Перейти до основного вмісту

Мій друг говорить про самогубство. Чим я можу допомогти?

Є багато різних речей, які ви можете зробити, щоб підтримати. Головне — уникати засуджень або зневажливих переживань.
 
🫂 Говоріть від серця

Немає правильних чи неправильних слів, які ви можете сказати, якщо говорите з любові та турботи. Просто будь собою. Покажіть, що вам не байдуже, розмовляючи з ними, тримайте їх, поки вони плачуть, або що ще потрібно.

🫂 Слухайте

Людина, яка налаштована на самогубство, зазвичай несе на собі якийсь тягар, з яким вони відчувають, що просто більше не можуть впоратися. Запропонуйте послухати, як вони діляться своїми почуттями відчаю, гніву та самотності.
 
🫂 Підтвердьте та продемонструйте відкритість

Будьте співчутливими, не засуджуючими, терплячими, спокійними та прийнятними. Людина підхопить ваше ставлення і почне віддзеркалювати його для себе.
 
🫂 Тримайте їх говорити

Розмова дозволить їм зменшити емоційний тягар, який вони несуть, і дасть їм час заспокоїтися.Чим довше ви тримаєте їх у розмові, тим більше ви зможете позбутися їхнього відчаю. Коли їх імпульс зменшується, їм важче діяти відповідно до своїх почуттів.
 
🫂 Уникайте спроб вирішити проблему

Намагайтеся не пропонувати швидких рішень і не применшувати почуття людини. Важливим є те, наскільки великою вони вважають проблему і наскільки вони боляче через неї. Раціональні аргументи мало приносять користі, щоб переконати людину, коли вона перебуває в такому стані душі. Замість цього пропонуйте своє співчуття та співчуття до того, що вони відчувають, не судячи про те, чи повинні вони так відчувати.

🫂 Зверніть за екстреною допомогою

Якщо людина вже почала спробу самогубства, негайно викликайте швидку допомогу.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,

Сміх – як ліки, сміх – краще ліків

  Сміх – це чудовий подарунок людям від Матінки-природи, який вирізняє їх серед інших живих істот. Сміх є одним із механізмів адаптації людини до динамічних змін навколишнього середовища. Його неофіційно вважають показником душевного та фізичного здоров’я людини. Щира посмішка та радісний сміх стають сьогодні такими ж популярними атрибутами здорового способу життя, як заняття спортом, здорове харчування та відмова від тютюну, алкоголю, наркотиків. Більше 2000 років тому Гіппократ в одному зі своїх творів звернув увагу на користь сміху та розглядав його як лікарський засіб. У ХVII ст. лікарі визнавали, що “прибуття в місто паяца дає користі для здоров’я більше, ніж десять навантажених ліками мулів”. Канадський лікар і філософ Вільям Ослер називав сміх музикою життя і радив сміятися щодня не менше 10 хвилин. Оздоровче значення сміху Реальне оздоровче значення сміху підтверджує той факт, що вже з 70-х рр. минулого століття цим питанням активно займаються вчені. Основоположником нау

Психологічна підтримка

Для отримання on-line консультації психолога необхідно заповнити електронну форму.  Відповідь буде відправлена на адресу електронної пошти, яку Ви вкажете. Для заповнення форми натисніть   СЮДИ Онлайн-консультації – початок вирішення Ваших проблем. Тут Ви можеш отримати професійну допомогу від психола без осуду й непотрібних порад. Якщо Вас щось турбує, неважливо що, або ж просто потребуєте підтримки – пишіть.  ❗️ Якщо тобі потрібна допомога і ти хочеш поговорити - НЕ МОВЧИ. Безкоштовно і конфіденційно  ❗️