Перейти до основного вмісту

Копінг-стратегії: долаємо стрес з користю

Реакції на стрес – це нормальні реакції на ненормальну ситуацію. 

Про це зараз кажуть всюди, але ми маємо не тільки прочитати ці слова, але й зрозуміти яке відношення вони мають саме до нас. Добре запам’ятати їх для того, щоб мати змогу нагадати собі про це саме у момент кризової ситуації.

Копінг-стратегії простими словами - це дії, які виконує людина щоб подолати стрес. В залежності від таких факторів як виховання, звички, а також власне основні методи боротьби зі стресом, які прийняті у вашому оточенні, ви можете мати як деструктивні копінг-стратегії, так і конструктивні. 

Ще простіше - якщо у вашому оточенні прийнято після стресу “розслаблятися” з піцою та алкоголем (деструктивні копінг-стратегії), вам буде важко робити такі дії як: тримати стабільний режим дня, годувати себе корисною їжею або йти у спортзал, щоб подолати наслідки стресу (використовувати конструктивні копінг-стратегії). 

Також до прикладів деструктивних копінг-стратегій можна додати містицизм, фанатизм, упередження, схильність у всьому покладатися на лідера, не довіряти собі, не довіряти власним думкам, фокусувати думки на хибній ситуації.

Трошки впізнали себе чи знайомого? 

🤯 І що ж тепер робити?

😌 Чудова новина полягає у тому, що конструктивним методам боротьби зі стресом можна навчитися, і навчитися їм, насправді, є ❕ набагато простіше, ніж здається на перший погляд. 

Проблема використання деструктивних копінг-стратегій є не тільки у тому, що вони можуть бути шкідливими для здоров’я. А також в тому, що:

❌ Їх дія є короткочасною

❌ Від використання деяких, таких як вживання алкоголю або наркотиків, потрібно буде шукати ще якісь методи для боротьби з наслідками стресу (викликають додатковий стрес).


Використання ж конструктивних копінг-стратегій (або методів зменьшення стресу) дарують вам одразу декілька плюсів: 

🟢 Дія є пролонгованою (діють довго)
🟢 Ви прокачуєте власну стресостійкість 

🟢 Ви справді проживаєте стрес і звільняєтеся від його наслідків

🟢 Ви змінюєте образ життя, тож у цілому почуваєте себе краще

🟢 Ви отримуєте нові навички, розвиваєте нейронні зв’язки та стаєте розумнішими

🟢 Ви подаєте гарний приклад оточуючим (робите внесок змінити світ на краще)

🟢 Ви покращуєте своє здоров’я
Пропонуємо вам стабілізувати власний стан через перегляд копінг-стратегій.
Що робити, коли ви помітили у себе або своїх знайомих деструктивні копінг-стратегії та хочете замінити їх на конструктивні? 

🟩 Приклади конструктивних та деструктивних копінг-стратегій.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,

Сміх – як ліки, сміх – краще ліків

  Сміх – це чудовий подарунок людям від Матінки-природи, який вирізняє їх серед інших живих істот. Сміх є одним із механізмів адаптації людини до динамічних змін навколишнього середовища. Його неофіційно вважають показником душевного та фізичного здоров’я людини. Щира посмішка та радісний сміх стають сьогодні такими ж популярними атрибутами здорового способу життя, як заняття спортом, здорове харчування та відмова від тютюну, алкоголю, наркотиків. Більше 2000 років тому Гіппократ в одному зі своїх творів звернув увагу на користь сміху та розглядав його як лікарський засіб. У ХVII ст. лікарі визнавали, що “прибуття в місто паяца дає користі для здоров’я більше, ніж десять навантажених ліками мулів”. Канадський лікар і філософ Вільям Ослер називав сміх музикою життя і радив сміятися щодня не менше 10 хвилин. Оздоровче значення сміху Реальне оздоровче значення сміху підтверджує той факт, що вже з 70-х рр. минулого століття цим питанням активно займаються вчені. Основоположником нау

Психологічна підтримка

Для отримання on-line консультації психолога необхідно заповнити електронну форму.  Відповідь буде відправлена на адресу електронної пошти, яку Ви вкажете. Для заповнення форми натисніть   СЮДИ Онлайн-консультації – початок вирішення Ваших проблем. Тут Ви можеш отримати професійну допомогу від психола без осуду й непотрібних порад. Якщо Вас щось турбує, неважливо що, або ж просто потребуєте підтримки – пишіть.  ❗️ Якщо тобі потрібна допомога і ти хочеш поговорити - НЕ МОВЧИ. Безкоштовно і конфіденційно  ❗️