Закордоном дуже поширена практика мати власного психолога, який допомагає з вирішенням різних життєвих проблем. Це - звичайна справа, як і особистий фітнес-інструктор, перукар, стоматолог чи масажист.
Через війну в нашій країні більшого поширення набуває звернення людей до психологів та психотерапевтів, адже не з кожною складною життєвою ситуацією легко впоратись самостійно.
Як зрозуміти, що вам дійсно варто звернутися? Наші ж співвітчизники досі з недовірою відносяться до отримання психологічних порад, а словосполучення онлайн-психолог викликає внутрішній ступор та жах. Чи дійсно вам потрібні послуги такого спеціаліста, та в яких випадках він стане у пригоді? Спробуємо розібратися в цьому детальніше.
В нашому суспільстві тривалий час була поширена практика «допомога друзів»
Майже всі проблеми, від робочих до особистих, скидаються на голову найближчого друга чи подруги, причому часто у незручний час, не беручи до уваги стан та самопочуття співрозмовника. З одного боку, це дуже зручно та абсолютно безкоштовно. З іншого – така дружня допомога не завжди є ефективною, адже друг бачить світ крізь призму свого життєвого досвіду, травм, переживань. Саме тому послуги психолога в останні роки набувають все більшої популярності.
Коли та кому потрібна кваліфікована допомога психолога?
В більшості випадків людина, не зважаючи на вік, професію чи рівень доходів, може самостійно розібратися з рядом питань, що її хвилюють. Але в деяких критичних випадках консультації психолога будуть дуже доречними або навіть необхідними
Ось кілька таких прикладів:
1) Перенесення сильного стресу.
2) Постійне почуття самотності.
3) Наявність внутрішніх страхів чи фобій.
4) Занижена чи завищена самооцінка.
5) Складнощі у спілкуванні.
6) Відсутність взаєморозуміння з близькими.
7) Незадоволеність особистим життям.
8) Втрата життєвих орієнтирів та цілей.
9) Зміна у складі сім'ї.
10) Відчуття безвиході.
11) Нерозуміння себе: мотивів, поведінки, емоційних реакцій.
12) Бажання змін, що супроводжується нерозумінням: з чого ці зміни починати?
Відкладення вирішення психологічних проблем може бути одним з чинників хронічного стресу, що дуже негативно впливає на здоров'я людини, адже проблема мимоволі вирує у думках людини, регулярно дає про себе знати, навіть якщо людина цього не усвідомлює.
Відкладення вирішення психологічних проблем може бути одним з чинників хронічного стресу, що дуже негативно впливає на здоров'я людини, адже проблема мимоволі вирує у думках людини, регулярно дає про себе знати, навіть якщо людина цього не усвідомлює.
Щоб психологічна допомога була вчасною та доречною, радимо записатися на попередню консультацію, самостійно обравши собі фахівця. Спробуйте та оцініть самі, наскільки зручною та корисною є наша платформа психологів та рекомендуйте її своїм знайомим та колегам!
Коментарі
Дописати коментар