Зміна сезону: що відбувається? 🍁
🍂 Закінчення спекотного літа та початок холодної осені викликають різні почуття. Для когось осіння пора — це початок навчання, хтось сумує за літнім теплом, а для декого це привід переосмислити події, які відбулися, або подумати про те, що буде далі.
Восени день починає коротшати, температура знижується, а кількість сонячного світла зменшується. Це відбивається на нашому самопочутті, тому що нестача сонячного світла впливає на кількість серотоніну та мелатоніну в мозку.
❔Що саме відбувається?
⬆️ Виробляється велика кількість мелатоніну. Це гормон, який регулює наш сон. Мозок виробляє мелатонін, коли стає темно, щоб допомогти нам заснути, а сонячне світло протягом дня змушує наш мозок зупиняти його вироблення, щоб ми відчували себе бадьорими.
⬇️ Зменшується кількість серотоніну. Це нейромедіатор, який допомагає нашому організму регулювати настрій.
Занадто багато мелатоніну викликає сонливість і нестачу енергії, а дефіцит серотоніну може призвести до депресії та негативно вплинути на сон, апетит і пам'ять.
➡️ Нестача сонячного світла та похмура погода можуть обмежити добову дозу вітаміну D, який виробляється, коли сонячні ультрафіолетові промені потрапляють на шкіру.
Це унікальний вітамін, який необхідний для регуляції рівня кальцію і фосфору в крові та тканинах, він також впливає на роботу імунної, ендокринної та нервової систем організму.
❓Тож як собі зарадити, щоб переживати осінню пору було легше?
✔️Отримайте якомога більше природного сонячного світла.
Для цього можна створити постійний розклад і дотримуватися його. Це піддаватиме вас освітленню в постійний та передбачуваний час.
✔️Харчуйтеся збалансовано.
Потрібні нам вітаміни можна отримати з їжі, зокрема вітамін D. Він міститься в рибі жирних сортів, яєчному жовтку, грибах, сирі та молочних продуктах.
✔️Старайтеся добре висипатися.
В холодну і темну погоду нашому організму потрібно більше часу для того, щоб відпочити і відновитися, це обумовлено біологічними ритмами.
✔️Будьте активними вранці.
Прокидатися осіннім ранком буває складно. Часто через це ми похмурі впродовж дня. Допомогти може не надто інтенсивна ранкова зарядка або прогулянка. Сплеск ендорфінів, який відбувається завдяки фізичній активності, допоможе швидко прийти в робочий стан.
✔️Додайте більше фарб у своє навколишнє середовище.
Може бути приємним оточити себе кімнатними рослинами і різнобарвними речами, а якщо бракує сонячного світла, то можна привнести більше штучного.
✔️Щодня робіть те, що вам подобається.
Для нашого ментального здоров'я в темну пору року особливо важливо піклуватися про себе, тож кожен день робіть те, що приносить вам задоволення.
✔️Ведення щоденника може позитивно вплинути на настрій.
Протягом усього дня в нас виникає багато думок. Будучи наодинці з собою, ви можете їх записати, щоб завершити свій день. Їх запис може допомогти вам заспокоїтися і вивести частину негативних емоцій.
✔️Застосувуйте техніки релаксації.
Наприклад, це може бути йога, медитація або м'язова релаксація. Такі техніки допоможуть вам розслабитися, зменшити рівень стресу і адаптуватися до змін.
Восени піклуватися про себе може стати важчим, але робіть це, займайтеся тим, від чого вам стає радісно на душі, залишайтеся поряд з людьми, з якими вам затишно та комфортно. Так ви зможете привнести в цю холодну пору трохи тепла. 💚
Коментарі
Дописати коментар