Перейти до основного вмісту

Як перестати догоджати іншим та почати піклуватись про себе

 


У сучасному світі люди часто надають перевагу потребам і бажанням інших, а не своїм власним. Хоча важливо бути співчутливим і уважним до інших, нехтування власними потребами і бажаннями може призвести до емоційного розладу і вигорання. Якщо ви помітили, що постійно догоджаєте іншим і нехтуєте власним благополуччям, важливо розпізнати ознаки і вжити заходів, щоб розставити пріоритети у власній турботі про себе.



  • Розпізнайте ознаки


Першим кроком на шляху до визначення пріоритетності власної турботи про себе є розпізнавання ознак того, що ви ставите потреби інших людей вище за свої власні. Деякі поширені ознаки включають:


  • Почуття виснаженості та виснаження після соціальної взаємодії або допомоги іншим


  • Труднощі з тим, щоб сказати "ні" на прохання інших


  • Почуття провини, коли ви приділяєте час собі


  • Нехтування власними потребами заради задоволення потреб інших


  • Боротьба з почуттям тривоги або депресії


Якщо ви ідентифікуєте себе з будь-якою з цих ознак, можливо, настав час почати робити кроки до того, щоб розставити пріоритети у власній турботі про себе.



  • Встановіть межі


Один з найважливіших кроків на шляху до визначення пріоритетів власної турботи про себе - це встановлення чітких і здорових меж. Це означає навчитися говорити "ні" на прохання інших, якщо вони суперечать вашим власним потребам чи бажанням. Важливо пам'ятати, що ставити в пріоритет власне благополуччя не є егоїстичним. Ви маєте право встановлювати межі та визначати пріоритети власних потреб і бажань.


Щоб встановити здорові межі, почніть з визначення власних потреб і бажань. Для цього може знадобитися час на роздуми про те, що змушує вас почуватися щасливими, задоволеними та енергійними. Після того, як ви чітко усвідомите свої потреби і бажання, повідомте про них іншим чітко і наполегливо. Дайте їм зрозуміти, що хоча ви цінуєте їхні потреби та бажання, вам також потрібно ставити на перше місце власне благополуччя.



  • Практикуйте самообслуговування


Ще одним важливим кроком на шляху до визначення пріоритетів власної турботи про себе є регулярна практика самодопомоги. Це означає навмисні кроки, спрямовані на підтримку власного фізичного, емоційного та психічного благополуччя. Деякі поширені практики самодопомоги включають


  • Регулярні фізичні вправи


  • Здорове та збалансоване харчування


  • Практика усвідомленості або медитація


  • Займатися хобі або діяльністю, яка приносить вам радість


  • Виділення часу для себе, щоб відпочити та перезарядитися.


Пам'ятайте, що догляд за собою - це не розкіш, а необхідність для вашого загального благополуччя. Зробіть турботу про себе пріоритетом у своєму повсякденному житті і не дозволяйте потребам інших відсунути її на другий план.



  • Попрацюйте з терапевтом


Якщо вам важко визначити пріоритети у власному догляді за собою, може бути корисною співпраця з психотерапевтом. Терапевт може допомогти вам виявити основні переконання та патерни, які можуть сприяти вашій схильності догоджати іншим. Він також може надати рекомендації та підтримку у встановленні здорових меж і розробці практик самодопомоги, які вам підходять.


Крім того, терапія може допомогти вам подолати почуття провини або тривоги, які можуть виникнути під час визначення пріоритетів у власних потребах і бажаннях. За підтримки терапевта ви зможете розвинути більше почуття самосвідомості та співчуття до себе, що допоможе вам розставити пріоритети у власній турботі про себе здоровим і стійким способом.



Висновок


Розставляти пріоритети у власній турботі про себе не егоїстично, це необхідно для вашого загального благополуччя. Встановлюючи здорові межі, практикуючи самодопомогу і працюючи з терапевтом, ви можете навчитися визначати пріоритети власних потреб і бажань у здоровий і стійкий спосіб. Пам'ятайте, що говорити "ні" іншим і приділяти час собі - це нормально. Ваше власне благополуччя так само важливе, як і благополуччя тих, хто вас оточує.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!

Підтримка психічного здоров’я дорослих. Як впоратися з ізоляцією?

Під час будь-якої епідемії люди зазвичай відчувають стрес і тривогу. Надзвичайні ситуації завжди стресові, але є певні особливості спалаху 2019-nCoV, що впливають на населення. Не останнє місце тут займає інформаційне забруднення, що негативно впливає на психічне здоров’я українців. Як підтримати здоровий психічний стан? Пояснюємо. Як сприяти кращому самопочуттю дорослих Загальні рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров’я: Спалах вірусу та зараження відбувається в багатьох країнах, у багатьох географічних локаціях. Не асоціюйте його з будь-яким етносом чи національністю. Будьте співчутливими до всіх тих, хто постраждав, з якої б країни ця людина не була. Люди, які постраждали від 2019-nCoV, не зробили нічого поганого, і вони заслуговують нашої підтримки, співчуття та доброти.   Не називайте людей із захворюванням як "випадки COVID-19", "жертви", "сім'ї COVID-19" або "хворі". Це - "люди, які мають COVID-19", ...