Перейти до основного вмісту

Вчимося керувати емоціями

«У своїй уяві ми страждаємо частіше, ніж насправді»
Луцій Сенека

Страх виконує сигнальну функцію – попереджає про можливу небезпеку і тим самим захищає нас. Але іноді він розростається і може стати непереборною перешкодою в нашому житті. Ми втрачаємо впевненість у завтрашньому дні, віру в кохання та щасливе майбутнє. Але! Страх можна контролювати та долати.

Кілька вправ, які допоможуть вам та вашій дитині змінити погляд на ситуацію та перестати реагувати на страхи неусвідомлено.

🫁 Дихання. Відновлюємо дихання.

📎Дихання з іграшкою.
Чи є у вашої  дитини улюблена плюшева іграшка? З її допомогою ми допоможемо відновити дихання. Покладіть дитину на спину і покладіть плюшеву іграшку їй на живіт. Попросіть дитину вдихнути так, щоб іграшка піднялася вгору, а потім видихнути, щоб вона опустилася. Це допоможе навчити дітей використовувати живіт, щоб робити глибокі вдихи.

📎Попросіть дитину вдихнути так, ніби вона нюхає квітку, а видихнути так, ніби вона задуває свічку, що горить. Покажіть дитині, як це робиться. 

Ці вправи допомагають сконцентруватися та абстрагуватися від почуття страху.

Можна просто заспівати пісню разом із дитиною.

🍎 Відволікаємось та перемикаємо увагу 

Відволікти дитину (і вас теж) від страхів може жування їжі, наприклад, яблука, сухофрукта чи горіха. Їсти його треба вдумливо, пережовуючи по вісім-десять разів, шматочок за шматочком.

❗ Жувальні рухи знижують стрес і допомагають упоратися зі страхом.
 Про всяк випадок, носіть із собою в кишені пачку жувальної гумки і за необхідності скористайтеся нею. Смоктальні цукерки, льодяники теж підуть.

🎼 Увімкніть музику, наприклад, класичну. Це один із головних інструментів лікувального впливу. Це можна зробити просто з телефона через навушники. Достатньо двох-трьох хвилин прослуховування, і дитина почне заспокоюватися, тривога та страх підуть. Твори Вівальді діють як транквілізатори. Моцарт та Бізе діють чудово. А слухання Шопена змінює ставлення до навколишнього світу на більш позитивне. За умови тривалого прослуховування огортає відчуття емоційного благополуччя.

🙌 Тактильні вправи
Напевно, ви помічали, що рухаєтеся швидше, коли боїтеся? І дитина так само. У такій ситуації можна уповільнити крок і кілька разів голосно позіхнути. Позіхання заразне, тому ви почніть, а дитина відразу повторить за вами. Або уявіть позіхання у вигляді гри: дитина – лінивець, кошеня, яке щойно прокинулося після приємного і солодкого сну. Кошеня потягується, позіхає, нявкає… ❗Позіхання дасть сигнал парасимпатичній нервовій системі, відповідальній за релаксацію, що небезпека минула і можна заспокоїтися.

⚽️ Активуємо рухову функцію. Даємо в руки дитині невеликий м'ячик (або м'яку іграшку). І стискаємо та  розтискаємо м'ячик у руці.

Увімкніть, активуйте свою уяву та уяву дитини. Внутрішні позитивні образи мають велику цілющу силу. Думки про приємні події з минулого або просто про якесь надійне, комфортне і затишне місце сприяють як фізичній релаксації, так і психологічному розвантаженню: повертається спокій, страхи йдуть. Можна переглянути фотографії в альбомі або телефоні. Поговоріть про тих, хто зображений на них, що робила кожна людина, і про все, що викликає посмішку.

Потрібно навчитися керувати емоціями з дитинства. Незалежно від того, чого ми боїмося, важливо пам'ятати, що перемогти страх ніколи не пізно. ⭐️

Авторка — Олена Реуцька

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!

Підтримка психічного здоров’я дорослих. Як впоратися з ізоляцією?

Під час будь-якої епідемії люди зазвичай відчувають стрес і тривогу. Надзвичайні ситуації завжди стресові, але є певні особливості спалаху 2019-nCoV, що впливають на населення. Не останнє місце тут займає інформаційне забруднення, що негативно впливає на психічне здоров’я українців. Як підтримати здоровий психічний стан? Пояснюємо. Як сприяти кращому самопочуттю дорослих Загальні рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров’я: Спалах вірусу та зараження відбувається в багатьох країнах, у багатьох географічних локаціях. Не асоціюйте його з будь-яким етносом чи національністю. Будьте співчутливими до всіх тих, хто постраждав, з якої б країни ця людина не була. Люди, які постраждали від 2019-nCoV, не зробили нічого поганого, і вони заслуговують нашої підтримки, співчуття та доброти.   Не називайте людей із захворюванням як "випадки COVID-19", "жертви", "сім'ї COVID-19" або "хворі". Це - "люди, які мають COVID-19", ...