🔴 Травма
Травматична подія, наприклад, насильство або участь у воєнних діях, може збільшити ризик розвитку тривоги. Це також може статися, якщо ви перебуваєте поруч із кимось, хто став жертвою травми або був свідком чогось травматичного.
❗️Тривалі симптоми можуть бути ознакою посттравматичного стресового розладу (ПТСР).
Симптоми зазвичай починаються протягом 3 місяців після події, але можуть з’явитися через місяці або роки.
Це флешбеки, погані сни, відчуваєте себе постійно на межі, труднощі зі сном, спалахи гніву, уникання місць або ситуацій, які можуть викликати симптоми стресу
🔴 Життєві стресори
Люди можуть відчувати тривогу в результаті різних життєвих стресових факторів. Вони не є універсальними і можуть впливати на різних людей по-різному.
🔴 Соціальні ситуації
Людина може відчувати занепокоєння, коли потрібно виступати публічно. Також почуття соціальної тривоги може посилити заїкання.
🔴 Стать і сексуальність
Тривога пов’язані з гендерною та сексуальною ідентичністю може викликати занепокоєння у багатьох людей.
Психологи зазначають, що негетеросексуальні респонденти частіше повідомляли про почуття тривоги, ніж гетеросексуальні респонденти.
🔴 Еко-тривога
Занепокоєння про стан довкілля також може викликати тривогу, і це іноді називають «екотривогою». APA описує екологічну тривогу як «хронічний страх перед екологічною загибеллю».
Наприклад, стурбованість зміною клімату, можливість екологічних катастроф (тайфун, цунамі, ураган, глобальне потепління)
🔴 Генетичні фактори
Ряд генетичних факторів може впливати на схильність людини відчувати тривогу. Якщо хтось із вашої родини має тривожний розлад, у вас також може бути більший ризик його розвитку.
🔴 Медичні фактори
Багато речей, пов’язаних зі здоров’ям, можуть викликати тривогу. Наприклад, через основне захворювання або побічну дію ліків.
🔴 Тривожні розлади
❗️Людині, яка має стійку, постійну сильну тривогу, можна діагностувати тривожний розлад.
За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у 2015 році 3,6% населення планети мали тривожний розлад. Цей відсоток, як правило, вищий серед жінок.
🔺Тривожність і тривожні розлади – не одне й те саме. Перш ніж діагностувати тривожний розлад, фахівець з психічного здоров’я враховує частоту та тяжкість тривожності та результати різноманітних досліджень.
➕ Додаємо тести, які пропонують психологи та психіатри для визначення рівня тривожності:
https://mozok.ua/ru/depressiya/testy/item/2703-shkala-trevogi-spilbergera-STAI
https://kpt-center.com.ua/test/shkala-trevogi-beka/
❗️Якщо у результатах тестування ви бачите сильно підвищений рівень тривожності і ви розумієте, що знаходитеся в ньому занадто часто - радимо звернутися за консультацію до психолога або психотерапевта.
Коментарі
Дописати коментар