Перейти до основного вмісту

​​Як ви можете попіклуватися про себе прямо зараз?

🙌 Правильне харчування відкриває світ багатьох нових смаків, про які ви могли навіть не здогадуватися до того, як зазирнути в цю тему, і які, у свою чергу, впливають на настрій та світосприйняття людини.

Під час стресу люди часто забувають їсти або навпаки "заїдають стрес", тим самим ігноруючи неймовірні бонуси, які може давати орган чуття — смак. Таким чином ми можемо просто недоотримувати насолоду від життя, яка, здавалось би, знаходиться під самим боком.

🍎 Для того, щоб краще справлятися зі стресом, потрібно повноцінно харчуватися, звертати більше уваги на смак їжі, яку ви споживаєте, і не забувати про правила безпечного харчування. У 2001 році ВООЗ презентувала «П'ять ключів до безпечної їжі», де виклала головні правила для безпечного харчування.

✔️ Дотримуйтесь чистоти рук, поверхонь і обладнання.
✔️ Відділяйте готові продукти від сирих за допомогою окремих контейнерів.
✔️ Для сирої їжі використовуйте окремий інвентар.
✔️ Готуйте ретельно і рівномірно розігрівайте їжу в мікрохвильовці.
✔️ Зберігайте їжу при відповідній температурі. Мікроорганізми швидко розмножуються при температурі 5-60°С.
✔️ Не залишайте готову їжу при кімнатній температурі більше ніж на 2 години.
✔️ Не розморожуйте продукти при кімнатній температурі.
✔️ Не зберігайте їжу в холодильнику довше 3 днів.
✔️ Стежте за терміном придатності.

🍒 Важливо не забувати про ці прості правила. Сьогодні Всесвітній день здорового харчування, тож прямо зараз ви можете обрати щось з наступного списку і зробити собі приємно:

↪️ приготувати страву з того, що є в холодильнику,
↪️ придумати щось нове і смачне, що ви ще ніколи не робили,
↪️ переглянути кулінарні відео і приготувати улюблену національну страву,
↪️ влаштувати романтичну вечерю, красиво прикрасити і засервірувати стіл,
↪️ красиво викласти їжу на тарілку і сфотографувати,
↪️ організувати чайну церемонію з різними видами чаю,
↪️ попивати довго каву з кардамоном і корицею або зробити собі коктейль,
↪️ повноцінно поїсти і нікуди не поспішати.

👉 Для того, щоб піклуватися про себе, не обов'язково придумувати і робити щось нове. Ви можете приділити більше уваги звичайним речам, які ви робите кожен день, і насолодитися ними.

Влаштуйте собі приємний відпочинок і поділіться цією ідеєю зі своїми друзями. Мершій піклуватися про себе! 💚

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,

Сміх – як ліки, сміх – краще ліків

  Сміх – це чудовий подарунок людям від Матінки-природи, який вирізняє їх серед інших живих істот. Сміх є одним із механізмів адаптації людини до динамічних змін навколишнього середовища. Його неофіційно вважають показником душевного та фізичного здоров’я людини. Щира посмішка та радісний сміх стають сьогодні такими ж популярними атрибутами здорового способу життя, як заняття спортом, здорове харчування та відмова від тютюну, алкоголю, наркотиків. Більше 2000 років тому Гіппократ в одному зі своїх творів звернув увагу на користь сміху та розглядав його як лікарський засіб. У ХVII ст. лікарі визнавали, що “прибуття в місто паяца дає користі для здоров’я більше, ніж десять навантажених ліками мулів”. Канадський лікар і філософ Вільям Ослер називав сміх музикою життя і радив сміятися щодня не менше 10 хвилин. Оздоровче значення сміху Реальне оздоровче значення сміху підтверджує той факт, що вже з 70-х рр. минулого століття цим питанням активно займаються вчені. Основоположником нау

Психологічна підтримка

Для отримання on-line консультації психолога необхідно заповнити електронну форму.  Відповідь буде відправлена на адресу електронної пошти, яку Ви вкажете. Для заповнення форми натисніть   СЮДИ Онлайн-консультації – початок вирішення Ваших проблем. Тут Ви можеш отримати професійну допомогу від психола без осуду й непотрібних порад. Якщо Вас щось турбує, неважливо що, або ж просто потребуєте підтримки – пишіть.  ❗️ Якщо тобі потрібна допомога і ти хочеш поговорити - НЕ МОВЧИ. Безкоштовно і конфіденційно  ❗️