Перейти до основного вмісту

Мій друг говорить про самогубство. Чим я можу допомогти?

Є багато різних речей, які ви можете зробити, щоб підтримати. Головне — уникати засуджень або зневажливих переживань.
 
🫂 Говоріть від серця

Немає правильних чи неправильних слів, які ви можете сказати, якщо говорите з любові та турботи. Просто будь собою. Покажіть, що вам не байдуже, розмовляючи з ними, тримайте їх, поки вони плачуть, або що ще потрібно.

🫂 Слухайте

Людина, яка налаштована на самогубство, зазвичай несе на собі якийсь тягар, з яким вони відчувають, що просто більше не можуть впоратися. Запропонуйте послухати, як вони діляться своїми почуттями відчаю, гніву та самотності.
 
🫂 Підтвердьте та продемонструйте відкритість

Будьте співчутливими, не засуджуючими, терплячими, спокійними та прийнятними. Людина підхопить ваше ставлення і почне віддзеркалювати його для себе.
 
🫂 Тримайте їх говорити

Розмова дозволить їм зменшити емоційний тягар, який вони несуть, і дасть їм час заспокоїтися.Чим довше ви тримаєте їх у розмові, тим більше ви зможете позбутися їхнього відчаю. Коли їх імпульс зменшується, їм важче діяти відповідно до своїх почуттів.
 
🫂 Уникайте спроб вирішити проблему

Намагайтеся не пропонувати швидких рішень і не применшувати почуття людини. Важливим є те, наскільки великою вони вважають проблему і наскільки вони боляче через неї. Раціональні аргументи мало приносять користі, щоб переконати людину, коли вона перебуває в такому стані душі. Замість цього пропонуйте своє співчуття та співчуття до того, що вони відчувають, не судячи про те, чи повинні вони так відчувати.

🫂 Зверніть за екстреною допомогою

Якщо людина вже почала спробу самогубства, негайно викликайте швидку допомогу.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!

Підтримка психічного здоров’я дорослих. Як впоратися з ізоляцією?

Під час будь-якої епідемії люди зазвичай відчувають стрес і тривогу. Надзвичайні ситуації завжди стресові, але є певні особливості спалаху 2019-nCoV, що впливають на населення. Не останнє місце тут займає інформаційне забруднення, що негативно впливає на психічне здоров’я українців. Як підтримати здоровий психічний стан? Пояснюємо. Як сприяти кращому самопочуттю дорослих Загальні рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров’я: Спалах вірусу та зараження відбувається в багатьох країнах, у багатьох географічних локаціях. Не асоціюйте його з будь-яким етносом чи національністю. Будьте співчутливими до всіх тих, хто постраждав, з якої б країни ця людина не була. Люди, які постраждали від 2019-nCoV, не зробили нічого поганого, і вони заслуговують нашої підтримки, співчуття та доброти.   Не називайте людей із захворюванням як "випадки COVID-19", "жертви", "сім'ї COVID-19" або "хворі". Це - "люди, які мають COVID-19", ...