Перейти до основного вмісту

Підтримка психічного здоров’я дорослих. Як впоратися з ізоляцією?

Під час будь-якої епідемії люди зазвичай відчувають стрес і тривогу.

Надзвичайні ситуації завжди стресові, але є певні особливості спалаху 2019-nCoV, що впливають на населення. Не останнє місце тут займає інформаційне забруднення, що негативно впливає на психічне здоров’я українців. Як підтримати здоровий психічний стан? Пояснюємо.

Як сприяти кращому самопочуттю дорослих

Загальні рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров’я:

  • Спалах вірусу та зараження відбувається в багатьох країнах, у багатьох географічних локаціях. Не асоціюйте його з будь-яким етносом чи національністю. Будьте співчутливими до всіх тих, хто постраждав, з якої б країни ця людина не була. Люди, які постраждали від 2019-nCoV, не зробили нічого поганого, і вони заслуговують нашої підтримки, співчуття та доброти.
  •  Не називайте людей із захворюванням як "випадки COVID-19", "жертви", "сім'ї COVID-19" або "хворі". Це - "люди, які мають COVID-19", "люди, які лікуються від COVID19", "люди, які одужують від COVID-19", і після одужання вони будуть продовжувати працювати, піклуватися про свої сім’ї, любити. Для зменшення стигми важливо розділяти людину від ідентичності, нав’язаної COVID-19.
  •  Зведіть до мінімуму перегляд, читання чи прослуховування новин, що викликають у вас тривогу чи смуток; шукайте інформацію лише з надійних джерел і в основному ту, яка стосується практичних дій щодо планування захисту себе та близьких. Шукайте оновлення інформації в конкретний час протягом дня, раз або двічі. Раптовий і майже постійний потік новин про спалах може викликати занепокоєння у будь-кого. Шукайте факти; не чутки та дезінформацію. Збирайте інформацію через певні проміжки часу з веб-сайту ВООЗ та місцевих служб охорони здоров’я, щоб відрізняти факти від чуток. Факти допомагають мінімізувати страх.
  •  Захищайте себе і підтримуйте інших. Допомога іншим людям у скрутний час є корисною як і особі, яка отримує підтримку, так і тому, хто допомагає. Наприклад, подзвоніть сусідам чи тим людям у ​​вашій громаді, яким може знадобитися додаткова підтримка. Спільна робота однією громадою може допомогти створити солідарність для вирішення питань стосовно вірусу 2019-nCoV. Під час карантину, наскільки це можливо, слід забезпечити безпечні канали зв’язку для зниження відчуття самотності та психологічної ізоляції. Наприклад, через соціальні мережі, "гарячі лінії" та телефоном.
  •  Ставтеся з шаною до медичних працівників та людей інших професій, які підтримують людей у вашій громаді. Визнавайте роль, яку вони відіграють для врятування життя та турботи про вас та ваших близьких.
Можливі заходи:

  • Фізичні вправи (наприклад, йога, тай-чі, розтяжка)
  • Пізнавальна діяльність
  • Вправи на релаксацію (наприклад, дихання, медитація, майндфулнес)
  • Читання книг і журналів
  • Скорочення часу на перегляд інформації, що поширює страх на телебаченні
  • Скорочення часу на слухання чуток
  • Пошук інформації з надійних джерел (Міністерство охорони здоровя, ВООЗ і т.д.)
  • Скорочення часу на пошук інформації (1-2 рази на день, а не щогодини)

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

7 порад для покращення психічного і фізичного здоров'я

Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.  🌸 Залишайтеся на зв'язку з родиною та друзями. Підтримка стосунків корисна для вашого психічного здоров’я. Телефонуйте та відвідуйте своїх батьків, дітей чи онуків. Якщо у вас поблизу немає сім’ї чи друзів, приєднайтеся до місцевої громадської активності. 🌸 Дайте собі час пристосуватися до серйозних змін у житті. Це включає не тільки очевидні негативні події, такі як смерть але й «позитивні» події, такі як переїзд. Вони можуть супроводжуватися відчуттям втрати. Сумувати про будь-яку втрату природно і необхідно. 🌸 Поставте цілі та пріоритети Розмежування між тим, що потрібно зробити зараз, і тим, що може почекати, допоможе зменшити почуття тривоги та зосередитися на виконанні завдання. Важливо навчитися, говорити «ні». 🌸 Подумайте про те, щоб заве...