Перейти до основного вмісту

Копінг-стратегії: долаємо стрес з користю

Реакції на стрес – це нормальні реакції на ненормальну ситуацію. 

Про це зараз кажуть всюди, але ми маємо не тільки прочитати ці слова, але й зрозуміти яке відношення вони мають саме до нас. Добре запам’ятати їх для того, щоб мати змогу нагадати собі про це саме у момент кризової ситуації.

Копінг-стратегії простими словами - це дії, які виконує людина щоб подолати стрес. В залежності від таких факторів як виховання, звички, а також власне основні методи боротьби зі стресом, які прийняті у вашому оточенні, ви можете мати як деструктивні копінг-стратегії, так і конструктивні. 

Ще простіше - якщо у вашому оточенні прийнято після стресу “розслаблятися” з піцою та алкоголем (деструктивні копінг-стратегії), вам буде важко робити такі дії як: тримати стабільний режим дня, годувати себе корисною їжею або йти у спортзал, щоб подолати наслідки стресу (використовувати конструктивні копінг-стратегії). 

Також до прикладів деструктивних копінг-стратегій можна додати містицизм, фанатизм, упередження, схильність у всьому покладатися на лідера, не довіряти собі, не довіряти власним думкам, фокусувати думки на хибній ситуації.

Трошки впізнали себе чи знайомого? 

🤯 І що ж тепер робити?

😌 Чудова новина полягає у тому, що конструктивним методам боротьби зі стресом можна навчитися, і навчитися їм, насправді, є ❕ набагато простіше, ніж здається на перший погляд. 

Проблема використання деструктивних копінг-стратегій є не тільки у тому, що вони можуть бути шкідливими для здоров’я. А також в тому, що:

❌ Їх дія є короткочасною

❌ Від використання деяких, таких як вживання алкоголю або наркотиків, потрібно буде шукати ще якісь методи для боротьби з наслідками стресу (викликають додатковий стрес).


Використання ж конструктивних копінг-стратегій (або методів зменьшення стресу) дарують вам одразу декілька плюсів: 

🟢 Дія є пролонгованою (діють довго)
🟢 Ви прокачуєте власну стресостійкість 

🟢 Ви справді проживаєте стрес і звільняєтеся від його наслідків

🟢 Ви змінюєте образ життя, тож у цілому почуваєте себе краще

🟢 Ви отримуєте нові навички, розвиваєте нейронні зв’язки та стаєте розумнішими

🟢 Ви подаєте гарний приклад оточуючим (робите внесок змінити світ на краще)

🟢 Ви покращуєте своє здоров’я
Пропонуємо вам стабілізувати власний стан через перегляд копінг-стратегій.
Що робити, коли ви помітили у себе або своїх знайомих деструктивні копінг-стратегії та хочете замінити їх на конструктивні? 

🟩 Приклади конструктивних та деструктивних копінг-стратегій.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

7 порад для покращення психічного і фізичного здоров'я

Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.  🌸 Залишайтеся на зв'язку з родиною та друзями. Підтримка стосунків корисна для вашого психічного здоров’я. Телефонуйте та відвідуйте своїх батьків, дітей чи онуків. Якщо у вас поблизу немає сім’ї чи друзів, приєднайтеся до місцевої громадської активності. 🌸 Дайте собі час пристосуватися до серйозних змін у житті. Це включає не тільки очевидні негативні події, такі як смерть але й «позитивні» події, такі як переїзд. Вони можуть супроводжуватися відчуттям втрати. Сумувати про будь-яку втрату природно і необхідно. 🌸 Поставте цілі та пріоритети Розмежування між тим, що потрібно зробити зараз, і тим, що може почекати, допоможе зменшити почуття тривоги та зосередитися на виконанні завдання. Важливо навчитися, говорити «ні». 🌸 Подумайте про те, щоб заве...

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!