Перейти до основного вмісту

Бути психологічно стійким - вибір!

 

Резилієнтність – це наш вибір. 

Ми стаємо психологічно стійкими, коли робимо вибір реагувати на ті обставини життя, у яких опинилися, у резилієнтний спосіб 💁

🌈 На страх ➡️ мужністю, на відчай ➡️ надією. 

🌈 Коли вибираємо вставати, після  того, як впали. 

🌈 Попри біль втрат ➡️ жити, любити й творити життя. 

🌈 Коли вибираємо загоювати рани душі, а не  бути поглинутими ними. 

🌈 Коли не відступаємо перед труднощами, а шукаємо способу їх долати – і бути людиною та залишатися у Світлі – що б не було. 

Що можна зробити 💁⤵️

👣 Прийняти страждання. 

Воно є неминучою частиною життя. Є біль втрат, є смерть, є хвороби, війна і  різні лиха. Ми не вибирали їх. І прийняти – це визнати цю реальність. Це не означає опустити руки, не 

робити нічого у відповідь. Прийняти – це визнати… І зробити вибір – попри страждання, попри  випробування – жити. Жити з любов’ю та надією, жити згідно цінностей, творити життя… 

👣 Розділити страждання. 

Бо ми потребуємо співчуття, доброти та підтримки. І оплакування втрат. Біль  – потребує бути огорнутим співчуттям. Біль потрібно розділити – це не обов’язково його зцілює, але це дає сили його нести, бути з ним… У цій солідарності – відчуття сили. У цій солідарності теж  розуміння, що ми усі потребуємо один одного, ми розділяємо спільну чашу страждання – але у  відповідь ми ділимося теж спільною чашою любові… 

👣 Відпустити те, що належить відпустити. 

Є речі, які ми не можемо змінити. Є те, що не можемо  повернути. І нам належить усвідомити це з готовністю відпустити, щоби повернутися до тих можливостей, які не втрачені. 

🧏 Відпустити лиш те, що має відійти, але не усе – не надію, не любов, не  пам’ять, не цінності – бо є те, що не вмирає, що неможливо втратити і що ніхто у нас не може  відібрати… 

👣 Зосередитися на тому, що не втрачене, що є можливе. 

У кожній ситуації воно різне – часом є справді 

багато можливостей діяти та змінювати ситуацію – і це важливо робити. Часом простір для зовнішній  дій є значно менший, але у нас є можливість діяти внутрішньо – тим, якими ми є у цих обставинах,  можливістю бути в любові та світлі, якими б нелюдяними чи важкими не були часом обставини. Ця  можливість завжди є – і у нас завжди є вибір її обирати… 

👣 Діяти – згідно цінностей. Діяти – у Правді. Бути. Собою, справжнім, вільним. Людиною. Світлом.  Любов’ю. 

🌿 Прийняти страждання – не означає змиритися з життєвими обставинами. Прийняття - це визнання  реальності такою, як вона є – а це передумова до того, щоби оцінити, що ми не можемо змінити, а що  навпаки – можемо і потребуємо змінювати! 

🌿 Важливо уміти не додавати додаткового страждання до існуючого, а, на жаль, ми це так часто робимо – наріканнями, стогонами, безконечними внутрішніми протестами і некорисними докорами і  т.д. Натомість потребуємо навчитися просто прийняти, і зводитися кожен раз, якщо часом падаємо, і терпіти біль – і йти далі – у правді і любові…

© Матеріал складено на основі відвідування навчальних вебінарів та лекцій в Інституті Когнітивно-поведінкової терапії

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Урок-квест "Тест Білборда та кохання в інтернеті"

Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет  - це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. З метою формування у здобувачів освіти уявлення про ризики в Інтернеті, пов’язаних з надсиланням власних відвертих фото та попередження сексуального насильства в цифровому середовищі, практичним психологом Семенюк О.О. було проведено превентивне заняття у формі квесту «Тест Білборда та кохання в інтернеті». Під час заняття учні 7-Б дізналися про секстинг, висловлювали власні думки, виконували цікаві завдання та отримали інформацію про те, як діяти та де шукати допомогу, якщо трапиться небезпечна ситуація. #не_ведусь #stop_sexтинг

7 порад для покращення психічного і фізичного здоров'я

Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.  🌸 Залишайтеся на зв'язку з родиною та друзями. Підтримка стосунків корисна для вашого психічного здоров’я. Телефонуйте та відвідуйте своїх батьків, дітей чи онуків. Якщо у вас поблизу немає сім’ї чи друзів, приєднайтеся до місцевої громадської активності. 🌸 Дайте собі час пристосуватися до серйозних змін у житті. Це включає не тільки очевидні негативні події, такі як смерть але й «позитивні» події, такі як переїзд. Вони можуть супроводжуватися відчуттям втрати. Сумувати про будь-яку втрату природно і необхідно. 🌸 Поставте цілі та пріоритети Розмежування між тим, що потрібно зробити зараз, і тим, що може почекати, допоможе зменшити почуття тривоги та зосередитися на виконанні завдання. Важливо навчитися, говорити «ні». 🌸 Подумайте про те, щоб заве

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,