Перейти до основного вмісту

Психолог, психотерапевт і психіатр. До кого звернутися?

​​Давайте розберемося до кого з фахівців звернутися за допомогою, якщо маєте проблеми з психічним здоров'ям.

🧑‍⚕️Психіатр – лікар, з вищою медичною освітою, який займається вивченням, діагностикою та лікуванням психічних, емоційних та поведінкових розладів.

💊Психіатри єдині, хто можуть призначати ліки.

Коли звертатися до психіатра?

🔹 Маєте залежності (алкогольна і наркотична)

🔹 Депресія

🔹 Думки про самогубство

🔹 Розлади харчової поведінки ( булімія, анорексія, залежність від їжі)

🔹 Тривога

🔹 Шизофренія

🤵Психолог – бакалавр або магістр, з вищою психологічною (медичною або педагогічною) освітою. Спеціальність «Психологія» або ж «Медична психологія».

Можуть працювати в якості дослідників, науковців, в лікарнях, школах, клініках, приватних офісах, фірмах і т.д. та спеціалізуються в різних напрямках: наприклад, дитяча психологія, сімейна психологія, практична психологія.

❌ Не можуть призначати ліки.

Коли звертатися до психолога?

🔸проблеми з стосунками

🔸проблеми з самооцінкою та самопочуттям

🔸апатія

🔸труднощі у спілкуванні

🔸кризи у житті

👨Психотерапевт — може бути психіатр, психолог або інший спеціаліст із психічного здоров’я, який пройшов додаткову спеціальну підготовку з психотерапії.

Психотерапія проводиться як індивідуально, так і з групами, парами та сім’ями. Психотерапевти допомагають людям подолати стрес, емоційні проблеми та проблеми у стосунках.

У своїй практиці цей фахівець використовує немедикаментозні методи психологічної допомоги, наприклад, когнітивно-поведінкову терапію, гельштат-терапію, психодраму, психоаналіз тощо.

Коли звертатися до психотерапевта?

🔹депресія

🔹розлади харчової поведінки

🔹тривожність, безсоння

🔹постійна втома

🔹навязливі думки

🔹проблеми в стосунках, сім'ї, на роботі

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

7 порад для покращення психічного і фізичного здоров'я

Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.  🌸 Залишайтеся на зв'язку з родиною та друзями. Підтримка стосунків корисна для вашого психічного здоров’я. Телефонуйте та відвідуйте своїх батьків, дітей чи онуків. Якщо у вас поблизу немає сім’ї чи друзів, приєднайтеся до місцевої громадської активності. 🌸 Дайте собі час пристосуватися до серйозних змін у житті. Це включає не тільки очевидні негативні події, такі як смерть але й «позитивні» події, такі як переїзд. Вони можуть супроводжуватися відчуттям втрати. Сумувати про будь-яку втрату природно і необхідно. 🌸 Поставте цілі та пріоритети Розмежування між тим, що потрібно зробити зараз, і тим, що може почекати, допоможе зменшити почуття тривоги та зосередитися на виконанні завдання. Важливо навчитися, говорити «ні». 🌸 Подумайте про те, щоб заве...

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!