🧏Ці рекомендації створені, щоб допомогти спілкуватися з кимось, хто переживає кризу або важку життєву подію. Нещасні випадки, переживання насильства, вiйни або втечі - це ситуації, які можуть викликати страх і розгубленiсть, невпевненість і шок. Дуже важливим є те, як ми спілкуємося з тими, хто перебуває в сильному стресі.
📢 Чого НЕ можна говорити чи робити:
❌ Не змушуйте людину говорити.
❌ Не перебивайте людину під час розмови, не квапте її, наприклад, дивлячись на годинник або не говорите особисто занадто швидко.
❌ Не торкайтеся людини, якщо ви не впевнені, що це доречно. Заздалегiдь оголосіть, що ви, наприклад, доторкнеться ïï руки; не робіть ніяких поспішних рухів.
❌ Не засуджуйте i не оцінюйте те, що людина зробила або не зробила або про те, що вона відчуває. (Наприклад, не кажіть «Ви не повинні так себе почувати» або «Ви повинні радіти, що вижили».)
❌ Не вигадуйте речі, яких ви не знаете. Ні на краще, ні на гірше. («Вiн, мабуть, ще живий.» або «Ймовірно, він уже не серед нас)
❌ Не використовуйте професійні терміни, які людина може не зрозуміти.
❌ Не розповідайте постраждалому iсторiї iнших людей.
❌ Не говоріть про власні труднощі та проблеми.
❌ Не давайте неправдивих обіцянок і гарантій.
❌ Не зловживайте своїм становищем як помічника. Наприклад, не просіть у людини грошей або послуг в обмін на вашу допомогу.
❌ Не думайте i не поводьтеся так, ніби ви повинні вирішувати проблеми іншої людини, не вiднiмайте у людини сили і вміння піклуватися про себе.
❌ Говоріть з людиною шанобливо і не називайте її божевільною.
Коментарі
Дописати коментар