Перейти до основного вмісту

Як батькам та дитині заспокоюватися під час ракетних обстрілів: поради психолога

Як батькам та дитині заспокоюватися під час ракетних обстрілів, що робити при гострому відчутті паніки і тривоги, як не нашкодити собі? Та яких правил варто дотримуватися, щоб не потрапити на гачок ворога?

Яких цілей намагається досягнути ворог з психологічної точки зору? 

Під час кризових ситуацій в організмі людини виділяється величезна кількість гормонів стресу, що змушує нас реагувати трьома способами: – бий; – тікай; – завмирай. Саме тому в залежності від рівня підготовки психіки реакція суспільства може бути абсолютно різною: хтось впадає в ступор і не знає як бути далі, інший метушиться та не може всидіти на місці, намагається втекти і ще частина пробує завдати удару у відповідь, провокуючи різні форми агресії.  У результаті така поведінка створює величезну паніку, яка паралізує, а це саме те, чого намагається досягнути ворог.

Для чого це ворогу? 

– Для початку – посилити відчуття небезпеки; – Викликати почуття тривоги та паніки, під час якої люди самі себе травмуватимуть ще більше.  Щоб убезпечити себе та своїх дітей, варто заздалегідь пропрацювати чітку техніку та стратегію реагування. Якщо ви знаходитеся вдома або в приміщенні, які ваші подальші кроки? Чи є біля вас найближче укриття, куди можна спуститися? А якщо ви опинилися на вулиці посеред центру міста, які будуть ваші подальші кроки? Далі, якщо у вас є діти, поясніть їм як варто та не варто себе поводити у тій чи іншій ситуації, розкажіть їм як ви маєте діяти у разі небезпеки та попередьте дитину про все заздалегідь. Чим краще ви підготовлені, тим простіше буде діяти. Складіть для себе план дій та дотримуйтеся його під час кризових ситуацій.

Як заспокоїти дитину під час масових обстрілів та вибухів? 

– Розкажіть дитині, що відбувається, наприклад: «Я розумію, що тобі страшно, але ти маєш розуміти, що наша армія працює та захищає нас. Ми з тобою у безпечному, захищеному місці, тому все буде в порядку».

 – Поясніть, що ви поруч, ви разом і ви нікуди від неї не дінетеся. Для будь-якої дитини батьки – це тил, стіна, захисна фортеця і їй важливо це відчувати.

Щоб зняти напругу, коли лунають небезпечні звуки:

 – Увімкніть аудіо- або відеоказку  в навушниках; 

– Заспівайте разом якусь пісню; 

– Зробіть практику дихання: глибокий вдих та повільний видих; 

– Згадайте кумедні історії чи жарти, які піднімають настрій.  

Мета будь-якого теракту – непередбачуваність та раптовість, що порушує наш спокій. Адже саме спокій та холодний розум є ключовою умовою для збереження життя під час небезпеки.  

Що НЕ варто робити? 

Масово покидати місто в умовах загрози, тим самим створюючи великі скупчення авто на дорогах – не найкраща ідея.

Особиста порада психолога:  

В умовах сьогодення спробуйте згадати свій родовід: як виживали ваші бабусі та дідусі, які вони мали цінності, що для них було важливо. Проаналізуйте сильні сторони предків, спробуйте зрозуміти чого вони намагалися навчити вас. Коли ви дасте собі відповіді на ці запитання ви створите власну натальну карту і навчитеся її читати, що допоможе вам не лише вижити, але й перейняти досвід минулого задля порятунку майбутнього. Чим краще ви пізнаєте себе, тим більше зможете передати своїм дітям.

Добірка аудіо та відео матеріалів для батьків та дітей: 

YouTube канал дитячого контенту «Бробакс» 

Казки для дітей

Книга-мандрівка. Україна 

Аудіоказки для дітей , телеграм 

Медитації для батьків та дорослих

Якщо ви чи ваші діти потребують психологічної підтримки, звертайтеся на безкоштовну гарячу лінію «Кола турботи» — 0800331391 або пишіть звертайтеся до вашого шкільного психолога.

КОЛО ТУРБОТИ – це кваліфікована психологічна допомога дітям від 0-12 років та їхнім батькам, які пережили психотравмуючі події під час війни. Психологи проєкту  допомагають усім верствам населення, надають фахові поради, як подолати посттравматичний стресовий розлад.



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Урок-квест "Тест Білборда та кохання в інтернеті"

Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет  - це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. З метою формування у здобувачів освіти уявлення про ризики в Інтернеті, пов’язаних з надсиланням власних відвертих фото та попередження сексуального насильства в цифровому середовищі, практичним психологом Семенюк О.О. було проведено превентивне заняття у формі квесту «Тест Білборда та кохання в інтернеті». Під час заняття учні 7-Б дізналися про секстинг, висловлювали власні думки, виконували цікаві завдання та отримали інформацію про те, як діяти та де шукати допомогу, якщо трапиться небезпечна ситуація. #не_ведусь #stop_sexтинг

7 порад для покращення психічного і фізичного здоров'я

Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.  🌸 Залишайтеся на зв'язку з родиною та друзями. Підтримка стосунків корисна для вашого психічного здоров’я. Телефонуйте та відвідуйте своїх батьків, дітей чи онуків. Якщо у вас поблизу немає сім’ї чи друзів, приєднайтеся до місцевої громадської активності. 🌸 Дайте собі час пристосуватися до серйозних змін у житті. Це включає не тільки очевидні негативні події, такі як смерть але й «позитивні» події, такі як переїзд. Вони можуть супроводжуватися відчуттям втрати. Сумувати про будь-яку втрату природно і необхідно. 🌸 Поставте цілі та пріоритети Розмежування між тим, що потрібно зробити зараз, і тим, що може почекати, допоможе зменшити почуття тривоги та зосередитися на виконанні завдання. Важливо навчитися, говорити «ні». 🌸 Подумайте про те, щоб заве

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,