Перейти до основного вмісту

8 психологічних онлайн-тестів, що справді допоможуть пізнати себе

Ми часто проходимо онлайн-тести, замість того щоб вчитися або працювати. Це популярний спосіб прокрастинації: ділитися з друзями кумедними результатами на кшталт «хто ти з “Гри престолів” за кулінарними вподобаннями» чи «на який факультет у Гоґвортсі ти б потрапив(-ла)». Проте психологічні тести, складені науковцями, допоможуть тобі розібратися в собі, скоригувати плани чи обрати професію.
Тести в онлайн ніколи не будуть такими ж ефективними, як ті, що під наглядом психолога. Та маємо для тебе пораду, яка зможе мінімізувати неточності: завжди відповідай чесно. Звертай увагу на різницю між тим, що справді робиш, і тим, що вважаєш правильним. На питання «Чи подобається тобі, коли все сплановано?» хочеться відповісти «так». Однак це буде неправильно, якщо ти ніколи нічого не плануєш.
Деякі тести дають практичну інформацію, наприклад, про схильність до певних професій. А що робити зі своїм типом темпераменту чи рівнем емпатії? Зрозуміти й прийняти! Багато таких показників не змінюються протягом життя. Розуміння своєї особистості допоможе тобі відкинути стереотипи і нав’язані кимось норми. Якщо ти інтроверт, це не погано і не добре: це як бути шульгою. Треба лише використовувати сильні сторони і пом’якшувати недоліки.
Емоційний інтелект
Тест допоможе дізнатися, наскільки добре ти розумієш власні емоції та емоції тих, хто тебе оточує. Не засмучуйся, якщо результат виявиться нижчим, ніж сподівалося. Адже емоційний інтелект можна і варто розвивати.

Рівень емпатії
Емпатія – це здатність людини до співпереживання і розуміння чужих емоцій. Її високий рівень допомагає в комунікації, тому емпатію цінують роботодавці. Вона пов’язана з процесами в мозку, і кожен із нас здатен її розвивати. В цьому може допомогти читання, спорт, медитація чи волонтерство.

Тест на темперамент Айзенка
Це одна з найпопулярніших методик, знайома всім ще зі школи. Кожен із чотирьох темпераментів (сангвінік, холерик, меланхолік чи флегматик) показує реакцію людини на довколишній світ. Ганс Айзенк визначав типи за факторами інтроверсії та екстраверсії і нейротизмом (стійкістю, адаптивністю). Темперамент – це вроджена властивість. Розуміння власного типу і його слабких сторін допоможе тобі покращити якість свого життя та ефективніше спілкуватися.

True Colours
Тест Дона Лаурі визначає один із чотирьох типів навчання, кожному з яких відповідає свій колір. Результатом більшості людей є мікс цих кольорів, де одні переважають над іншими. Перевага блакитного вказує на креативність та ентузіазм, жовтого – на організованість і вірність, помаранчевого – на імпульсивність і мінливість, а зеленого – на незалежність та ефективність. Розуміння власного типу допоможе тобі побачити свої слабкі та сильні сторони, а згодом усувати перші й примножувати останні.

Індикатор типів Маєрс – Бріґґс (MBTI)
Тест винайшли Кетрін Кук Бріґґс і її дочка Ізабел Бріґґс Маєрс у 1940-х роках. Його метою була допомога ветеранам, що повернулись із Другої світової війни. Він базується на теорії Карла Юнґа, який визначав типи за чотирма критеріями: екстраверсія/інтроверсія, інтуїція/сенсорика, мислення/переживання, думка/сприйняття. В кожної людини один із показників переважає. Для прикладу, хтось може бути на 80% екстравертом і на 20% інтровертом. У результаті тесту можна визначити один із шістнадцяти типів особистості. Існують детальні описи кожного типу. Вони допомагають краще організувати своє життя: від поведінки на роботі до комунікації з партнером.
Популярну модифіковану версію тесту можна знайти на сайті «16Personalities».

DISC Personality Test
Тест винайшов Волтер Кларк у 1940 році. Завдяки йому можна оцінити поведінку людини за чотирма аспектами: домінування, вплив, сталість і відповідність. Його часто використовують, приймаючи нових співробітників. Результати допомагають зрозуміти й покращити ділові взаємини і розкрити свої таланти.

Enneagram Test
Енеаграма – ще одна типологія особистості, яка виділяє дев’ять типів: ідеаліст, помічник, організатор, митець, спостерігач, співпрацівник, оптиміст, головуючий і миротворець (посередник). Її застосовують для самопізнання і розвитку. Існують сторінки в соцмережах, зокрема в інстаграмі, що публікують поради для кожного окремого типу особистості. Наприклад, техніки медитації чи вправи для ранкової зарядки.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Урок-квест "Тест Білборда та кохання в інтернеті"

Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет  - це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. З метою формування у здобувачів освіти уявлення про ризики в Інтернеті, пов’язаних з надсиланням власних відвертих фото та попередження сексуального насильства в цифровому середовищі, практичним психологом Семенюк О.О. було проведено превентивне заняття у формі квесту «Тест Білборда та кохання в інтернеті». Під час заняття учні 7-Б дізналися про секстинг, висловлювали власні думки, виконували цікаві завдання та отримали інформацію про те, як діяти та де шукати допомогу, якщо трапиться небезпечна ситуація. #не_ведусь #stop_sexтинг

7 порад для покращення психічного і фізичного здоров'я

Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.  🌸 Залишайтеся на зв'язку з родиною та друзями. Підтримка стосунків корисна для вашого психічного здоров’я. Телефонуйте та відвідуйте своїх батьків, дітей чи онуків. Якщо у вас поблизу немає сім’ї чи друзів, приєднайтеся до місцевої громадської активності. 🌸 Дайте собі час пристосуватися до серйозних змін у житті. Це включає не тільки очевидні негативні події, такі як смерть але й «позитивні» події, такі як переїзд. Вони можуть супроводжуватися відчуттям втрати. Сумувати про будь-яку втрату природно і необхідно. 🌸 Поставте цілі та пріоритети Розмежування між тим, що потрібно зробити зараз, і тим, що може почекати, допоможе зменшити почуття тривоги та зосередитися на виконанні завдання. Важливо навчитися, говорити «ні». 🌸 Подумайте про те, щоб заве

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,