Перейти до основного вмісту

Підтримка психічного здоров’я дорослих. Як впоратися з ізоляцією?

Під час будь-якої епідемії люди зазвичай відчувають стрес і тривогу.

Надзвичайні ситуації завжди стресові, але є певні особливості спалаху 2019-nCoV, що впливають на населення. Не останнє місце тут займає інформаційне забруднення, що негативно впливає на психічне здоров’я українців. Як підтримати здоровий психічний стан? Пояснюємо.

Як сприяти кращому самопочуттю дорослих

Загальні рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров’я:

  • Спалах вірусу та зараження відбувається в багатьох країнах, у багатьох географічних локаціях. Не асоціюйте його з будь-яким етносом чи національністю. Будьте співчутливими до всіх тих, хто постраждав, з якої б країни ця людина не була. Люди, які постраждали від 2019-nCoV, не зробили нічого поганого, і вони заслуговують нашої підтримки, співчуття та доброти.
  •  Не називайте людей із захворюванням як "випадки COVID-19", "жертви", "сім'ї COVID-19" або "хворі". Це - "люди, які мають COVID-19", "люди, які лікуються від COVID19", "люди, які одужують від COVID-19", і після одужання вони будуть продовжувати працювати, піклуватися про свої сім’ї, любити. Для зменшення стигми важливо розділяти людину від ідентичності, нав’язаної COVID-19.
  •  Зведіть до мінімуму перегляд, читання чи прослуховування новин, що викликають у вас тривогу чи смуток; шукайте інформацію лише з надійних джерел і в основному ту, яка стосується практичних дій щодо планування захисту себе та близьких. Шукайте оновлення інформації в конкретний час протягом дня, раз або двічі. Раптовий і майже постійний потік новин про спалах може викликати занепокоєння у будь-кого. Шукайте факти; не чутки та дезінформацію. Збирайте інформацію через певні проміжки часу з веб-сайту ВООЗ та місцевих служб охорони здоров’я, щоб відрізняти факти від чуток. Факти допомагають мінімізувати страх.
  •  Захищайте себе і підтримуйте інших. Допомога іншим людям у скрутний час є корисною як і особі, яка отримує підтримку, так і тому, хто допомагає. Наприклад, подзвоніть сусідам чи тим людям у ​​вашій громаді, яким може знадобитися додаткова підтримка. Спільна робота однією громадою може допомогти створити солідарність для вирішення питань стосовно вірусу 2019-nCoV. Під час карантину, наскільки це можливо, слід забезпечити безпечні канали зв’язку для зниження відчуття самотності та психологічної ізоляції. Наприклад, через соціальні мережі, "гарячі лінії" та телефоном.
  •  Ставтеся з шаною до медичних працівників та людей інших професій, які підтримують людей у вашій громаді. Визнавайте роль, яку вони відіграють для врятування життя та турботи про вас та ваших близьких.
Можливі заходи:

  • Фізичні вправи (наприклад, йога, тай-чі, розтяжка)
  • Пізнавальна діяльність
  • Вправи на релаксацію (наприклад, дихання, медитація, майндфулнес)
  • Читання книг і журналів
  • Скорочення часу на перегляд інформації, що поширює страх на телебаченні
  • Скорочення часу на слухання чуток
  • Пошук інформації з надійних джерел (Міністерство охорони здоровя, ВООЗ і т.д.)
  • Скорочення часу на пошук інформації (1-2 рази на день, а не щогодини)

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,

Сміх – як ліки, сміх – краще ліків

  Сміх – це чудовий подарунок людям від Матінки-природи, який вирізняє їх серед інших живих істот. Сміх є одним із механізмів адаптації людини до динамічних змін навколишнього середовища. Його неофіційно вважають показником душевного та фізичного здоров’я людини. Щира посмішка та радісний сміх стають сьогодні такими ж популярними атрибутами здорового способу життя, як заняття спортом, здорове харчування та відмова від тютюну, алкоголю, наркотиків. Більше 2000 років тому Гіппократ в одному зі своїх творів звернув увагу на користь сміху та розглядав його як лікарський засіб. У ХVII ст. лікарі визнавали, що “прибуття в місто паяца дає користі для здоров’я більше, ніж десять навантажених ліками мулів”. Канадський лікар і філософ Вільям Ослер називав сміх музикою життя і радив сміятися щодня не менше 10 хвилин. Оздоровче значення сміху Реальне оздоровче значення сміху підтверджує той факт, що вже з 70-х рр. минулого століття цим питанням активно займаються вчені. Основоположником нау

Психологічна підтримка

Для отримання on-line консультації психолога необхідно заповнити електронну форму.  Відповідь буде відправлена на адресу електронної пошти, яку Ви вкажете. Для заповнення форми натисніть   СЮДИ Онлайн-консультації – початок вирішення Ваших проблем. Тут Ви можеш отримати професійну допомогу від психола без осуду й непотрібних порад. Якщо Вас щось турбує, неважливо що, або ж просто потребуєте підтримки – пишіть.  ❗️ Якщо тобі потрібна допомога і ти хочеш поговорити - НЕ МОВЧИ. Безкоштовно і конфіденційно  ❗️