Перейти до основного вмісту

​​Як ви можете попіклуватися про себе прямо зараз?

🙌 Правильне харчування відкриває світ багатьох нових смаків, про які ви могли навіть не здогадуватися до того, як зазирнути в цю тему, і які, у свою чергу, впливають на настрій та світосприйняття людини.

Під час стресу люди часто забувають їсти або навпаки "заїдають стрес", тим самим ігноруючи неймовірні бонуси, які може давати орган чуття — смак. Таким чином ми можемо просто недоотримувати насолоду від життя, яка, здавалось би, знаходиться під самим боком.

🍎 Для того, щоб краще справлятися зі стресом, потрібно повноцінно харчуватися, звертати більше уваги на смак їжі, яку ви споживаєте, і не забувати про правила безпечного харчування. У 2001 році ВООЗ презентувала «П'ять ключів до безпечної їжі», де виклала головні правила для безпечного харчування.

✔️ Дотримуйтесь чистоти рук, поверхонь і обладнання.
✔️ Відділяйте готові продукти від сирих за допомогою окремих контейнерів.
✔️ Для сирої їжі використовуйте окремий інвентар.
✔️ Готуйте ретельно і рівномірно розігрівайте їжу в мікрохвильовці.
✔️ Зберігайте їжу при відповідній температурі. Мікроорганізми швидко розмножуються при температурі 5-60°С.
✔️ Не залишайте готову їжу при кімнатній температурі більше ніж на 2 години.
✔️ Не розморожуйте продукти при кімнатній температурі.
✔️ Не зберігайте їжу в холодильнику довше 3 днів.
✔️ Стежте за терміном придатності.

🍒 Важливо не забувати про ці прості правила. Сьогодні Всесвітній день здорового харчування, тож прямо зараз ви можете обрати щось з наступного списку і зробити собі приємно:

↪️ приготувати страву з того, що є в холодильнику,
↪️ придумати щось нове і смачне, що ви ще ніколи не робили,
↪️ переглянути кулінарні відео і приготувати улюблену національну страву,
↪️ влаштувати романтичну вечерю, красиво прикрасити і засервірувати стіл,
↪️ красиво викласти їжу на тарілку і сфотографувати,
↪️ організувати чайну церемонію з різними видами чаю,
↪️ попивати довго каву з кардамоном і корицею або зробити собі коктейль,
↪️ повноцінно поїсти і нікуди не поспішати.

👉 Для того, щоб піклуватися про себе, не обов'язково придумувати і робити щось нове. Ви можете приділити більше уваги звичайним речам, які ви робите кожен день, і насолодитися ними.

Влаштуйте собі приємний відпочинок і поділіться цією ідеєю зі своїми друзями. Мершій піклуватися про себе! 💚

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!

Підтримка психічного здоров’я дорослих. Як впоратися з ізоляцією?

Під час будь-якої епідемії люди зазвичай відчувають стрес і тривогу. Надзвичайні ситуації завжди стресові, але є певні особливості спалаху 2019-nCoV, що впливають на населення. Не останнє місце тут займає інформаційне забруднення, що негативно впливає на психічне здоров’я українців. Як підтримати здоровий психічний стан? Пояснюємо. Як сприяти кращому самопочуттю дорослих Загальні рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров’я: Спалах вірусу та зараження відбувається в багатьох країнах, у багатьох географічних локаціях. Не асоціюйте його з будь-яким етносом чи національністю. Будьте співчутливими до всіх тих, хто постраждав, з якої б країни ця людина не була. Люди, які постраждали від 2019-nCoV, не зробили нічого поганого, і вони заслуговують нашої підтримки, співчуття та доброти.   Не називайте людей із захворюванням як "випадки COVID-19", "жертви", "сім'ї COVID-19" або "хворі". Це - "люди, які мають COVID-19", ...