Перейти до основного вмісту

​​Як проходить перша психологічна консультація?

Перша зустріч з психологом — це незвичайна і хвилююча подія, але також це важливий крок до покращення вашого життя!

Консультація може викликати страх або занепокоєння. Через те, що невідомо, що на ній буде відбуватися або що саме потрібно розповідати, ви можете сильно хвилюватися і почувати себе дещо скуто.

❓Але психолог це розуміє, тож як проходить перша зустріч?

💭 Для того, щоб ви змогли трохи розслабитися і далі вам було легше розповісти про свою проблему, спочатку все починається з невеликого знайомства. Психолог може розказати дещо про себе (наприклад, в яких напрямках працює), а потім запитати якісь загальні питання про вас.

❕Все, про що ви будете говорити на зустрічі, — конфіденційно. Психолог нікому не буде розголошувати інформацію про вас. Ви можете задавати йому будь-які питання (про освіту, досвід роботи або інші), відповіді на які для вас є важливими.

🙏 Психолог і клієнт — це справжня команда, яка разом працює над подоланням проблеми. Консультація з психологом — це повністю безпечно. На ній можна бути собою, розповідати все, що прийде в голову, і не боятися, що вас будуть оцінювати або засудять. Психолог докладе максимум зусиль для того, щоб ви почували себе безпечно поряд із ним.

❓Про що мені говорити?

💬 Основне питання психолога буде про те, що саме вас турбує, про вашу проблему, з якою ви прийшли. Намагайтеся розповісти про все так, як воно є. Якщо ви не можете розказати щось конкретне, то розпочніть з того, як ви себе почуваєте останнім часом, про те, що особливо вас хвилює. 

Психолог буде вам допомагати в цьому і задавати уточнюючі питання, щоб краще зрозуміти вас і вашу проблему. Після її обговорення він може надати необхідні рекомендації або запропонувати формат подальшої роботи (додаткові зустрічі) 🪴

❗️Пам'ятайте, психолог буде на вашій стороні, віднесеться з розумінням до вас і вашої проблеми та ніколи не засудить. Він повністю включиться у допомогу вам і пояснить все, що буде незрозумілим.

Давайте поширювати інформацію про те, що психолог — це про розуміння людини, довіру, безпеку та якісну допомогу. Надішліть цей допис друзям, щоб вони не боялися звернутися за допомогою до психолога, якщо виникне така потреба 🌿

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!

Підтримка психічного здоров’я дорослих. Як впоратися з ізоляцією?

Під час будь-якої епідемії люди зазвичай відчувають стрес і тривогу. Надзвичайні ситуації завжди стресові, але є певні особливості спалаху 2019-nCoV, що впливають на населення. Не останнє місце тут займає інформаційне забруднення, що негативно впливає на психічне здоров’я українців. Як підтримати здоровий психічний стан? Пояснюємо. Як сприяти кращому самопочуттю дорослих Загальні рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров’я: Спалах вірусу та зараження відбувається в багатьох країнах, у багатьох географічних локаціях. Не асоціюйте його з будь-яким етносом чи національністю. Будьте співчутливими до всіх тих, хто постраждав, з якої б країни ця людина не була. Люди, які постраждали від 2019-nCoV, не зробили нічого поганого, і вони заслуговують нашої підтримки, співчуття та доброти.   Не називайте людей із захворюванням як "випадки COVID-19", "жертви", "сім'ї COVID-19" або "хворі". Це - "люди, які мають COVID-19", ...