Перейти до основного вмісту

Чому Вам слід звернутися до психолога?

 Пізнання себе це цікаво!

Багато хто вважає, що психологічна допомога потрібна лише в "крайньому випадку", але я з цим не згодна. Розуміння того чому саме я реагую на ситуацію таким способом, а не інакшим, які емоції є табуйованими для мене і чому, та ще багато іншим моментів можна зрозуміти про себе, саме в контакті з психотерапевтом. Знайомство з найважливішою людиною у своєму житті, з собою, може стати дуже цікавим процесом, спробуйте.


У вас не виходить будувати відносини

Ви не можете побудувати довготривалі відносини в приватному житті, але дуже цього хочете. У ваших ділових та робочих відносинах завжди присутні складнощі та невдоволення. Стосунки з собою Ви не можете назвати гармонійними. Ви помічаєте, що Ваші стосунки з алкоголем стали частішими, Ви почуваєте себе розбито та кількість випитого починає турбувати не тільки Вас, а і Ваше оточення. Відносини з їжею також можуть викликати дискомфорт, Ви здогадуєтесь що переїдання або відмова від їжі пов'язані з емоційним станом.

Ви уникаєте батьків або, навпаки, проводите з ними занадто багато часу.

Ви доросла людина, яка легко веде ділові переговори, але власна ж мама за п'ять хвилин розмови доводить вас до сліз, і ви нічого не можете з цим вдіяти. Так буває, бо батьки займають найважливішу роль в дитинстві людини. Але якщо Ви вже доросла людина, то саме порушення сепарації може заважати розвитку, будівництву щасливого особистого життя і взагалі життя на свій розсуд. Задайте собі просте запитання: чи не займають батьки у вашому житті більше місця, ніж партнер, робота чи хобі? Хоча вони дійсно, інколи не свідомо, можуть цього хотіти.

Вам «хреново» або «просто все дістало».

У вас часті спалахи гніву, роздратування, незрозуміла пригніченість і апатія, напади гострих ревнощів і інших важких емоцій «начебто нізвідки».

Ви не можете знайти своє місце в житті і в Вас це викликає складні почуття

Пропрацювавши кілька років, люди починають шукати відповіді на запитання: «Що я хочу робити в житті? Кому корисна моя робота? Чи влаштовує вона мене?». Часто ці сумніви вириваються назовні якраз у формі таких тяжких почуттів, як відчуття безглуздості, постійної втоми, прокрастинації. Головне, в чому може допомогти психолог, - це не позбуватися важких почуттів, намагаючись придушити їх, а сприймати їх як важливий сигнал. Сигнал в яку сторону Ви би хотіли рухатись далі, що є для Вас важливим в самореалізації і на які зміни в життя Ви готові наразі піти.

Ви надто багато працюєте і це не приносить задоволення

Ви розумієте, що робота відсунула на задній план зустрічі з друзями і коханими, спілкування з дітьми, свій саморозвиток та інтереси. Ви думаєте про неї постійно і приїжджаєте в офіс щосуботи без скарг, а непродуктивні вихідні викликають у вас легку паніку. Під час відпустки Вам складно відпочивати, Ви завжди на зв'язку з колегами або продовжуєте працювати віддалено.

Ви поводите себе ризиковано

До ризикованої поведінки відноситься необережне водіння, незахищений секс, екстремальні види спорту і самопошкодження: нанесення собі порізів, гасіння об себе сигарет тощо. Суїцидальні спроби - крайня форма такої поведінки. У такої поведінки є причина, або, скоріше, цілий комплекс причин, який потрібно знайти. По-перше, це збереже вам здоров'я і в перспективі — життя. По-друге, у людей, схильних до саморуйнівної поведінки, зазвичай є проблеми й в інших сферах: їм складно справлятися зі своїми почуттями, будувати міцні довірливі відносини з оточенням.

У вас є тема, яку ви ні з ким не можете обговорити

Будь-яка форма залежності, булімія, пережиті в дитинстві домагання, або будь-яка інша тема, на яку у вас накладена печатка мовчання. З ким би ви не спілкувалися і якою б щирою не була розмова, ви завжди замовчуєте ці обставини свого життя. «Ворушити минуле» в такому випадку просто необхідно. Це робиться для того, щоб назвати біле білим, а чорне - чорним і повернути відповідальність тим, хто повинен був її нести. Коли заборонена тема названа, починається процес звільнення.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!

Підтримка психічного здоров’я дорослих. Як впоратися з ізоляцією?

Під час будь-якої епідемії люди зазвичай відчувають стрес і тривогу. Надзвичайні ситуації завжди стресові, але є певні особливості спалаху 2019-nCoV, що впливають на населення. Не останнє місце тут займає інформаційне забруднення, що негативно впливає на психічне здоров’я українців. Як підтримати здоровий психічний стан? Пояснюємо. Як сприяти кращому самопочуттю дорослих Загальні рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров’я: Спалах вірусу та зараження відбувається в багатьох країнах, у багатьох географічних локаціях. Не асоціюйте його з будь-яким етносом чи національністю. Будьте співчутливими до всіх тих, хто постраждав, з якої б країни ця людина не була. Люди, які постраждали від 2019-nCoV, не зробили нічого поганого, і вони заслуговують нашої підтримки, співчуття та доброти.   Не називайте людей із захворюванням як "випадки COVID-19", "жертви", "сім'ї COVID-19" або "хворі". Це - "люди, які мають COVID-19", ...