Перейти до основного вмісту

Що викликає тривогу? (про причини тривоги)

🔴 Травма

Травматична подія, наприклад, насильство або участь у воєнних діях, може збільшити ризик розвитку тривоги. Це також може статися, якщо ви перебуваєте поруч із кимось, хто став жертвою травми або був свідком чогось травматичного.

❗️Тривалі симптоми можуть бути ознакою посттравматичного стресового розладу (ПТСР).

Симптоми зазвичай починаються протягом 3 місяців після події, але можуть з’явитися через місяці або роки.

Це флешбеки, погані сни, відчуваєте себе постійно на межі, труднощі зі сном, спалахи гніву, уникання місць або ситуацій, які можуть викликати симптоми стресу

🔴 Життєві стресори

Люди можуть відчувати тривогу в результаті різних життєвих стресових факторів. Вони не є універсальними і можуть впливати на різних людей по-різному.

🔴 Соціальні ситуації

Людина може відчувати занепокоєння, коли потрібно виступати публічно. Також почуття соціальної тривоги може посилити заїкання.

🔴 Стать і сексуальність

Тривога пов’язані з гендерною та сексуальною ідентичністю може викликати занепокоєння у багатьох людей.

Психологи зазначають, що негетеросексуальні респонденти частіше повідомляли про почуття тривоги, ніж гетеросексуальні респонденти.

🔴 Еко-тривога

Занепокоєння про стан довкілля також може викликати тривогу, і це іноді називають «екотривогою». APA описує екологічну тривогу як «хронічний страх перед екологічною загибеллю». 

Наприклад, стурбованість зміною клімату, можливість екологічних катастроф (тайфун, цунамі, ураган, глобальне потепління)

🔴 Генетичні фактори

Ряд генетичних факторів може впливати на схильність людини відчувати тривогу. Якщо хтось із вашої родини має тривожний розлад, у вас також може бути більший ризик його розвитку.

🔴 Медичні фактори

Багато речей, пов’язаних зі здоров’ям, можуть викликати тривогу. Наприклад, через основне захворювання або побічну дію ліків.

🔴 Тривожні розлади

❗️Людині, яка має стійку, постійну сильну тривогу, можна діагностувати тривожний розлад.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у 2015 році 3,6% населення планети мали тривожний розлад. Цей відсоток, як правило, вищий серед жінок.

🔺Тривожність і тривожні розлади – не одне й те саме. Перш ніж діагностувати тривожний розлад, фахівець з психічного здоров’я враховує частоту та тяжкість тривожності та результати різноманітних досліджень.

➕ Додаємо тести, які пропонують психологи та психіатри для визначення рівня тривожності:

https://mozok.ua/ru/depressiya/testy/item/2703-shkala-trevogi-spilbergera-STAI

https://kpt-center.com.ua/test/shkala-trevogi-beka/

❗️Якщо у результатах тестування ви бачите сильно підвищений рівень тривожності і ви розумієте, що знаходитеся в ньому занадто часто - радимо звернутися за консультацію до психолога або психотерапевта.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Урок-квест "Тест Білборда та кохання в інтернеті"

Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет  - це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. З метою формування у здобувачів освіти уявлення про ризики в Інтернеті, пов’язаних з надсиланням власних відвертих фото та попередження сексуального насильства в цифровому середовищі, практичним психологом Семенюк О.О. було проведено превентивне заняття у формі квесту «Тест Білборда та кохання в інтернеті». Під час заняття учні 7-Б дізналися про секстинг, висловлювали власні думки, виконували цікаві завдання та отримали інформацію про те, як діяти та де шукати допомогу, якщо трапиться небезпечна ситуація. #не_ведусь #stop_sexтинг

7 порад для покращення психічного і фізичного здоров'я

Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.  🌸 Залишайтеся на зв'язку з родиною та друзями. Підтримка стосунків корисна для вашого психічного здоров’я. Телефонуйте та відвідуйте своїх батьків, дітей чи онуків. Якщо у вас поблизу немає сім’ї чи друзів, приєднайтеся до місцевої громадської активності. 🌸 Дайте собі час пристосуватися до серйозних змін у житті. Це включає не тільки очевидні негативні події, такі як смерть але й «позитивні» події, такі як переїзд. Вони можуть супроводжуватися відчуттям втрати. Сумувати про будь-яку втрату природно і необхідно. 🌸 Поставте цілі та пріоритети Розмежування між тим, що потрібно зробити зараз, і тим, що може почекати, допоможе зменшити почуття тривоги та зосередитися на виконанні завдання. Важливо навчитися, говорити «ні». 🌸 Подумайте про те, щоб заве

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,