Перейти до основного вмісту

Бути психологічно стійким - вибір!

 

Резилієнтність – це наш вибір. 

Ми стаємо психологічно стійкими, коли робимо вибір реагувати на ті обставини життя, у яких опинилися, у резилієнтний спосіб 💁

🌈 На страх ➡️ мужністю, на відчай ➡️ надією. 

🌈 Коли вибираємо вставати, після  того, як впали. 

🌈 Попри біль втрат ➡️ жити, любити й творити життя. 

🌈 Коли вибираємо загоювати рани душі, а не  бути поглинутими ними. 

🌈 Коли не відступаємо перед труднощами, а шукаємо способу їх долати – і бути людиною та залишатися у Світлі – що б не було. 

Що можна зробити 💁⤵️

👣 Прийняти страждання. 

Воно є неминучою частиною життя. Є біль втрат, є смерть, є хвороби, війна і  різні лиха. Ми не вибирали їх. І прийняти – це визнати цю реальність. Це не означає опустити руки, не 

робити нічого у відповідь. Прийняти – це визнати… І зробити вибір – попри страждання, попри  випробування – жити. Жити з любов’ю та надією, жити згідно цінностей, творити життя… 

👣 Розділити страждання. 

Бо ми потребуємо співчуття, доброти та підтримки. І оплакування втрат. Біль  – потребує бути огорнутим співчуттям. Біль потрібно розділити – це не обов’язково його зцілює, але це дає сили його нести, бути з ним… У цій солідарності – відчуття сили. У цій солідарності теж  розуміння, що ми усі потребуємо один одного, ми розділяємо спільну чашу страждання – але у  відповідь ми ділимося теж спільною чашою любові… 

👣 Відпустити те, що належить відпустити. 

Є речі, які ми не можемо змінити. Є те, що не можемо  повернути. І нам належить усвідомити це з готовністю відпустити, щоби повернутися до тих можливостей, які не втрачені. 

🧏 Відпустити лиш те, що має відійти, але не усе – не надію, не любов, не  пам’ять, не цінності – бо є те, що не вмирає, що неможливо втратити і що ніхто у нас не може  відібрати… 

👣 Зосередитися на тому, що не втрачене, що є можливе. 

У кожній ситуації воно різне – часом є справді 

багато можливостей діяти та змінювати ситуацію – і це важливо робити. Часом простір для зовнішній  дій є значно менший, але у нас є можливість діяти внутрішньо – тим, якими ми є у цих обставинах,  можливістю бути в любові та світлі, якими б нелюдяними чи важкими не були часом обставини. Ця  можливість завжди є – і у нас завжди є вибір її обирати… 

👣 Діяти – згідно цінностей. Діяти – у Правді. Бути. Собою, справжнім, вільним. Людиною. Світлом.  Любов’ю. 

🌿 Прийняти страждання – не означає змиритися з життєвими обставинами. Прийняття - це визнання  реальності такою, як вона є – а це передумова до того, щоби оцінити, що ми не можемо змінити, а що  навпаки – можемо і потребуємо змінювати! 

🌿 Важливо уміти не додавати додаткового страждання до існуючого, а, на жаль, ми це так часто робимо – наріканнями, стогонами, безконечними внутрішніми протестами і некорисними докорами і  т.д. Натомість потребуємо навчитися просто прийняти, і зводитися кожен раз, якщо часом падаємо, і терпіти біль – і йти далі – у правді і любові…

© Матеріал складено на основі відвідування навчальних вебінарів та лекцій в Інституті Когнітивно-поведінкової терапії

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,

Сміх – як ліки, сміх – краще ліків

  Сміх – це чудовий подарунок людям від Матінки-природи, який вирізняє їх серед інших живих істот. Сміх є одним із механізмів адаптації людини до динамічних змін навколишнього середовища. Його неофіційно вважають показником душевного та фізичного здоров’я людини. Щира посмішка та радісний сміх стають сьогодні такими ж популярними атрибутами здорового способу життя, як заняття спортом, здорове харчування та відмова від тютюну, алкоголю, наркотиків. Більше 2000 років тому Гіппократ в одному зі своїх творів звернув увагу на користь сміху та розглядав його як лікарський засіб. У ХVII ст. лікарі визнавали, що “прибуття в місто паяца дає користі для здоров’я більше, ніж десять навантажених ліками мулів”. Канадський лікар і філософ Вільям Ослер називав сміх музикою життя і радив сміятися щодня не менше 10 хвилин. Оздоровче значення сміху Реальне оздоровче значення сміху підтверджує той факт, що вже з 70-х рр. минулого століття цим питанням активно займаються вчені. Основоположником нау

Психологічна підтримка

Для отримання on-line консультації психолога необхідно заповнити електронну форму.  Відповідь буде відправлена на адресу електронної пошти, яку Ви вкажете. Для заповнення форми натисніть   СЮДИ Онлайн-консультації – початок вирішення Ваших проблем. Тут Ви можеш отримати професійну допомогу від психола без осуду й непотрібних порад. Якщо Вас щось турбує, неважливо що, або ж просто потребуєте підтримки – пишіть.  ❗️ Якщо тобі потрібна допомога і ти хочеш поговорити - НЕ МОВЧИ. Безкоштовно і конфіденційно  ❗️