Перейти до основного вмісту

Міфи про стрес

Стрес – це популярне слово нашого часу. Всі перебувають у стані стресу або борються зі стресом. Ми постійно чуємо, як друзі та колеги скаржаться на те, наскільки вони напружені. Давайте розвіємо деякі міфи про стрес!

❌ Міф 1: Стрес всюди, тому з ним нічого не вдієш.

✅ Правда: ви можете спланувати своє життя так, щоб стрес не переповнював вас. Ефективне планування передбачає розстановку пріоритетів і роботу над простими проблемами, їх вирішення, а потім перехід до більш складних. Коли стресом керують неправильно, важко визначити пріоритети. Здається, що всі ваші проблеми рівні, а стрес скрізь.

❌ Міф 2: Стрес однаковий для всіх.

✅ Правда: стрес у кожного з нас різний, як і наша реакція на нього.

❌ Міф 3: Стрес завжди шкідливий для нас.

✅ Правда: стрес можна порівняти з напругою струн скрипки. Якщо напруга занадто слабка, то і музика глуха й хрипить; якщо занадто сильна, то і музика пронизлива або струна рветься. Керований стрес робить нас продуктивними та щасливими; неправильно керований стрес шкодить і навіть вбиває нас.

❌ Міф 4: Немає симптомів — немає стресу

✅ Правда: відсутність симптомів не означає відсутність стресу. Насправді, маскування симптомів за допомогою ліків може позбавити вас сигналів, необхідних для зменшення навантаження на ваші фізіологічні та психологічні системи.

❌ Міф 5: Лише деякі симптоми стресу вимагають уваги.

✅ Правда: незначні симптоми стресу – це ранні попередження про те, що ваше життя виходить з-під контролюб і що вам потрібно бути уважними до вашого стану. 

❌ Міф 6: Найпопулярніші методи зниження стресу є найкращими.

✅ Правда: універсально ефективних методів зниження стресу не існує. Ми всі різні, наше життя різне, наші ситуації різні, наша реакція різна. З приводу підбору кращих методів – рекомендуємо звернутися до свого сімейного лікаря або психолога!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,

Сміх – як ліки, сміх – краще ліків

  Сміх – це чудовий подарунок людям від Матінки-природи, який вирізняє їх серед інших живих істот. Сміх є одним із механізмів адаптації людини до динамічних змін навколишнього середовища. Його неофіційно вважають показником душевного та фізичного здоров’я людини. Щира посмішка та радісний сміх стають сьогодні такими ж популярними атрибутами здорового способу життя, як заняття спортом, здорове харчування та відмова від тютюну, алкоголю, наркотиків. Більше 2000 років тому Гіппократ в одному зі своїх творів звернув увагу на користь сміху та розглядав його як лікарський засіб. У ХVII ст. лікарі визнавали, що “прибуття в місто паяца дає користі для здоров’я більше, ніж десять навантажених ліками мулів”. Канадський лікар і філософ Вільям Ослер називав сміх музикою життя і радив сміятися щодня не менше 10 хвилин. Оздоровче значення сміху Реальне оздоровче значення сміху підтверджує той факт, що вже з 70-х рр. минулого століття цим питанням активно займаються вчені. Основоположником нау

Психологічна підтримка

Для отримання on-line консультації психолога необхідно заповнити електронну форму.  Відповідь буде відправлена на адресу електронної пошти, яку Ви вкажете. Для заповнення форми натисніть   СЮДИ Онлайн-консультації – початок вирішення Ваших проблем. Тут Ви можеш отримати професійну допомогу від психола без осуду й непотрібних порад. Якщо Вас щось турбує, неважливо що, або ж просто потребуєте підтримки – пишіть.  ❗️ Якщо тобі потрібна допомога і ти хочеш поговорити - НЕ МОВЧИ. Безкоштовно і конфіденційно  ❗️