Перейти до основного вмісту

Психолог, психотерапевт і психіатр. До кого звернутися?

​​Давайте розберемося до кого з фахівців звернутися за допомогою, якщо маєте проблеми з психічним здоров'ям.

🧑‍⚕️Психіатр – лікар, з вищою медичною освітою, який займається вивченням, діагностикою та лікуванням психічних, емоційних та поведінкових розладів.

💊Психіатри єдині, хто можуть призначати ліки.

Коли звертатися до психіатра?

🔹 Маєте залежності (алкогольна і наркотична)

🔹 Депресія

🔹 Думки про самогубство

🔹 Розлади харчової поведінки ( булімія, анорексія, залежність від їжі)

🔹 Тривога

🔹 Шизофренія

🤵Психолог – бакалавр або магістр, з вищою психологічною (медичною або педагогічною) освітою. Спеціальність «Психологія» або ж «Медична психологія».

Можуть працювати в якості дослідників, науковців, в лікарнях, школах, клініках, приватних офісах, фірмах і т.д. та спеціалізуються в різних напрямках: наприклад, дитяча психологія, сімейна психологія, практична психологія.

❌ Не можуть призначати ліки.

Коли звертатися до психолога?

🔸проблеми з стосунками

🔸проблеми з самооцінкою та самопочуттям

🔸апатія

🔸труднощі у спілкуванні

🔸кризи у житті

👨Психотерапевт — може бути психіатр, психолог або інший спеціаліст із психічного здоров’я, який пройшов додаткову спеціальну підготовку з психотерапії.

Психотерапія проводиться як індивідуально, так і з групами, парами та сім’ями. Психотерапевти допомагають людям подолати стрес, емоційні проблеми та проблеми у стосунках.

У своїй практиці цей фахівець використовує немедикаментозні методи психологічної допомоги, наприклад, когнітивно-поведінкову терапію, гельштат-терапію, психодраму, психоаналіз тощо.

Коли звертатися до психотерапевта?

🔹депресія

🔹розлади харчової поведінки

🔹тривожність, безсоння

🔹постійна втома

🔹навязливі думки

🔹проблеми в стосунках, сім'ї, на роботі

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!

Підтримка психічного здоров’я дорослих. Як впоратися з ізоляцією?

Під час будь-якої епідемії люди зазвичай відчувають стрес і тривогу. Надзвичайні ситуації завжди стресові, але є певні особливості спалаху 2019-nCoV, що впливають на населення. Не останнє місце тут займає інформаційне забруднення, що негативно впливає на психічне здоров’я українців. Як підтримати здоровий психічний стан? Пояснюємо. Як сприяти кращому самопочуттю дорослих Загальні рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров’я: Спалах вірусу та зараження відбувається в багатьох країнах, у багатьох географічних локаціях. Не асоціюйте його з будь-яким етносом чи національністю. Будьте співчутливими до всіх тих, хто постраждав, з якої б країни ця людина не була. Люди, які постраждали від 2019-nCoV, не зробили нічого поганого, і вони заслуговують нашої підтримки, співчуття та доброти.   Не називайте людей із захворюванням як "випадки COVID-19", "жертви", "сім'ї COVID-19" або "хворі". Це - "люди, які мають COVID-19", ...