Перейти до основного вмісту

Поговоримо про емоції. Розвиток емоційного інтелекту

Специфічною формою взаємодії людини з навколишнім світом є її емоції. Емоції – це все наше життя. Якщо ми благополучні, то наші емоції переважно позитивні, якщо ні – здебільшого негативні. Поведінка людини завжди зумовлює появу певних емоцій. На її обличчі позначаються переживання, думки, прагнення, ставлення до оточуючих. З виразу обличчя можна зрозуміти, що відчуває людина, чи вона збирається оборонятися, чи відчуває відразу до чогось чи когось.

Існують сотні емоцій і ще більше – емоційних відтінків. Досить часто людина переживає дві та більше емоцій одночасно. Усвідомлення емоції передує її тілесному вияву. Часом важко підібрати «потрібні слова» для опису своїх відчуттів. Емоції і почуття є своєрідним особистим ставленням людини і до навколишньої дійсності, і до себе. Через них виявляється задоволеність або незадоволеність своєю або чиєюсь поведінкою, вчинками, висловлюваннями, діяльністю, в тому числі й навчальною.

Емоція мотивує, мобілізує енергію, і ця енергія в деяких випадках відчувається як тенденція до поштовху, до дії. Емоція керує думкою, фізичною активністю індивіда, спрямовує до певних вчинків. Емоція регулює і фільтрує сприйняття особистості. Скажімо, щастя спонукає людину позитивно сприймати світ, радіти буденним речам, жити з легкістю. Детальніше:






Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!

Підтримка психічного здоров’я дорослих. Як впоратися з ізоляцією?

Під час будь-якої епідемії люди зазвичай відчувають стрес і тривогу. Надзвичайні ситуації завжди стресові, але є певні особливості спалаху 2019-nCoV, що впливають на населення. Не останнє місце тут займає інформаційне забруднення, що негативно впливає на психічне здоров’я українців. Як підтримати здоровий психічний стан? Пояснюємо. Як сприяти кращому самопочуттю дорослих Загальні рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров’я: Спалах вірусу та зараження відбувається в багатьох країнах, у багатьох географічних локаціях. Не асоціюйте його з будь-яким етносом чи національністю. Будьте співчутливими до всіх тих, хто постраждав, з якої б країни ця людина не була. Люди, які постраждали від 2019-nCoV, не зробили нічого поганого, і вони заслуговують нашої підтримки, співчуття та доброти.   Не називайте людей із захворюванням як "випадки COVID-19", "жертви", "сім'ї COVID-19" або "хворі". Це - "люди, які мають COVID-19", ...