Перейти до основного вмісту

​​Як після травми відновити почуття безпеки і спокою?

Після того, як людина пережила травматичну подію, вона може стати більш чутливою до навколишніх змін, відчувати небезпеку навіть у звичайних ситуаціях та намагатися справитися з цим за допомогою самодеструктивних речей. Для того, щоб зцілити людину від травми, потрібно повернути їй почуття безпеки.

🙏 Почуття безпеки стосується тих речей, які є для нас дуже знайомими, звичними і відчуваються максимально "нашими". Ми черпаємо це почуття з різних джерел: це стосунки із сім'єю та друзями, власний будинок, рідні околиці міста, робоча діяльність, улюблені заняття та багато іншого.

Іноді люди можуть залишатися там, де страждають, тому що ця ситуація є для них добре знайомою та базово безпечною: вони знають, що може статися тут, а про інше вони не мають уявлення.

❓Але через травматичну подію людина може втратити внутрішнє почуття безпеки та відчувати постійну загрозу. Що потрібно для того, щоб повернути собі це почуття?

Відновлення почуття безпеки має такі особливості: 

▫️ контроль над своїм тілом,
▫️ контроль над оточуючим середовищем.

❗️Потрібно пригадати речі, які допомагали вам відчувати безпеку, і якомога більше робити того, що раніше приносило внутрішній спокій.

✔️ Попіклуйтеся про своє тіло і фізичне здоров'я: не забувайте приймати їжу, займайтеся спортом, виконуйте вправи або відкрийте для себе йогу, щоб стати сильнішими і відчути силу всередині себе (бо вона точно у вас є!)

✔️ Контролюйте свій потяг до самодеструктивних речей, якщо він є. Пам'ятайте, що в довгостроковій перспективі такі речі вам не допоможуть, а можуть лише нашкодити, тож віднайдіть їм заміну.

✔️ Будьте поряд з людьми, які дбають про вас і люблять вас. Спілкуйтеся з ними, проводьте час разом і просіть про підтримку, якщо вона потрібна.

✔️ Якщо зараз ви живете далеко від рідного дому або не можете туди повернутися, то облаштуйте нове місце так, щоб вам було максимально комфортно і затишно в ньому знаходитися.

✔️ Займайтеся улюбленою діяльністю, дозвольте собі відновити те, що раніше вас захоплювало, і приділяйте цьому час. Тут ви можете розкрити себе з іншої (можливо, творчої) сторони.

✔️ Фінансова стабільність теж дає почуття безпеки. Подумайте, де б ви могли заощадити або який вклад у свою фінансову стабільність ви могли б привнести в довгостроковій перспективі.

Тож дбайте про себе, своє фізичне і психологічне здоров'я, фінансову стабільність, розвиток і соціальні контакти. Це все допоможе вам повернути собі відчуття безпеки.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!

Підтримка психічного здоров’я дорослих. Як впоратися з ізоляцією?

Під час будь-якої епідемії люди зазвичай відчувають стрес і тривогу. Надзвичайні ситуації завжди стресові, але є певні особливості спалаху 2019-nCoV, що впливають на населення. Не останнє місце тут займає інформаційне забруднення, що негативно впливає на психічне здоров’я українців. Як підтримати здоровий психічний стан? Пояснюємо. Як сприяти кращому самопочуттю дорослих Загальні рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров’я: Спалах вірусу та зараження відбувається в багатьох країнах, у багатьох географічних локаціях. Не асоціюйте його з будь-яким етносом чи національністю. Будьте співчутливими до всіх тих, хто постраждав, з якої б країни ця людина не була. Люди, які постраждали від 2019-nCoV, не зробили нічого поганого, і вони заслуговують нашої підтримки, співчуття та доброти.   Не називайте людей із захворюванням як "випадки COVID-19", "жертви", "сім'ї COVID-19" або "хворі". Це - "люди, які мають COVID-19", ...