Перейти до основного вмісту

"Правило п'яти" корисний інструмент для мислення про проблеми

 

🧏Психологічний прийом «5-5-5 техніка» або «Правило п'яти» - корисний інструмент для мислення про проблеми, розгляд ситуацій та прийняття рішень. 

🧏 Цей прийом допомагає отримати більш об'єктивну перспективу, зменшити емоційну напругу та зосередитися на більш стратегічному підході.

🧏 Основна ідея прийому полягає в тому, щоб запитати себе, як ви будете думати про дану ситуацію через 5 хвилин, через 5 днів і через 5 років. Кожен з цих відрізків часу допомагає змінити відстань до проблеми та подивитися на неї з різних кутів.

Ось як можна використати цю техніку⤵️

🌀 Через 5 хвилин. Задайте собі питання, як ви будете реагувати на дану ситуацію через дуже короткий проміжок часу. Це допоможе вам зосередитися на першочергових потребах та можливих варіантах дії. Ви можете звернутися до своїх перших вражень і інтуїції.

🌀 Через 5 днів. Задумайтеся, як ваша перспектива на дану ситуацію може змінитися через кілька днів. Ви можете більш об'єктивно оцінити факти, зібрати додаткову інформацію та заспокоїтися після емоційного переживання. Це допоможе вам знайти більш збалансований підхід до розв'язання проблеми.

🌀 Через 5 років. Замисліться, як ви будете дивитися на цю ситуацію через кілька років. Це дає вам можливість врахувати довгострокові наслідки та вагомість цієї проблеми в контексті вашого життя в майбутньому. Подумайте про те, які значущі події та досягнення можуть статися протягом цього часу і як вони вплинуть на ваше сприйняття поточної ситуації. Це може допомогти вам побачити проблему з великої перспективи та з'ясувати, чи є вона насправді важливою або чи варто зосередитися на ній.

Використання «5-5-5 техніки» має кілька переваг⤵️

🌿 Зменшення емоційної напруги. Розглядаючи проблему з різних віддалених проміжків часу, ви можете зменшити вплив емоційного стресу, який може спотворювати ваше мислення та прийняття рішень.

🌿 Отримання об'єктивної перспективи. Використання різних часових рамок допомагає вам змінити відстань до проблеми і розглянути її з різних кутів. Це сприяє більш об'єктивному та стратегічному мисленню.

🌿 Ідентифікація невеликих проблем. Часто, коли ми реагуємо на проблему негайно, вона може здаватися більшою, ніж вона є насправді. Розглядаючи її через відрізки часу, ви можете помітити, що вона насправді незначна або тимчасова.

🧏 Звичайно, цей прийом не є універсальним рішенням для всіх ситуацій, але він може бути корисним інструментом для розгляду проблем та прийняття рішень. 

🧏 Важливо також пам'ятати, що кожна ситуація є унікальною, і результати можуть відрізнятися залежно від конкретних обставин.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Урок-квест "Тест Білборда та кохання в інтернеті"

Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет  - це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. З метою формування у здобувачів освіти уявлення про ризики в Інтернеті, пов’язаних з надсиланням власних відвертих фото та попередження сексуального насильства в цифровому середовищі, практичним психологом Семенюк О.О. було проведено превентивне заняття у формі квесту «Тест Білборда та кохання в інтернеті». Під час заняття учні 7-Б дізналися про секстинг, висловлювали власні думки, виконували цікаві завдання та отримали інформацію про те, як діяти та де шукати допомогу, якщо трапиться небезпечна ситуація. #не_ведусь #stop_sexтинг

7 порад для покращення психічного і фізичного здоров'я

Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.  🌸 Залишайтеся на зв'язку з родиною та друзями. Підтримка стосунків корисна для вашого психічного здоров’я. Телефонуйте та відвідуйте своїх батьків, дітей чи онуків. Якщо у вас поблизу немає сім’ї чи друзів, приєднайтеся до місцевої громадської активності. 🌸 Дайте собі час пристосуватися до серйозних змін у житті. Це включає не тільки очевидні негативні події, такі як смерть але й «позитивні» події, такі як переїзд. Вони можуть супроводжуватися відчуттям втрати. Сумувати про будь-яку втрату природно і необхідно. 🌸 Поставте цілі та пріоритети Розмежування між тим, що потрібно зробити зараз, і тим, що може почекати, допоможе зменшити почуття тривоги та зосередитися на виконанні завдання. Важливо навчитися, говорити «ні». 🌸 Подумайте про те, щоб заве

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,