Перейти до основного вмісту

Бути психологічно стійким - вибір!

 

Резилієнтність – це наш вибір. 

Ми стаємо психологічно стійкими, коли робимо вибір реагувати на ті обставини життя, у яких опинилися, у резилієнтний спосіб 💁

🌈 На страх ➡️ мужністю, на відчай ➡️ надією. 

🌈 Коли вибираємо вставати, після  того, як впали. 

🌈 Попри біль втрат ➡️ жити, любити й творити життя. 

🌈 Коли вибираємо загоювати рани душі, а не  бути поглинутими ними. 

🌈 Коли не відступаємо перед труднощами, а шукаємо способу їх долати – і бути людиною та залишатися у Світлі – що б не було. 

Що можна зробити 💁⤵️

👣 Прийняти страждання. 

Воно є неминучою частиною життя. Є біль втрат, є смерть, є хвороби, війна і  різні лиха. Ми не вибирали їх. І прийняти – це визнати цю реальність. Це не означає опустити руки, не 

робити нічого у відповідь. Прийняти – це визнати… І зробити вибір – попри страждання, попри  випробування – жити. Жити з любов’ю та надією, жити згідно цінностей, творити життя… 

👣 Розділити страждання. 

Бо ми потребуємо співчуття, доброти та підтримки. І оплакування втрат. Біль  – потребує бути огорнутим співчуттям. Біль потрібно розділити – це не обов’язково його зцілює, але це дає сили його нести, бути з ним… У цій солідарності – відчуття сили. У цій солідарності теж  розуміння, що ми усі потребуємо один одного, ми розділяємо спільну чашу страждання – але у  відповідь ми ділимося теж спільною чашою любові… 

👣 Відпустити те, що належить відпустити. 

Є речі, які ми не можемо змінити. Є те, що не можемо  повернути. І нам належить усвідомити це з готовністю відпустити, щоби повернутися до тих можливостей, які не втрачені. 

🧏 Відпустити лиш те, що має відійти, але не усе – не надію, не любов, не  пам’ять, не цінності – бо є те, що не вмирає, що неможливо втратити і що ніхто у нас не може  відібрати… 

👣 Зосередитися на тому, що не втрачене, що є можливе. 

У кожній ситуації воно різне – часом є справді 

багато можливостей діяти та змінювати ситуацію – і це важливо робити. Часом простір для зовнішній  дій є значно менший, але у нас є можливість діяти внутрішньо – тим, якими ми є у цих обставинах,  можливістю бути в любові та світлі, якими б нелюдяними чи важкими не були часом обставини. Ця  можливість завжди є – і у нас завжди є вибір її обирати… 

👣 Діяти – згідно цінностей. Діяти – у Правді. Бути. Собою, справжнім, вільним. Людиною. Світлом.  Любов’ю. 

🌿 Прийняти страждання – не означає змиритися з життєвими обставинами. Прийняття - це визнання  реальності такою, як вона є – а це передумова до того, щоби оцінити, що ми не можемо змінити, а що  навпаки – можемо і потребуємо змінювати! 

🌿 Важливо уміти не додавати додаткового страждання до існуючого, а, на жаль, ми це так часто робимо – наріканнями, стогонами, безконечними внутрішніми протестами і некорисними докорами і  т.д. Натомість потребуємо навчитися просто прийняти, і зводитися кожен раз, якщо часом падаємо, і терпіти біль – і йти далі – у правді і любові…

© Матеріал складено на основі відвідування навчальних вебінарів та лекцій в Інституті Когнітивно-поведінкової терапії

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!

Підтримка психічного здоров’я дорослих. Як впоратися з ізоляцією?

Під час будь-якої епідемії люди зазвичай відчувають стрес і тривогу. Надзвичайні ситуації завжди стресові, але є певні особливості спалаху 2019-nCoV, що впливають на населення. Не останнє місце тут займає інформаційне забруднення, що негативно впливає на психічне здоров’я українців. Як підтримати здоровий психічний стан? Пояснюємо. Як сприяти кращому самопочуттю дорослих Загальні рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров’я: Спалах вірусу та зараження відбувається в багатьох країнах, у багатьох географічних локаціях. Не асоціюйте його з будь-яким етносом чи національністю. Будьте співчутливими до всіх тих, хто постраждав, з якої б країни ця людина не була. Люди, які постраждали від 2019-nCoV, не зробили нічого поганого, і вони заслуговують нашої підтримки, співчуття та доброти.   Не називайте людей із захворюванням як "випадки COVID-19", "жертви", "сім'ї COVID-19" або "хворі". Це - "люди, які мають COVID-19", ...