Перейти до основного вмісту

Чому Вам слід звернутися до психолога?

 Пізнання себе це цікаво!

Багато хто вважає, що психологічна допомога потрібна лише в "крайньому випадку", але я з цим не згодна. Розуміння того чому саме я реагую на ситуацію таким способом, а не інакшим, які емоції є табуйованими для мене і чому, та ще багато іншим моментів можна зрозуміти про себе, саме в контакті з психотерапевтом. Знайомство з найважливішою людиною у своєму житті, з собою, може стати дуже цікавим процесом, спробуйте.


У вас не виходить будувати відносини

Ви не можете побудувати довготривалі відносини в приватному житті, але дуже цього хочете. У ваших ділових та робочих відносинах завжди присутні складнощі та невдоволення. Стосунки з собою Ви не можете назвати гармонійними. Ви помічаєте, що Ваші стосунки з алкоголем стали частішими, Ви почуваєте себе розбито та кількість випитого починає турбувати не тільки Вас, а і Ваше оточення. Відносини з їжею також можуть викликати дискомфорт, Ви здогадуєтесь що переїдання або відмова від їжі пов'язані з емоційним станом.

Ви уникаєте батьків або, навпаки, проводите з ними занадто багато часу.

Ви доросла людина, яка легко веде ділові переговори, але власна ж мама за п'ять хвилин розмови доводить вас до сліз, і ви нічого не можете з цим вдіяти. Так буває, бо батьки займають найважливішу роль в дитинстві людини. Але якщо Ви вже доросла людина, то саме порушення сепарації може заважати розвитку, будівництву щасливого особистого життя і взагалі життя на свій розсуд. Задайте собі просте запитання: чи не займають батьки у вашому житті більше місця, ніж партнер, робота чи хобі? Хоча вони дійсно, інколи не свідомо, можуть цього хотіти.

Вам «хреново» або «просто все дістало».

У вас часті спалахи гніву, роздратування, незрозуміла пригніченість і апатія, напади гострих ревнощів і інших важких емоцій «начебто нізвідки».

Ви не можете знайти своє місце в житті і в Вас це викликає складні почуття

Пропрацювавши кілька років, люди починають шукати відповіді на запитання: «Що я хочу робити в житті? Кому корисна моя робота? Чи влаштовує вона мене?». Часто ці сумніви вириваються назовні якраз у формі таких тяжких почуттів, як відчуття безглуздості, постійної втоми, прокрастинації. Головне, в чому може допомогти психолог, - це не позбуватися важких почуттів, намагаючись придушити їх, а сприймати їх як важливий сигнал. Сигнал в яку сторону Ви би хотіли рухатись далі, що є для Вас важливим в самореалізації і на які зміни в життя Ви готові наразі піти.

Ви надто багато працюєте і це не приносить задоволення

Ви розумієте, що робота відсунула на задній план зустрічі з друзями і коханими, спілкування з дітьми, свій саморозвиток та інтереси. Ви думаєте про неї постійно і приїжджаєте в офіс щосуботи без скарг, а непродуктивні вихідні викликають у вас легку паніку. Під час відпустки Вам складно відпочивати, Ви завжди на зв'язку з колегами або продовжуєте працювати віддалено.

Ви поводите себе ризиковано

До ризикованої поведінки відноситься необережне водіння, незахищений секс, екстремальні види спорту і самопошкодження: нанесення собі порізів, гасіння об себе сигарет тощо. Суїцидальні спроби - крайня форма такої поведінки. У такої поведінки є причина, або, скоріше, цілий комплекс причин, який потрібно знайти. По-перше, це збереже вам здоров'я і в перспективі — життя. По-друге, у людей, схильних до саморуйнівної поведінки, зазвичай є проблеми й в інших сферах: їм складно справлятися зі своїми почуттями, будувати міцні довірливі відносини з оточенням.

У вас є тема, яку ви ні з ким не можете обговорити

Будь-яка форма залежності, булімія, пережиті в дитинстві домагання, або будь-яка інша тема, на яку у вас накладена печатка мовчання. З ким би ви не спілкувалися і якою б щирою не була розмова, ви завжди замовчуєте ці обставини свого життя. «Ворушити минуле» в такому випадку просто необхідно. Це робиться для того, щоб назвати біле білим, а чорне - чорним і повернути відповідальність тим, хто повинен був її нести. Коли заборонена тема названа, починається процес звільнення.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,

Сміх – як ліки, сміх – краще ліків

  Сміх – це чудовий подарунок людям від Матінки-природи, який вирізняє їх серед інших живих істот. Сміх є одним із механізмів адаптації людини до динамічних змін навколишнього середовища. Його неофіційно вважають показником душевного та фізичного здоров’я людини. Щира посмішка та радісний сміх стають сьогодні такими ж популярними атрибутами здорового способу життя, як заняття спортом, здорове харчування та відмова від тютюну, алкоголю, наркотиків. Більше 2000 років тому Гіппократ в одному зі своїх творів звернув увагу на користь сміху та розглядав його як лікарський засіб. У ХVII ст. лікарі визнавали, що “прибуття в місто паяца дає користі для здоров’я більше, ніж десять навантажених ліками мулів”. Канадський лікар і філософ Вільям Ослер називав сміх музикою життя і радив сміятися щодня не менше 10 хвилин. Оздоровче значення сміху Реальне оздоровче значення сміху підтверджує той факт, що вже з 70-х рр. минулого століття цим питанням активно займаються вчені. Основоположником нау

Психологічна підтримка

Для отримання on-line консультації психолога необхідно заповнити електронну форму.  Відповідь буде відправлена на адресу електронної пошти, яку Ви вкажете. Для заповнення форми натисніть   СЮДИ Онлайн-консультації – початок вирішення Ваших проблем. Тут Ви можеш отримати професійну допомогу від психола без осуду й непотрібних порад. Якщо Вас щось турбує, неважливо що, або ж просто потребуєте підтримки – пишіть.  ❗️ Якщо тобі потрібна допомога і ти хочеш поговорити - НЕ МОВЧИ. Безкоштовно і конфіденційно  ❗️