Перейти до основного вмісту

Ресурсність: чи вмієте ви відпочивати?

​​Перш ніж розбиратися з тим, як правильно відпочивати, давайте почнемо з такого питання: чи розумієте ви насправді, що таке відпочинок? А що таке ресурсність? Чи розумієте ви, чого саме ви чекаєте від відпочинку?

▫️ Ресурсність - це стан, коли ми відчуваємо у собі силу, енергію, натхнення та бажання займатися справами. Чи часто ви відчуваєте себе сповненими енергією? Якщо ні, питання може полягати у двох напрямках: або щоденні справи, якими ви займаєтеся, не дають вам достатнього відчуття задоволеності, яке потім трансформується у енергію, або ж ви поки що не навчилися ефективно відпочивати. 

То що ж таке відпочинок? 🤔

▫️Відпочинок - це час, який відведено нам для того, щоб відновити рівень сил та енергії. Без якісного відпочинку наші тіло та мозок, як сильно б розвинутими вони не були, просто не можуть ефективно функціонувати далі. 

🌿 Ось декілька порад, які дозволять вам відпочивати ефективніше:

🟢 Не будуйте плани хоча б 1 день на тиждень

Краще за все ми відпочиваємо, коли задіяні у такій діяльності, де не маємо прив’язки до обов’язкових результатів (якщо діяльність і припускає результати, вони мають мати значення тільки для нас самих).

Наприклад, ви можете гуляти природою без чіткого плану. Подивіться на небо. Не будуйте планів на вечір, що будуть чітко прив’язані до часу. Спробуйте взагалі не будувати графік хоча б на 1 із своїх вихідних; побігати в парку, не заміряючи час та дистанцію. 

▫️Прочитайте декілька рандомних сторінок книжки, яку ви давно хотіли почати читати, не змушуючи себе дотримуватися хронології. Прислухайтеся до себе. Дайте собі тиші. Відпустіть своє тіло, дайте собі відчути, чого справді вам хочеться у цей момент і зробіть це.

❗️ Важливе правило: у час, який ви не плануєте, обмежте для себе час перебування у соціальних мережах та стрічці новин.

🟢 Відволікайтеся

Також для відновлення дуже корисно займатися справами, які поглинають нас з головою. Хтось любить читати захоплюючу літературу, хтось - дивитися українські телепередачі на ютубі, хтось - займатися спортом, хтось - медитувати. 

Не важливо, який саме вид діяльності ви оберете. Не очікуйте від цієї діяльності додаткової користі. Якщо вас захоплюють з головою американьскі комедії, але ви маєте упередження, що вони не дають ніякої користі для розвитку - не зважайте уваги на це упередження. Дивіться американські комедії. 

Суть тут у тому, щоб дати вашому мозку можливість відволіктися та повністю зануритися у щось, що не стосується його щоденної діяльності. Це вже несе неабияку користь. 

❗️Важливо, щоб у момент виконання цієї діяльності вона захоплювала вашу увагу на усі 100%. Якщо ви поки що не знаєте, що саме може вас захопити - шукайте. Шукайте зачіпки: записуйте в нотатки будь-яку річ, яка хоч трошки зацікавила вас протягом дня та приділяйте трохи більше часу на занурення в такі теми. 

Через місяць виконання такої вправи ви побачите, що цікавих речей навколо вас стало набагато більше.

радимо переглядати серіали не більше 2х серій на день :)

🟢 Формула, яку треба запам’ятати прямо зараз

Пропонуємо таку формулу, яку легко запам’ятати: відпочинок має бути у кожному дні, кожному тижні, кожному місяці та кожному році. Почніть практикувати цю формулу прямо сьогодні.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

7 порад для покращення психічного і фізичного здоров'я

Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.  🌸 Залишайтеся на зв'язку з родиною та друзями. Підтримка стосунків корисна для вашого психічного здоров’я. Телефонуйте та відвідуйте своїх батьків, дітей чи онуків. Якщо у вас поблизу немає сім’ї чи друзів, приєднайтеся до місцевої громадської активності. 🌸 Дайте собі час пристосуватися до серйозних змін у житті. Це включає не тільки очевидні негативні події, такі як смерть але й «позитивні» події, такі як переїзд. Вони можуть супроводжуватися відчуттям втрати. Сумувати про будь-яку втрату природно і необхідно. 🌸 Поставте цілі та пріоритети Розмежування між тим, що потрібно зробити зараз, і тим, що може почекати, допоможе зменшити почуття тривоги та зосередитися на виконанні завдання. Важливо навчитися, говорити «ні». 🌸 Подумайте про те, щоб заве...

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!