Перейти до основного вмісту

Що викликає тривогу? (про причини тривоги)

🔴 Травма

Травматична подія, наприклад, насильство або участь у воєнних діях, може збільшити ризик розвитку тривоги. Це також може статися, якщо ви перебуваєте поруч із кимось, хто став жертвою травми або був свідком чогось травматичного.

❗️Тривалі симптоми можуть бути ознакою посттравматичного стресового розладу (ПТСР).

Симптоми зазвичай починаються протягом 3 місяців після події, але можуть з’явитися через місяці або роки.

Це флешбеки, погані сни, відчуваєте себе постійно на межі, труднощі зі сном, спалахи гніву, уникання місць або ситуацій, які можуть викликати симптоми стресу

🔴 Життєві стресори

Люди можуть відчувати тривогу в результаті різних життєвих стресових факторів. Вони не є універсальними і можуть впливати на різних людей по-різному.

🔴 Соціальні ситуації

Людина може відчувати занепокоєння, коли потрібно виступати публічно. Також почуття соціальної тривоги може посилити заїкання.

🔴 Стать і сексуальність

Тривога пов’язані з гендерною та сексуальною ідентичністю може викликати занепокоєння у багатьох людей.

Психологи зазначають, що негетеросексуальні респонденти частіше повідомляли про почуття тривоги, ніж гетеросексуальні респонденти.

🔴 Еко-тривога

Занепокоєння про стан довкілля також може викликати тривогу, і це іноді називають «екотривогою». APA описує екологічну тривогу як «хронічний страх перед екологічною загибеллю». 

Наприклад, стурбованість зміною клімату, можливість екологічних катастроф (тайфун, цунамі, ураган, глобальне потепління)

🔴 Генетичні фактори

Ряд генетичних факторів може впливати на схильність людини відчувати тривогу. Якщо хтось із вашої родини має тривожний розлад, у вас також може бути більший ризик його розвитку.

🔴 Медичні фактори

Багато речей, пов’язаних зі здоров’ям, можуть викликати тривогу. Наприклад, через основне захворювання або побічну дію ліків.

🔴 Тривожні розлади

❗️Людині, яка має стійку, постійну сильну тривогу, можна діагностувати тривожний розлад.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у 2015 році 3,6% населення планети мали тривожний розлад. Цей відсоток, як правило, вищий серед жінок.

🔺Тривожність і тривожні розлади – не одне й те саме. Перш ніж діагностувати тривожний розлад, фахівець з психічного здоров’я враховує частоту та тяжкість тривожності та результати різноманітних досліджень.

➕ Додаємо тести, які пропонують психологи та психіатри для визначення рівня тривожності:

https://mozok.ua/ru/depressiya/testy/item/2703-shkala-trevogi-spilbergera-STAI

https://kpt-center.com.ua/test/shkala-trevogi-beka/

❗️Якщо у результатах тестування ви бачите сильно підвищений рівень тривожності і ви розумієте, що знаходитеся в ньому занадто часто - радимо звернутися за консультацію до психолога або психотерапевта.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!

Підтримка психічного здоров’я дорослих. Як впоратися з ізоляцією?

Під час будь-якої епідемії люди зазвичай відчувають стрес і тривогу. Надзвичайні ситуації завжди стресові, але є певні особливості спалаху 2019-nCoV, що впливають на населення. Не останнє місце тут займає інформаційне забруднення, що негативно впливає на психічне здоров’я українців. Як підтримати здоровий психічний стан? Пояснюємо. Як сприяти кращому самопочуттю дорослих Загальні рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров’я: Спалах вірусу та зараження відбувається в багатьох країнах, у багатьох географічних локаціях. Не асоціюйте його з будь-яким етносом чи національністю. Будьте співчутливими до всіх тих, хто постраждав, з якої б країни ця людина не була. Люди, які постраждали від 2019-nCoV, не зробили нічого поганого, і вони заслуговують нашої підтримки, співчуття та доброти.   Не називайте людей із захворюванням як "випадки COVID-19", "жертви", "сім'ї COVID-19" або "хворі". Це - "люди, які мають COVID-19", ...