Перейти до основного вмісту

Вплив стресу на сон

💤 Стрес часто впливає на якість і тривалість сну. Стрес може мати серйозний вплив на фізичне та психічне здоров’я. 

Експерти рекомендують людям спати 7–9 годин на добу, залежно від віку та інших факторів.

💤 У людей стрес може спричинити вивільнення гормонів, таких як адреналін і кортизол. Ці гормони підвищують частоту серцевих скорочень для ефективної циркуляції крові для життєво важливих органів і м’язів, готуючи організм до негайних дій, якщо це необхідно.

💤 Одним із наслідків стресу є те, що він може викликати недосипання або безсоння. Часте перебування в стані підвищеної збудженості може затримати настання сну і викликати швидкі тривожні думки вночі. Недостатній сон може викликати подальший стрес.

Знижуючи рівень стресу ввечері перед сном, багато людей можуть покращити тривалість і якість сну.

❗️ Наведені нижче зміни способу життя можуть допомогти зменшити стрес:

🧘 Медитація усвідомлення — це техніка релаксації, яка спрямована на те, щоб люди краще усвідомлювали теперішній момент. Мета полягає в тому, щоб визнати всі думки, почуття та відчуття, що відбуваються всередині і поза тілом, не реагуючи на них.
Практика усвідомленості за 10–30 хвилин перед сном може бути ефективним методом зниження стресу та покращення сну.

🏋️ Фізичні вправи є корисним інструментом для покращення психічного здоров’я та благополуччя, а також надання фізичних переваг. Вплив фізичних вправ на психологічне самопочуття може зробити його підходящим засобом лікування тривоги та розладів, пов’язаних зі стресом, зменшуючи необхідність застосування інших методів лікування.
Фізичні вправи мають прямий вплив на покращення якості сну у людей старше 40 років, які мають проблеми зі сном.

💤 Зменшити стрес може бути дуже складно. Важливо визначити джерело стресу, який часто пов’язаний з роботою чи стосунками. Хоча ці проблеми можуть бути важкими та повільними для вирішення, усунення джерела стресу є життєво важливим для покращення стану.

💤 Дуже важливо, щоб люди, які мають проблеми зі стресом або недосипанням (безсонням), не намагалися вирішувати ці проблеми самостійно.

💤 Фахівці з психічного здоров’я ( психіатр, психотерапевт, консультанти) можуть надати допомогу та настанови, а друзі та члени сім’ї можуть запропонувати додаткову підтримку.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Урок-квест "Тест Білборда та кохання в інтернеті"

Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет  - це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. З метою формування у здобувачів освіти уявлення про ризики в Інтернеті, пов’язаних з надсиланням власних відвертих фото та попередження сексуального насильства в цифровому середовищі, практичним психологом Семенюк О.О. було проведено превентивне заняття у формі квесту «Тест Білборда та кохання в інтернеті». Під час заняття учні 7-Б дізналися про секстинг, висловлювали власні думки, виконували цікаві завдання та отримали інформацію про те, як діяти та де шукати допомогу, якщо трапиться небезпечна ситуація. #не_ведусь #stop_sexтинг

7 порад для покращення психічного і фізичного здоров'я

Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.  🌸 Залишайтеся на зв'язку з родиною та друзями. Підтримка стосунків корисна для вашого психічного здоров’я. Телефонуйте та відвідуйте своїх батьків, дітей чи онуків. Якщо у вас поблизу немає сім’ї чи друзів, приєднайтеся до місцевої громадської активності. 🌸 Дайте собі час пристосуватися до серйозних змін у житті. Це включає не тільки очевидні негативні події, такі як смерть але й «позитивні» події, такі як переїзд. Вони можуть супроводжуватися відчуттям втрати. Сумувати про будь-яку втрату природно і необхідно. 🌸 Поставте цілі та пріоритети Розмежування між тим, що потрібно зробити зараз, і тим, що може почекати, допоможе зменшити почуття тривоги та зосередитися на виконанні завдання. Важливо навчитися, говорити «ні». 🌸 Подумайте про те, щоб заве

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,