Перейти до основного вмісту

ОПТИМІЗМ – це головна звичка нашого життя!


Колись, ще 3000 років тому, один мудрець писав, що серце радісне добре лікує. Лікарі погодяться з цими натхненними словами. Проте багатьом людям нелегко відчувати справжню радість. Адже мало кому вдається уникати життєвих клопотів, які нерідко приносять розчарування й роблять з нас песимістів. Однак, як показують недавні дослідження, нам варто попри будь-які труднощі розвивати оптимізм.  Оптимізм — це світосприймання, перейняте бадьорістю, життєрадісністю, твердою вірою в краще майбутнє. 
Як оптиміст ставиться до невдачі? Він не думає, що вже нічого не можна виправити. І це не означає, що така людина дивиться на світ крізь рожеві окуляри. Навпаки, вона усвідомлює проблему й глибоко її аналізує. Коли ж з’являється можливість, намагається змінити або принаймні покращити ситуацію.
А як поводиться песиміст? Часто така людина починає звинувачувати себе. Вона вважає, що проблемі вже ніяк не зарадити і що все трапилося через її бездарність, брак здібностей або непривабливу зовнішність. Так песиміст й надалі прирікає себе на невдачу.
Чи може оптимізм впливати на наше здоров’я і благополуччя? Звичайно. Тридцятирічне вивчення цієї проблеми показало, що оптимісти мають краще здоров’я і живуть дещо довше. Вчені також помітили, що оптимісти ліпше долають стрес і менш схильні до депресій.
Звісно, у світі, де проблем стає дедалі більше, дуже важко зберігати позитивне мислення і бути оптимістом. 
Що ж можна зробити? Ось кілька практичних порад:
• Як тільки з’являється думка, що вам щось не вдається або не подобається, відразу її відкидайте. Намагайтесь зосереджуватися на позитивному.
• Намагайтесь отримувати задоволення від своєї роботи. Незалежно від того, чим ви займаєтесь, завжди шукайте привабливі сторони життя.
• Товаришуйте з людьми, які мають оптимістичний погляд на життя.
• Якщо це залежить від вас, спробуйте змінити несприятливу ситуацію; якщо ж ні, намагайтесь змиритися з нею.
• Записуйте приємні події, які сталися з вами протягом дня. Переглядайте ці записи, підтримуючи в собі оптимізм та позитивне сприймання дійсності.
 
Хоч оптимістичний дух і не вирішить усіх проблем, але він допоможе вам мати краще здоров’я й щасливо жити.
Рекомендую до перегляду мультфільм "Думками навиворіт" та інформацію до прочитання "Як підняти собі настрій, коли довкола все погано?"

Метод "Ниткографії" для дітей та дорослих.




Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!

Підтримка психічного здоров’я дорослих. Як впоратися з ізоляцією?

Під час будь-якої епідемії люди зазвичай відчувають стрес і тривогу. Надзвичайні ситуації завжди стресові, але є певні особливості спалаху 2019-nCoV, що впливають на населення. Не останнє місце тут займає інформаційне забруднення, що негативно впливає на психічне здоров’я українців. Як підтримати здоровий психічний стан? Пояснюємо. Як сприяти кращому самопочуттю дорослих Загальні рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров’я: Спалах вірусу та зараження відбувається в багатьох країнах, у багатьох географічних локаціях. Не асоціюйте його з будь-яким етносом чи національністю. Будьте співчутливими до всіх тих, хто постраждав, з якої б країни ця людина не була. Люди, які постраждали від 2019-nCoV, не зробили нічого поганого, і вони заслуговують нашої підтримки, співчуття та доброти.   Не називайте людей із захворюванням як "випадки COVID-19", "жертви", "сім'ї COVID-19" або "хворі". Це - "люди, які мають COVID-19", ...