Перейти до основного вмісту

ОПТИМІЗМ – це головна звичка нашого життя!


Колись, ще 3000 років тому, один мудрець писав, що серце радісне добре лікує. Лікарі погодяться з цими натхненними словами. Проте багатьом людям нелегко відчувати справжню радість. Адже мало кому вдається уникати життєвих клопотів, які нерідко приносять розчарування й роблять з нас песимістів. Однак, як показують недавні дослідження, нам варто попри будь-які труднощі розвивати оптимізм.  Оптимізм — це світосприймання, перейняте бадьорістю, життєрадісністю, твердою вірою в краще майбутнє. 
Як оптиміст ставиться до невдачі? Він не думає, що вже нічого не можна виправити. І це не означає, що така людина дивиться на світ крізь рожеві окуляри. Навпаки, вона усвідомлює проблему й глибоко її аналізує. Коли ж з’являється можливість, намагається змінити або принаймні покращити ситуацію.
А як поводиться песиміст? Часто така людина починає звинувачувати себе. Вона вважає, що проблемі вже ніяк не зарадити і що все трапилося через її бездарність, брак здібностей або непривабливу зовнішність. Так песиміст й надалі прирікає себе на невдачу.
Чи може оптимізм впливати на наше здоров’я і благополуччя? Звичайно. Тридцятирічне вивчення цієї проблеми показало, що оптимісти мають краще здоров’я і живуть дещо довше. Вчені також помітили, що оптимісти ліпше долають стрес і менш схильні до депресій.
Звісно, у світі, де проблем стає дедалі більше, дуже важко зберігати позитивне мислення і бути оптимістом. 
Що ж можна зробити? Ось кілька практичних порад:
• Як тільки з’являється думка, що вам щось не вдається або не подобається, відразу її відкидайте. Намагайтесь зосереджуватися на позитивному.
• Намагайтесь отримувати задоволення від своєї роботи. Незалежно від того, чим ви займаєтесь, завжди шукайте привабливі сторони життя.
• Товаришуйте з людьми, які мають оптимістичний погляд на життя.
• Якщо це залежить від вас, спробуйте змінити несприятливу ситуацію; якщо ж ні, намагайтесь змиритися з нею.
• Записуйте приємні події, які сталися з вами протягом дня. Переглядайте ці записи, підтримуючи в собі оптимізм та позитивне сприймання дійсності.
 
Хоч оптимістичний дух і не вирішить усіх проблем, але він допоможе вам мати краще здоров’я й щасливо жити.
Рекомендую до перегляду мультфільм "Думками навиворіт" та інформацію до прочитання "Як підняти собі настрій, коли довкола все погано?"

Метод "Ниткографії" для дітей та дорослих.




Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,

Сміх – як ліки, сміх – краще ліків

  Сміх – це чудовий подарунок людям від Матінки-природи, який вирізняє їх серед інших живих істот. Сміх є одним із механізмів адаптації людини до динамічних змін навколишнього середовища. Його неофіційно вважають показником душевного та фізичного здоров’я людини. Щира посмішка та радісний сміх стають сьогодні такими ж популярними атрибутами здорового способу життя, як заняття спортом, здорове харчування та відмова від тютюну, алкоголю, наркотиків. Більше 2000 років тому Гіппократ в одному зі своїх творів звернув увагу на користь сміху та розглядав його як лікарський засіб. У ХVII ст. лікарі визнавали, що “прибуття в місто паяца дає користі для здоров’я більше, ніж десять навантажених ліками мулів”. Канадський лікар і філософ Вільям Ослер називав сміх музикою життя і радив сміятися щодня не менше 10 хвилин. Оздоровче значення сміху Реальне оздоровче значення сміху підтверджує той факт, що вже з 70-х рр. минулого століття цим питанням активно займаються вчені. Основоположником нау

Психологічна підтримка

Для отримання on-line консультації психолога необхідно заповнити електронну форму.  Відповідь буде відправлена на адресу електронної пошти, яку Ви вкажете. Для заповнення форми натисніть   СЮДИ Онлайн-консультації – початок вирішення Ваших проблем. Тут Ви можеш отримати професійну допомогу від психола без осуду й непотрібних порад. Якщо Вас щось турбує, неважливо що, або ж просто потребуєте підтримки – пишіть.  ❗️ Якщо тобі потрібна допомога і ти хочеш поговорити - НЕ МОВЧИ. Безкоштовно і конфіденційно  ❗️