Перейти до основного вмісту

​​8 ознак, що потрібно звернутися до психотерапевта

1️⃣ Перевантаження. Вам може здатися, що у вас занадто багато справ, які потрібно зробити, або занадто багато проблем, які потрібно вирішити. Ви відчуваєте, що не можете відпочити і розслабитися. Стрес і перевантаження можуть призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.

2️⃣ Втома. Цей фізичний симптом часто є результатом або супроводжує проблеми психічного здоров’я. Це може свідчити про депресію. Втома може призвести до того, що ви спатимете більше, ніж зазвичай, або вам буде важко вставати з ліжка.

3️⃣  Гнів, злість і образа. Звернення за підтримкою для подолання цих почуттів може бути гарною ідеєю, якщо вони не проходять, є екстремальними в порівнянні з ситуацією або якщо вони спонукають вас до насильницьких або потенційно шкідливих дій.

4️⃣  Агорафобія. Люди з агорафобією бояться перебувати в місцях, де можуть виникнути панічні атаки або потрапити в небезпеку. Деякі люди не в змозі вийти з дому через страх.

5️⃣  Тривожні або нав'язливі думки. Час від часу хвилюватися про щось нормально, але коли занепокоєння займає значну частину вашого дня або викликає фізичний дискомфорт, терапія може допомогти вам впоратися з цим.

6️⃣  Апатія. Втрата інтересу до звичних справ, навколишнього світу або життя в цілому може свідчити про проблеми з психічним здоров’ям, наслідком може стати депресія або тривога.

7️⃣  Безнадійність. Втрата надії чи мотивації, або відчуття, ніби у вас немає майбутнього, може свідчити про депресію чи інший стан психічного здоров’я. Час від часу відчуття безнадійності, особливо після періоду труднощів, не є рідкістю. Але коли воно не проходить, це може призвести до думок про самогубство.

8️⃣  Соціальне відсторонення. Багато людей почуваються краще, коли можуть провести хоча б деякий час на самоті. Інтровертованим людям може знадобитися навіть більше часу наодинці, ніж іншим. Але якщо ви відчуваєте тривогу в оточенні інших або боїтеся бути з іншими людьми, терапія може допомогти вам зрозуміти і впоратися з цими почуттями.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!

Підтримка психічного здоров’я дорослих. Як впоратися з ізоляцією?

Під час будь-якої епідемії люди зазвичай відчувають стрес і тривогу. Надзвичайні ситуації завжди стресові, але є певні особливості спалаху 2019-nCoV, що впливають на населення. Не останнє місце тут займає інформаційне забруднення, що негативно впливає на психічне здоров’я українців. Як підтримати здоровий психічний стан? Пояснюємо. Як сприяти кращому самопочуттю дорослих Загальні рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров’я: Спалах вірусу та зараження відбувається в багатьох країнах, у багатьох географічних локаціях. Не асоціюйте його з будь-яким етносом чи національністю. Будьте співчутливими до всіх тих, хто постраждав, з якої б країни ця людина не була. Люди, які постраждали від 2019-nCoV, не зробили нічого поганого, і вони заслуговують нашої підтримки, співчуття та доброти.   Не називайте людей із захворюванням як "випадки COVID-19", "жертви", "сім'ї COVID-19" або "хворі". Це - "люди, які мають COVID-19", ...