Перейти до основного вмісту

Від стресу до рівноваги

 

Що таке стрес?

Стрес – це реакція організму на зовнішні або внутрішні чинники, які впливають на його гармонійне функціонування. Ці події можуть бути як позитивними, так і негативними, змушуючи наш мозок і тіло адаптуватися та реорганізовуватися для подолання нових викликів. У малих дозах стрес може бути корисним, активуючи наші захисні механізми та підвищуючи продуктивність. Але коли стрес стає хронічним і надмірним, це може вплинути на наше здоров’я та самопочуття.

Як правильно справлятися зі стресом?

  1. Самоспостереження: важливо вчасно розпізнати ознаки фізичного та емоційного стресу. Слухайте своє тіло і відпочивайте, якщо відчуваєте втому.
  2. Фізична активність: регулярна фізична активність допомагає вивільняти ендорфіни (гормони щастя), щоб зменшити рівень кортизолу (гормони стресу).
  3. Медитація та релаксація: вправи на медитацію та релаксацію допомагають зосередитися та заспокоїтися, зменшуючи тривогу.
  4. Планування: організований розпорядок дня допомагає уникнути непотрібного стресу та покращує планування часу.
  5. Соціальна підтримка: розмова з близькими може допомогти вам висловити свої емоції та знайти підтримку у складних ситуаціях.

Поради психотерапевта – як впоратися зі стресом

  1. Поглиблення вивчення стресорів: важливо з’ясувати, які конкретні фактори у вашому житті спричиняють стрес, і спробувати змінити те, як ви справляєтеся.
  2. Розвивайте стратегії подолання: терапевт може допомогти вам розвинути здатність ефективно керувати стресом, розробляючи позитивні стратегії подолання.
  3. Терапія емоційної підтримки: розмова з терапевтом може допомогти вам визначити та висловити свої емоції, що може зменшити напругу та прояви стресу.
  4. Техніка дихання: Вивчення спеціальних технік дихання допоможе вам заспокоїтися та зменшити занепокоєння.
  5. Техніка релаксації: Вивчення спеціальних технік релаксації допоможе зупинитися та звернути увагу на що з вами відбувається тут і зараз.

Висновок

Стрес є невід’ємною частиною нашого життя, але наше ставлення до стресу може вплинути на наше самопочуття. Існує багато ефективних способів подолати стрес і відновити рівновагу. Звернення до психотерапевта і використання порад допоможуть зробити цей шлях більш ефективним і приємним.

 

Словник

Стресор – це хімічний або біологічний агент, стан навколишнього середовища, зовнішній подразник або подія, яка спричиняє стрес для організму. З психологічної точки зору, стресором можуть бути події або середовище, які люди можуть вважати вимогливими, складними та/або загрожуючими індивідуальній безпеці.  

Ендорфіни – хімічні речовини, що виробляються нашим мозком, які мають знеболюючий і емоційно зКортизол – це ключовий гормон, що допомагає організму мобілізувати енергію в екстрених ситуаціях і робить глюкозу більш доступною як для мозку, так і для різних 

Кортизол – це ключовий гормон, що допомагає організму мобілізувати енергію в екстрених ситуаціях і робить глюкозу більш доступною як для мозку, так і для різних функцій обміну речовин. Перш за все, кортизол підвищує рівень гормону адреналіну, допомагаючи таким чином фокусуватися на джерелі небезпеки і приймати «швидкі» рішення.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Урок-квест "Тест Білборда та кохання в інтернеті"

Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет  - це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. З метою формування у здобувачів освіти уявлення про ризики в Інтернеті, пов’язаних з надсиланням власних відвертих фото та попередження сексуального насильства в цифровому середовищі, практичним психологом Семенюк О.О. було проведено превентивне заняття у формі квесту «Тест Білборда та кохання в інтернеті». Під час заняття учні 7-Б дізналися про секстинг, висловлювали власні думки, виконували цікаві завдання та отримали інформацію про те, як діяти та де шукати допомогу, якщо трапиться небезпечна ситуація. #не_ведусь #stop_sexтинг

7 порад для покращення психічного і фізичного здоров'я

Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.  🌸 Залишайтеся на зв'язку з родиною та друзями. Підтримка стосунків корисна для вашого психічного здоров’я. Телефонуйте та відвідуйте своїх батьків, дітей чи онуків. Якщо у вас поблизу немає сім’ї чи друзів, приєднайтеся до місцевої громадської активності. 🌸 Дайте собі час пристосуватися до серйозних змін у житті. Це включає не тільки очевидні негативні події, такі як смерть але й «позитивні» події, такі як переїзд. Вони можуть супроводжуватися відчуттям втрати. Сумувати про будь-яку втрату природно і необхідно. 🌸 Поставте цілі та пріоритети Розмежування між тим, що потрібно зробити зараз, і тим, що може почекати, допоможе зменшити почуття тривоги та зосередитися на виконанні завдання. Важливо навчитися, говорити «ні». 🌸 Подумайте про те, щоб заве

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,