Перейти до основного вмісту

Навіщо платити психологові, якщо є друзі?

 


Чим консультація у психолога відрізняється від розмови з другом або родичем?

Іноді люди не розуміють – навіщо платити психологу, якщо можна поговорити з близькою людиною, вилити душу, причому абсолютно безплатно.

 

  1. Фахівець відрізняється від одного насамперед тим, що володіє знаннями:

 

  • про психіку людини;

 

  • про особливості чоловічого, жіночого та дитячого мислення;

 

  • як саме дитячі травми можуть впливати життя дорослої людини;

 

  • про те, як ці травми та негативні установки опрацювати, щоб вийти із замкнутого кола звичних негативних сценаріїв.

 

Якщо, наприклад, дівчинку били в дитинстві, і в дорослому житті вона вибирає партнерів, які брутально з нею поводяться, то коментарі подруг «переслідуй його в шию», як правило, не працюють. Чому?

 

Тому що для нашого несвідомого комфортно те, що звично незалежно від того, як оцінює цю нашу свідомість. І якщо для неї звично грубе поводження, то вона вибиратиме саме це.

Робота із психологом потрібна, щоб змінити підсвідомі установки.

 

  1. Якщо Ви ділитеся з близькою людиною своєю проблемою, вона неминуче буде емоційно включатися до ситуаціїі тому не зможе дивитися на неї об'єктивно. Як це часто буває - Ви розповіли про щось і у відповідь отримали емоційне - ось гад, всі мужики / баби ... , довіряти нікому не можна, я тобі завжди говорив (а), ось треба було (!) ....

 

Або переключається на свої проблеми - А ось у мене ..., і далі Ви вже обговорюєте не те, що хотілося Вам, а проблеми іншої людини.

Психолог може співпереживати, але при цьому він здатний не зливатися із проблемою, а об'єктивно сприймати ситуацію, допомагаючи і Вам глянути на неї під іншим кутом.

І весь час, який Ви проводите зі спеціалістом, належить лише Вам та присвячено вирішенню Ваших проблем.

 

  1. Ваш друг сприйматиме ситуацію крізь призму своїх травм та проблемщо може сильно спотворювати сприйняття.

Наприклад, Ви розповідаєте подружці про те, що у вас проблема познайомитися з чоловіком, а подружка Вам каже - тобі для цього потрібно схуднути (виправитися) на 10 кг. Вона каже це, виходячи зі своїх травм та комплексів, а Ваша проблема може бути абсолютно в іншому.

 

Фахівець, перш ніж допомагати іншим, обов'язково опрацьовує свої проблеми особистою терапією.



  1. Коли людина проживає важкий період - криза, горе втрату, розрив відносин - це тривалий процес, дуже емоційно напружений. Близькі люди можуть втомлюватися від його негативних переживань, сліз, скарг, поганого настрою. Їм не хочеться бачити поруч із собою людину, яка страждає, тому що це викликає тривогу і в собі. Тому вони всіляко намагаються припинити ці страждання- вживаючи такі фрази як «скільки можна страждати», «візьми себе в руки», «треба відволіктися», «комусь ще гірше» «не засмучуйся» та ін.

Таким чином вони намагаються повернути людину до звичного життя. Через те, що часто близькі просто не знають - як і чим допомогти в цій ситуації, ці спроби можуть призвести до того, що непрожите горе перейде в затяжну депресію або буде витіснене несвідоме. Непрожитий, витіснений у підсвідомість біль, травма може давати психосоматичні захворювання, а також залучати схожі події в життя, тому що наше несвідоме прагнутиме закрити цей гештальт, допрожити ситуацію.

Психолог допоможе пережити горе, а не витіснити, і дасть стільки підтримки, скільки буде потрібно людині.

 

Чому психолог не дає порад?

 

Якщо людина дає вам пораду як вчинити в тій чи іншій ситуації, то він спирається на свій досвід, свої особисті якості, переконання та можливості. І тому пораду, яку він дає, застосовуємо тільки до неї самої.

Ви маєте абсолютно інший набір, тому завдання психолога не дати пораду, а допомогти Вам знайти найкраще рішення у цій ситуації, виходячи саме з Ваших ресурсів.

Що робить психолог? Психолог створює для Вас якийсь безпечний простір, де немає оцінки, критики, засудження, де можна бути собою, виявляти будь-які емоції. І в цій атмосфері прийняття та підтримки, Ви разом із психологом досліджуєте - що ж заважає Вам жити в гармонії? І як же можна її досягти? Які є ресурси для вирішення проблеми? Як знайти баланс між своїми бажаннями та бажаннями інших людей?

У ході консультацій Ви будете поступово змінювати у собі те, що Вам заважає жити в гармонії, і за зміною Ваших думок, установок, реакцій, буде змінюватися і зовнішня ситуація.

 

Хочеться закінчити фразою, яку я дуже люблю, і яка на мій погляд дуже чітко відображає закони світобудови – змінити світ можна лише змінюючи себе.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,

Сміх – як ліки, сміх – краще ліків

  Сміх – це чудовий подарунок людям від Матінки-природи, який вирізняє їх серед інших живих істот. Сміх є одним із механізмів адаптації людини до динамічних змін навколишнього середовища. Його неофіційно вважають показником душевного та фізичного здоров’я людини. Щира посмішка та радісний сміх стають сьогодні такими ж популярними атрибутами здорового способу життя, як заняття спортом, здорове харчування та відмова від тютюну, алкоголю, наркотиків. Більше 2000 років тому Гіппократ в одному зі своїх творів звернув увагу на користь сміху та розглядав його як лікарський засіб. У ХVII ст. лікарі визнавали, що “прибуття в місто паяца дає користі для здоров’я більше, ніж десять навантажених ліками мулів”. Канадський лікар і філософ Вільям Ослер називав сміх музикою життя і радив сміятися щодня не менше 10 хвилин. Оздоровче значення сміху Реальне оздоровче значення сміху підтверджує той факт, що вже з 70-х рр. минулого століття цим питанням активно займаються вчені. Основоположником нау

Психологічна підтримка

Для отримання on-line консультації психолога необхідно заповнити електронну форму.  Відповідь буде відправлена на адресу електронної пошти, яку Ви вкажете. Для заповнення форми натисніть   СЮДИ Онлайн-консультації – початок вирішення Ваших проблем. Тут Ви можеш отримати професійну допомогу від психола без осуду й непотрібних порад. Якщо Вас щось турбує, неважливо що, або ж просто потребуєте підтримки – пишіть.  ❗️ Якщо тобі потрібна допомога і ти хочеш поговорити - НЕ МОВЧИ. Безкоштовно і конфіденційно  ❗️