Перейти до основного вмісту

ЛЮТИЙ ЛЮТИЙ: ЯК ПЕРЕЖИТИ СИНДРОМ РІЧНИЦІ

Це було.
Це сталося.
Це відбулося зі мною.
Це сталося з нами.
Це насправді дуже складно.
Я стільки всього пройшла. І проходжу. Але я впоралась. І я живу далі. З новою силою. З новими задачами.
Я будую своє життя. В майбутньому я...

Задача цього етапу – дозволити собі прийняти минуле. Дозволити, нарешті, оплакати свої надії та те, що не вдалося.
Що так, як було — не буде.
Вкорінитись в теперішньому, починати його відбудовувати і дивитись в майбутнє, яке буде іншим, ніж планувалось колись! Але воно точно буде!

Погодьтеся, що не буде перебільшенням вважати, що 24 лютого став найстрашнішим днем у житті кожного українця.
Днем найбільшої безпорадності та потреби приймати найшвидші та найскладніші рішення, ніж будь-коли доти 💔
Тому так, у кінці лютого для нас зібралося стільки напруження і горя, що він ще довго буде часом, коли набігає тривога та передчуття неминучої катастрофи.

Звісно, наша ситуація особлива, бо катастрофа для нас ще не в минулому, вона досі триває…

🙏🏼 Зосередьтеся на тому, який шлях ви пройшли з моменту травматичної події, як змінилися, чого зуміли досягнути.
Тут поділюся своїм досвідом: я ще раніше помітила, що на мене заспокійливо впливає спогад про 24 лютого 2022 року, про те, якою розгубленою і наляканою я була, бо тоді я з впевненістю відчуваю, наскільки добре зараз адаптувалася і можу ясно мислити у різних ситуаціях.

Питання, які можуть допомогти відчути силу:
▫️Хто є в колі твоєї підтримки?
▫️Яка твоя особиста сила допомагала тобі в цей рік?
▫️Що ти вважаєш своїми неочікуваними надбаннями?
▫️З чим ти впоралася за цей рік?
▫️На які свої цінності ти спиралася?

ВИБИРАЄМО ЖИТТЯ! 🌻

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!

Підтримка психічного здоров’я дорослих. Як впоратися з ізоляцією?

Під час будь-якої епідемії люди зазвичай відчувають стрес і тривогу. Надзвичайні ситуації завжди стресові, але є певні особливості спалаху 2019-nCoV, що впливають на населення. Не останнє місце тут займає інформаційне забруднення, що негативно впливає на психічне здоров’я українців. Як підтримати здоровий психічний стан? Пояснюємо. Як сприяти кращому самопочуттю дорослих Загальні рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров’я: Спалах вірусу та зараження відбувається в багатьох країнах, у багатьох географічних локаціях. Не асоціюйте його з будь-яким етносом чи національністю. Будьте співчутливими до всіх тих, хто постраждав, з якої б країни ця людина не була. Люди, які постраждали від 2019-nCoV, не зробили нічого поганого, і вони заслуговують нашої підтримки, співчуття та доброти.   Не називайте людей із захворюванням як "випадки COVID-19", "жертви", "сім'ї COVID-19" або "хворі". Це - "люди, які мають COVID-19", ...