Перейти до основного вмісту

Селфхарм. Як допомогти собі?

🖤 Селфхарм або самопошкодження - навмисне травмування свого тіла через внутрішні причини без суїцидальних намірів. Може бути способом боротьби з глибоким стражданням і емоційним болем.

🖤 Деякі з найбільш поширених способів:

- Порізання або сильні подряпини шкіри
- Обпектися або ошпарити себе
- Вдарити себе або битися головою
- Бити предмети або кидатися тілом об стіни та тверді предмети
- Встромлення предметів у шкіру
- Навмисне запобігання загоєнню ран

🖤 Самопошкодження часто є єдиним способом, щоб: 

- справитись з такими почуттями, як сум, ненависть до себе, порожнеча, провина та гнів;
- висловити почуття, які ви не можете передати словами, або зняти біль і напругу, які відчуваєте всередині;
- відволікти від переповнюючих емоцій або складних життєвих обставин;
- змусити вас відчути себе живим або просто відчути щось, замість того, щоб відчувати оніміння.

Якщо ви не навчитеся іншим способам впоратися з емоційним болем, ви збільшуєте ризик депресії, наркотичної та алкогольної залежності та самогубства.

Самопошкодження може викликати звикання.

🖤 Як перестати робити собі шкоду?

▪️ довіртеся комусь

Першим кроком буде довіритися іншій людині. Виберіть когось, хто не збирається пліткувати і намагатиметься контролювати ваше одужання. 

Запитайте себе, хто у вашому житті змушує вас відчувати себе прийнятим і підтриманим.

▪️ визначте причину самопошкодження 

Це є важливим кроком до одужання. Якщо ви зможете зрозуміти, яку функцію виконує ваша самотравма, ви зможете використовувати інші способи задовольнити ці потреби. Які почуття викликає у вас самопошкодження? Сум? Тривога? Гнів? Самотність? Сором? Порожнеча?

▪️ знайдіть інші методи боротьби

Якщо ви збираєтеся зупинитися, вам потрібно знайти альтернативні способи подолання, щоб ви могли по-іншому реагувати, коли вам хочеться порізати або поранити себе.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

7 порад для покращення психічного і фізичного здоров'я

Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.  🌸 Залишайтеся на зв'язку з родиною та друзями. Підтримка стосунків корисна для вашого психічного здоров’я. Телефонуйте та відвідуйте своїх батьків, дітей чи онуків. Якщо у вас поблизу немає сім’ї чи друзів, приєднайтеся до місцевої громадської активності. 🌸 Дайте собі час пристосуватися до серйозних змін у житті. Це включає не тільки очевидні негативні події, такі як смерть але й «позитивні» події, такі як переїзд. Вони можуть супроводжуватися відчуттям втрати. Сумувати про будь-яку втрату природно і необхідно. 🌸 Поставте цілі та пріоритети Розмежування між тим, що потрібно зробити зараз, і тим, що може почекати, допоможе зменшити почуття тривоги та зосередитися на виконанні завдання. Важливо навчитися, говорити «ні». 🌸 Подумайте про те, щоб заве...

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!