Перейти до основного вмісту

Мій друг говорить про самогубство. Чим я можу допомогти?

Є багато різних речей, які ви можете зробити, щоб підтримати. Головне — уникати засуджень або зневажливих переживань.
 
🫂 Говоріть від серця

Немає правильних чи неправильних слів, які ви можете сказати, якщо говорите з любові та турботи. Просто будь собою. Покажіть, що вам не байдуже, розмовляючи з ними, тримайте їх, поки вони плачуть, або що ще потрібно.

🫂 Слухайте

Людина, яка налаштована на самогубство, зазвичай несе на собі якийсь тягар, з яким вони відчувають, що просто більше не можуть впоратися. Запропонуйте послухати, як вони діляться своїми почуттями відчаю, гніву та самотності.
 
🫂 Підтвердьте та продемонструйте відкритість

Будьте співчутливими, не засуджуючими, терплячими, спокійними та прийнятними. Людина підхопить ваше ставлення і почне віддзеркалювати його для себе.
 
🫂 Тримайте їх говорити

Розмова дозволить їм зменшити емоційний тягар, який вони несуть, і дасть їм час заспокоїтися.Чим довше ви тримаєте їх у розмові, тим більше ви зможете позбутися їхнього відчаю. Коли їх імпульс зменшується, їм важче діяти відповідно до своїх почуттів.
 
🫂 Уникайте спроб вирішити проблему

Намагайтеся не пропонувати швидких рішень і не применшувати почуття людини. Важливим є те, наскільки великою вони вважають проблему і наскільки вони боляче через неї. Раціональні аргументи мало приносять користі, щоб переконати людину, коли вона перебуває в такому стані душі. Замість цього пропонуйте своє співчуття та співчуття до того, що вони відчувають, не судячи про те, чи повинні вони так відчувати.

🫂 Зверніть за екстреною допомогою

Якщо людина вже почала спробу самогубства, негайно викликайте швидку допомогу.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

7 порад для покращення психічного і фізичного здоров'я

Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.  🌸 Залишайтеся на зв'язку з родиною та друзями. Підтримка стосунків корисна для вашого психічного здоров’я. Телефонуйте та відвідуйте своїх батьків, дітей чи онуків. Якщо у вас поблизу немає сім’ї чи друзів, приєднайтеся до місцевої громадської активності. 🌸 Дайте собі час пристосуватися до серйозних змін у житті. Це включає не тільки очевидні негативні події, такі як смерть але й «позитивні» події, такі як переїзд. Вони можуть супроводжуватися відчуттям втрати. Сумувати про будь-яку втрату природно і необхідно. 🌸 Поставте цілі та пріоритети Розмежування між тим, що потрібно зробити зараз, і тим, що може почекати, допоможе зменшити почуття тривоги та зосередитися на виконанні завдання. Важливо навчитися, говорити «ні». 🌸 Подумайте про те, щоб заве...

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!