Перейти до основного вмісту

​​Мені важко сприймати власні невдачі. Що робити?

Кожна людина стикається з невдачами у своєму житті. Особливо болісно переживати невдачу, коли вона стосується найбільш важливої сфери життя і самореалізації. Іноді, якщо щось не виходить, людина може засумніватися у своїх здібностях, здатності досягти успіху або сприйняти невдачу як частину себе і навіть зневіритися.

Чому так може статися?

Відношення до невдач частіше за все формує наш минулий досвід. Можливо, зроблена колись помилка дуже сильно вплинула на ваше життя. Або таке відношення може передаватися через батьків, коли вони оцінювали дитину через її досягнення, а не особистісні якості, чи підбирали некоректні слова для дитини після її невдачі.

❕Але якщо ми можемо свідомо згадати і переосмислити минулий досвід, тоді ми здатні змінити наше ставлення до невдач. Дорослий вік дає дуже багато переваг для цього. Людина може сама вирішити, які корисні навички отримати через зроблену помилку, або подолати свої невдачі ефективним шляхом.

Це нормально, якщо вам важко сприймати свої невдачі, коли ви доклали багато зусиль, але не отримали бажаного результату.

❓А от що робити, щоб не опустити руки і не зневіритися в собі?

Спочатку дайте собі час, щоб відчути весь спектр емоцій через свою невдачу: сум, розпач, роздратування або злість. Прийміть свої емоції, побудьте з ними, але утримайтеся від того, щоб ганьбити себе за помилки.

Визнайте, що всі люди припускаються помилок і переживають невдачі, навіть видатні особистості. Першу книгу Стівена Кінга «Керрі» відмовлялися публікувати тридцять разів. Стівена Спілберга (до речі, він мав українське коріння) вважали бездарним для навчання в університеті, і він тричі поспіль чув відмову. Волта Діснея звільнили з роботи в газеті через брак уяви і гарних ідей.

Невдачі можуть заставити вас думати, що з вами щось не так, але їх зазнає кожен. І якщо подивитися на них під іншим кутом зору, то ви, як мінімум, дізналися про варіант, який не спрацьовує. А якщо все залежить від вас, тоді ви маєте найкращу можливість оцінити власну стратегію реагування та поведінки і зробити так, щоб у наступний раз усе вийшло.

🔹 Для цього ми пропонуємо вам виконати техніку для полегшення сприйняття невдачі. Згадайте подію, яка була, на ваш погляд, невдалою. Візьміть лист паперу і запишіть відповіді на наступні питання:

✔️ Що говорять факти? Чи ця подія фактично погіршила мій стан справ?

✔️ Оцінка цієї події як невдачі особисто моя або вона прийшла зовні (від батьків, вчителів тощо)?

✔️ Чи можливо було зробити щось інше для того, щоб ситуація склалася інакше? 

✔️ Що корисного принесла ця подія в моє життя?

✔️ Яку корисну навичку можна отримати з цієї ситуації?

Наступного разу, коли з вами станеться подія, яку ви захочете назвати невдалою, спробуйте задати собі ці питання. Так ви зможете навчити свій мозок бачити ситуації по-іншому за допомогою переоцінки і переосмислення власного досвіду.

▫️ Не забувайте ставити перед собою реалістичні цілі. Про синдром помилкової надії, нереалістичні цілі та як можна вийти з такої ситуації ми розповідали у цьому дописі.

Збережіть собі цей допис, щоб знати, як себе підтримати після можливої невдачі.

Бажаємо, щоб події у вашому майбутньому принесли вам розвиток та позитивний досвід!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Урок-квест "Тест Білборда та кохання в інтернеті"

Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет  - це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. З метою формування у здобувачів освіти уявлення про ризики в Інтернеті, пов’язаних з надсиланням власних відвертих фото та попередження сексуального насильства в цифровому середовищі, практичним психологом Семенюк О.О. було проведено превентивне заняття у формі квесту «Тест Білборда та кохання в інтернеті». Під час заняття учні 7-Б дізналися про секстинг, висловлювали власні думки, виконували цікаві завдання та отримали інформацію про те, як діяти та де шукати допомогу, якщо трапиться небезпечна ситуація. #не_ведусь #stop_sexтинг

7 порад для покращення психічного і фізичного здоров'я

Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.  🌸 Залишайтеся на зв'язку з родиною та друзями. Підтримка стосунків корисна для вашого психічного здоров’я. Телефонуйте та відвідуйте своїх батьків, дітей чи онуків. Якщо у вас поблизу немає сім’ї чи друзів, приєднайтеся до місцевої громадської активності. 🌸 Дайте собі час пристосуватися до серйозних змін у житті. Це включає не тільки очевидні негативні події, такі як смерть але й «позитивні» події, такі як переїзд. Вони можуть супроводжуватися відчуттям втрати. Сумувати про будь-яку втрату природно і необхідно. 🌸 Поставте цілі та пріоритети Розмежування між тим, що потрібно зробити зараз, і тим, що може почекати, допоможе зменшити почуття тривоги та зосередитися на виконанні завдання. Важливо навчитися, говорити «ні». 🌸 Подумайте про те, щоб заве

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,