Перейти до основного вмісту

Селфхарм. Як допомогти собі?

🖤 Селфхарм або самопошкодження - навмисне травмування свого тіла через внутрішні причини без суїцидальних намірів. Може бути способом боротьби з глибоким стражданням і емоційним болем.

🖤 Деякі з найбільш поширених способів:

- Порізання або сильні подряпини шкіри
- Обпектися або ошпарити себе
- Вдарити себе або битися головою
- Бити предмети або кидатися тілом об стіни та тверді предмети
- Встромлення предметів у шкіру
- Навмисне запобігання загоєнню ран

🖤 Самопошкодження часто є єдиним способом, щоб: 

- справитись з такими почуттями, як сум, ненависть до себе, порожнеча, провина та гнів;
- висловити почуття, які ви не можете передати словами, або зняти біль і напругу, які відчуваєте всередині;
- відволікти від переповнюючих емоцій або складних життєвих обставин;
- змусити вас відчути себе живим або просто відчути щось, замість того, щоб відчувати оніміння.

Якщо ви не навчитеся іншим способам впоратися з емоційним болем, ви збільшуєте ризик депресії, наркотичної та алкогольної залежності та самогубства.

Самопошкодження може викликати звикання.

🖤 Як перестати робити собі шкоду?

▪️ довіртеся комусь

Першим кроком буде довіритися іншій людині. Виберіть когось, хто не збирається пліткувати і намагатиметься контролювати ваше одужання. 

Запитайте себе, хто у вашому житті змушує вас відчувати себе прийнятим і підтриманим.

▪️ визначте причину самопошкодження 

Це є важливим кроком до одужання. Якщо ви зможете зрозуміти, яку функцію виконує ваша самотравма, ви зможете використовувати інші способи задовольнити ці потреби. Які почуття викликає у вас самопошкодження? Сум? Тривога? Гнів? Самотність? Сором? Порожнеча?

▪️ знайдіть інші методи боротьби

Якщо ви збираєтеся зупинитися, вам потрібно знайти альтернативні способи подолання, щоб ви могли по-іншому реагувати, коли вам хочеться порізати або поранити себе.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Урок-квест "Тест Білборда та кохання в інтернеті"

Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет  - це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. З метою формування у здобувачів освіти уявлення про ризики в Інтернеті, пов’язаних з надсиланням власних відвертих фото та попередження сексуального насильства в цифровому середовищі, практичним психологом Семенюк О.О. було проведено превентивне заняття у формі квесту «Тест Білборда та кохання в інтернеті». Під час заняття учні 7-Б дізналися про секстинг, висловлювали власні думки, виконували цікаві завдання та отримали інформацію про те, як діяти та де шукати допомогу, якщо трапиться небезпечна ситуація. #не_ведусь #stop_sexтинг

7 порад для покращення психічного і фізичного здоров'я

Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.  🌸 Залишайтеся на зв'язку з родиною та друзями. Підтримка стосунків корисна для вашого психічного здоров’я. Телефонуйте та відвідуйте своїх батьків, дітей чи онуків. Якщо у вас поблизу немає сім’ї чи друзів, приєднайтеся до місцевої громадської активності. 🌸 Дайте собі час пристосуватися до серйозних змін у житті. Це включає не тільки очевидні негативні події, такі як смерть але й «позитивні» події, такі як переїзд. Вони можуть супроводжуватися відчуттям втрати. Сумувати про будь-яку втрату природно і необхідно. 🌸 Поставте цілі та пріоритети Розмежування між тим, що потрібно зробити зараз, і тим, що може почекати, допоможе зменшити почуття тривоги та зосередитися на виконанні завдання. Важливо навчитися, говорити «ні». 🌸 Подумайте про те, щоб заве

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,