Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.
🌸 Залишайтеся на зв'язку з родиною та друзями.
Підтримка стосунків корисна для вашого психічного здоров’я. Телефонуйте та відвідуйте своїх батьків, дітей чи онуків. Якщо у вас поблизу немає сім’ї чи друзів, приєднайтеся до місцевої громадської активності.
🌸 Дайте собі час пристосуватися до серйозних змін у житті.
Це включає не тільки очевидні негативні події, такі як смерть але й «позитивні» події, такі як переїзд. Вони можуть супроводжуватися відчуттям втрати. Сумувати про будь-яку втрату природно і необхідно.
🌸 Поставте цілі та пріоритети
Розмежування між тим, що потрібно зробити зараз, і тим, що може почекати, допоможе зменшити почуття тривоги та зосередитися на виконанні завдання. Важливо навчитися, говорити «ні».
🌸 Подумайте про те, щоб завести домашнього улюбленця.
Домашня тварина може стати чудовим другом. Власники домашніх тварин отримують більше фізичних навантажень і мають більше соціальних контактів, ніж ті, у кого немає домашньої тварини.
🌸 Займайтесь спортом ( ходьба, йога, плавання).
Невелика 10 ти хвилинна прогулянка на природі може принести величезну користь психічному здоров’ю. Йога також має значний вплив на відчуття тривожності, стресу та хронічний біль, що зазвичай погіршують якість та тривалість сну. Плавання знімає напругу та нервове збудження та дає заряд бадьорості, свіжості та гарного настрою.
🌸 Зробіть сон пріоритетом
Сон так само важливий для вашого здоров’я, як їжа, пиття та дихання. Під час сну ваша імунна система відновлюється, а тіло і розум мають можливість перезавантажитися та перезарядитися. Дослідження показують, що регулярне недосипання може посилити симптоми емоційного та психічного розладу
🌸 Покращуйте свій раціон
Щоб покращити своє психічне здоров’я, обмежте вживання кофеїну (особливо при тривожному стані), цукру, алкоголю, оброблених продуктів і смажених продуктів. Замість цього зосередьтесь на зелені, фруктах (особливо чорниці та авокадо), лляному насінні, рибі та горіхах.
Коментарі
Дописати коментар