Перейти до основного вмісту

Ресурсність: чи вмієте ви відпочивати?

​​Перш ніж розбиратися з тим, як правильно відпочивати, давайте почнемо з такого питання: чи розумієте ви насправді, що таке відпочинок? А що таке ресурсність? Чи розумієте ви, чого саме ви чекаєте від відпочинку?

▫️ Ресурсність - це стан, коли ми відчуваємо у собі силу, енергію, натхнення та бажання займатися справами. Чи часто ви відчуваєте себе сповненими енергією? Якщо ні, питання може полягати у двох напрямках: або щоденні справи, якими ви займаєтеся, не дають вам достатнього відчуття задоволеності, яке потім трансформується у енергію, або ж ви поки що не навчилися ефективно відпочивати. 

То що ж таке відпочинок? 🤔

▫️Відпочинок - це час, який відведено нам для того, щоб відновити рівень сил та енергії. Без якісного відпочинку наші тіло та мозок, як сильно б розвинутими вони не були, просто не можуть ефективно функціонувати далі. 

🌿 Ось декілька порад, які дозволять вам відпочивати ефективніше:

🟢 Не будуйте плани хоча б 1 день на тиждень

Краще за все ми відпочиваємо, коли задіяні у такій діяльності, де не маємо прив’язки до обов’язкових результатів (якщо діяльність і припускає результати, вони мають мати значення тільки для нас самих).

Наприклад, ви можете гуляти природою без чіткого плану. Подивіться на небо. Не будуйте планів на вечір, що будуть чітко прив’язані до часу. Спробуйте взагалі не будувати графік хоча б на 1 із своїх вихідних; побігати в парку, не заміряючи час та дистанцію. 

▫️Прочитайте декілька рандомних сторінок книжки, яку ви давно хотіли почати читати, не змушуючи себе дотримуватися хронології. Прислухайтеся до себе. Дайте собі тиші. Відпустіть своє тіло, дайте собі відчути, чого справді вам хочеться у цей момент і зробіть це.

❗️ Важливе правило: у час, який ви не плануєте, обмежте для себе час перебування у соціальних мережах та стрічці новин.

🟢 Відволікайтеся

Також для відновлення дуже корисно займатися справами, які поглинають нас з головою. Хтось любить читати захоплюючу літературу, хтось - дивитися українські телепередачі на ютубі, хтось - займатися спортом, хтось - медитувати. 

Не важливо, який саме вид діяльності ви оберете. Не очікуйте від цієї діяльності додаткової користі. Якщо вас захоплюють з головою американьскі комедії, але ви маєте упередження, що вони не дають ніякої користі для розвитку - не зважайте уваги на це упередження. Дивіться американські комедії. 

Суть тут у тому, щоб дати вашому мозку можливість відволіктися та повністю зануритися у щось, що не стосується його щоденної діяльності. Це вже несе неабияку користь. 

❗️Важливо, щоб у момент виконання цієї діяльності вона захоплювала вашу увагу на усі 100%. Якщо ви поки що не знаєте, що саме може вас захопити - шукайте. Шукайте зачіпки: записуйте в нотатки будь-яку річ, яка хоч трошки зацікавила вас протягом дня та приділяйте трохи більше часу на занурення в такі теми. 

Через місяць виконання такої вправи ви побачите, що цікавих речей навколо вас стало набагато більше.

радимо переглядати серіали не більше 2х серій на день :)

🟢 Формула, яку треба запам’ятати прямо зараз

Пропонуємо таку формулу, яку легко запам’ятати: відпочинок має бути у кожному дні, кожному тижні, кожному місяці та кожному році. Почніть практикувати цю формулу прямо сьогодні.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,

Сміх – як ліки, сміх – краще ліків

  Сміх – це чудовий подарунок людям від Матінки-природи, який вирізняє їх серед інших живих істот. Сміх є одним із механізмів адаптації людини до динамічних змін навколишнього середовища. Його неофіційно вважають показником душевного та фізичного здоров’я людини. Щира посмішка та радісний сміх стають сьогодні такими ж популярними атрибутами здорового способу життя, як заняття спортом, здорове харчування та відмова від тютюну, алкоголю, наркотиків. Більше 2000 років тому Гіппократ в одному зі своїх творів звернув увагу на користь сміху та розглядав його як лікарський засіб. У ХVII ст. лікарі визнавали, що “прибуття в місто паяца дає користі для здоров’я більше, ніж десять навантажених ліками мулів”. Канадський лікар і філософ Вільям Ослер називав сміх музикою життя і радив сміятися щодня не менше 10 хвилин. Оздоровче значення сміху Реальне оздоровче значення сміху підтверджує той факт, що вже з 70-х рр. минулого століття цим питанням активно займаються вчені. Основоположником нау

Психологічна підтримка

Для отримання on-line консультації психолога необхідно заповнити електронну форму.  Відповідь буде відправлена на адресу електронної пошти, яку Ви вкажете. Для заповнення форми натисніть   СЮДИ Онлайн-консультації – початок вирішення Ваших проблем. Тут Ви можеш отримати професійну допомогу від психола без осуду й непотрібних порад. Якщо Вас щось турбує, неважливо що, або ж просто потребуєте підтримки – пишіть.  ❗️ Якщо тобі потрібна допомога і ти хочеш поговорити - НЕ МОВЧИ. Безкоштовно і конфіденційно  ❗️