Перейти до основного вмісту

​​Як ви можете попіклуватися про себе прямо зараз?

🙌 Правильне харчування відкриває світ багатьох нових смаків, про які ви могли навіть не здогадуватися до того, як зазирнути в цю тему, і які, у свою чергу, впливають на настрій та світосприйняття людини.

Під час стресу люди часто забувають їсти або навпаки "заїдають стрес", тим самим ігноруючи неймовірні бонуси, які може давати орган чуття — смак. Таким чином ми можемо просто недоотримувати насолоду від життя, яка, здавалось би, знаходиться під самим боком.

🍎 Для того, щоб краще справлятися зі стресом, потрібно повноцінно харчуватися, звертати більше уваги на смак їжі, яку ви споживаєте, і не забувати про правила безпечного харчування. У 2001 році ВООЗ презентувала «П'ять ключів до безпечної їжі», де виклала головні правила для безпечного харчування.

✔️ Дотримуйтесь чистоти рук, поверхонь і обладнання.
✔️ Відділяйте готові продукти від сирих за допомогою окремих контейнерів.
✔️ Для сирої їжі використовуйте окремий інвентар.
✔️ Готуйте ретельно і рівномірно розігрівайте їжу в мікрохвильовці.
✔️ Зберігайте їжу при відповідній температурі. Мікроорганізми швидко розмножуються при температурі 5-60°С.
✔️ Не залишайте готову їжу при кімнатній температурі більше ніж на 2 години.
✔️ Не розморожуйте продукти при кімнатній температурі.
✔️ Не зберігайте їжу в холодильнику довше 3 днів.
✔️ Стежте за терміном придатності.

🍒 Важливо не забувати про ці прості правила. Сьогодні Всесвітній день здорового харчування, тож прямо зараз ви можете обрати щось з наступного списку і зробити собі приємно:

↪️ приготувати страву з того, що є в холодильнику,
↪️ придумати щось нове і смачне, що ви ще ніколи не робили,
↪️ переглянути кулінарні відео і приготувати улюблену національну страву,
↪️ влаштувати романтичну вечерю, красиво прикрасити і засервірувати стіл,
↪️ красиво викласти їжу на тарілку і сфотографувати,
↪️ організувати чайну церемонію з різними видами чаю,
↪️ попивати довго каву з кардамоном і корицею або зробити собі коктейль,
↪️ повноцінно поїсти і нікуди не поспішати.

👉 Для того, щоб піклуватися про себе, не обов'язково придумувати і робити щось нове. Ви можете приділити більше уваги звичайним речам, які ви робите кожен день, і насолодитися ними.

Влаштуйте собі приємний відпочинок і поділіться цією ідеєю зі своїми друзями. Мершій піклуватися про себе! 💚

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Урок-квест "Тест Білборда та кохання в інтернеті"

Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет  - це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. З метою формування у здобувачів освіти уявлення про ризики в Інтернеті, пов’язаних з надсиланням власних відвертих фото та попередження сексуального насильства в цифровому середовищі, практичним психологом Семенюк О.О. було проведено превентивне заняття у формі квесту «Тест Білборда та кохання в інтернеті». Під час заняття учні 7-Б дізналися про секстинг, висловлювали власні думки, виконували цікаві завдання та отримали інформацію про те, як діяти та де шукати допомогу, якщо трапиться небезпечна ситуація. #не_ведусь #stop_sexтинг

7 порад для покращення психічного і фізичного здоров'я

Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.  🌸 Залишайтеся на зв'язку з родиною та друзями. Підтримка стосунків корисна для вашого психічного здоров’я. Телефонуйте та відвідуйте своїх батьків, дітей чи онуків. Якщо у вас поблизу немає сім’ї чи друзів, приєднайтеся до місцевої громадської активності. 🌸 Дайте собі час пристосуватися до серйозних змін у житті. Це включає не тільки очевидні негативні події, такі як смерть але й «позитивні» події, такі як переїзд. Вони можуть супроводжуватися відчуттям втрати. Сумувати про будь-яку втрату природно і необхідно. 🌸 Поставте цілі та пріоритети Розмежування між тим, що потрібно зробити зараз, і тим, що може почекати, допоможе зменшити почуття тривоги та зосередитися на виконанні завдання. Важливо навчитися, говорити «ні». 🌸 Подумайте про те, щоб заве

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,