Перейти до основного вмісту

​​Як після травми відновити почуття безпеки і спокою?

Після того, як людина пережила травматичну подію, вона може стати більш чутливою до навколишніх змін, відчувати небезпеку навіть у звичайних ситуаціях та намагатися справитися з цим за допомогою самодеструктивних речей. Для того, щоб зцілити людину від травми, потрібно повернути їй почуття безпеки.

🙏 Почуття безпеки стосується тих речей, які є для нас дуже знайомими, звичними і відчуваються максимально "нашими". Ми черпаємо це почуття з різних джерел: це стосунки із сім'єю та друзями, власний будинок, рідні околиці міста, робоча діяльність, улюблені заняття та багато іншого.

Іноді люди можуть залишатися там, де страждають, тому що ця ситуація є для них добре знайомою та базово безпечною: вони знають, що може статися тут, а про інше вони не мають уявлення.

❓Але через травматичну подію людина може втратити внутрішнє почуття безпеки та відчувати постійну загрозу. Що потрібно для того, щоб повернути собі це почуття?

Відновлення почуття безпеки має такі особливості: 

▫️ контроль над своїм тілом,
▫️ контроль над оточуючим середовищем.

❗️Потрібно пригадати речі, які допомагали вам відчувати безпеку, і якомога більше робити того, що раніше приносило внутрішній спокій.

✔️ Попіклуйтеся про своє тіло і фізичне здоров'я: не забувайте приймати їжу, займайтеся спортом, виконуйте вправи або відкрийте для себе йогу, щоб стати сильнішими і відчути силу всередині себе (бо вона точно у вас є!)

✔️ Контролюйте свій потяг до самодеструктивних речей, якщо він є. Пам'ятайте, що в довгостроковій перспективі такі речі вам не допоможуть, а можуть лише нашкодити, тож віднайдіть їм заміну.

✔️ Будьте поряд з людьми, які дбають про вас і люблять вас. Спілкуйтеся з ними, проводьте час разом і просіть про підтримку, якщо вона потрібна.

✔️ Якщо зараз ви живете далеко від рідного дому або не можете туди повернутися, то облаштуйте нове місце так, щоб вам було максимально комфортно і затишно в ньому знаходитися.

✔️ Займайтеся улюбленою діяльністю, дозвольте собі відновити те, що раніше вас захоплювало, і приділяйте цьому час. Тут ви можете розкрити себе з іншої (можливо, творчої) сторони.

✔️ Фінансова стабільність теж дає почуття безпеки. Подумайте, де б ви могли заощадити або який вклад у свою фінансову стабільність ви могли б привнести в довгостроковій перспективі.

Тож дбайте про себе, своє фізичне і психологічне здоров'я, фінансову стабільність, розвиток і соціальні контакти. Це все допоможе вам повернути собі відчуття безпеки.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Урок-квест "Тест Білборда та кохання в інтернеті"

Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет  - це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. З метою формування у здобувачів освіти уявлення про ризики в Інтернеті, пов’язаних з надсиланням власних відвертих фото та попередження сексуального насильства в цифровому середовищі, практичним психологом Семенюк О.О. було проведено превентивне заняття у формі квесту «Тест Білборда та кохання в інтернеті». Під час заняття учні 7-Б дізналися про секстинг, висловлювали власні думки, виконували цікаві завдання та отримали інформацію про те, як діяти та де шукати допомогу, якщо трапиться небезпечна ситуація. #не_ведусь #stop_sexтинг

7 порад для покращення психічного і фізичного здоров'я

Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.  🌸 Залишайтеся на зв'язку з родиною та друзями. Підтримка стосунків корисна для вашого психічного здоров’я. Телефонуйте та відвідуйте своїх батьків, дітей чи онуків. Якщо у вас поблизу немає сім’ї чи друзів, приєднайтеся до місцевої громадської активності. 🌸 Дайте собі час пристосуватися до серйозних змін у житті. Це включає не тільки очевидні негативні події, такі як смерть але й «позитивні» події, такі як переїзд. Вони можуть супроводжуватися відчуттям втрати. Сумувати про будь-яку втрату природно і необхідно. 🌸 Поставте цілі та пріоритети Розмежування між тим, що потрібно зробити зараз, і тим, що може почекати, допоможе зменшити почуття тривоги та зосередитися на виконанні завдання. Важливо навчитися, говорити «ні». 🌸 Подумайте про те, щоб заве

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,