Перейти до основного вмісту

​​Як навчання здатне покращити ваше життя та ментальне здоров'я?

Навчання здатне покращити психологічне здоров'я та загальне самопочуття.

👉🏻 Отже, пропонуємо разом розібратися з тим, як саме навчання здатне допомогти.

💬 У 2004 році в журналі Oxford Review of Education були представлені результати дослідження щодо впливу навчання протягом життя на ментальне здоров'я. Зі 145 дорослими були проведені глибокі біографічні інтерв'ю.

💡 Результати показали, що участь у навчанні впродовж життя допомогла покращити самооцінку, власну ефективність і посилити відчуття мети та надії.

У свою чергу це вплинуло на:

✔️ Почуття благополуччя і захищеності;
✔️ Здатність до відновлення після проблем з психічним здоров'ям та емоційних переживань,
✔️ Здатність справлятися з потенційно стресовими обставинами.

👤 Психолог Ромео Вітеллі у своїй статті для журналу Psychology Today зауважив, що навчання підвищує загальний рівень активності та покращує концентрацію уваги і функціонування пам'яті.

🧠 Коли людина вивчає щось нове, що цікавить, у мозку активується вивільнення дофаміну, який сприяє покращенню самопочуття, підвищує рівень енергії та допомагає справлятися зі стресом і напругою у повсякденному житті.

👥 Навчання у групі допомагає познайомитися з новими людьми і сприяє спілкуванню. Працівники психічного здоров'я та дослідники виявили, що таким чином, спілкуючись з іншими, люди можуть підтримувати своє ментальне здоров'я.

🙌🏻 Дослідження показують, що навчання може покращити психічне здоров'я шляхом розширення інтелектуального, соціального та емоційного кругозору. Це допомагає нам дивитися на світ з різних точок зору, що робить нас більш адаптованими до нових ситуацій, коли вони виникають, і сприяє нашій здатності справлятися з проблемами.

🌟 Знання підживлюють впевненість у собі. Виконання завдань може надати відчуття гордості за власні досягнення та посилити моральний дух.

❕У процесі також можна виявити діяльність, яку ви вважаєте найбільш значимою та приємною для себе.

Сьогодні, у День знань, пропонуємо вам внести щоденне навчання чомусь новому у свій графік справ та зробити звичкою. Адже це - один із чудових способів розвивати гнучність та стресостійкість, що є дуже важливими у нестабільні часи 🌿

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Урок-квест "Тест Білборда та кохання в інтернеті"

Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет  - це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. З метою формування у здобувачів освіти уявлення про ризики в Інтернеті, пов’язаних з надсиланням власних відвертих фото та попередження сексуального насильства в цифровому середовищі, практичним психологом Семенюк О.О. було проведено превентивне заняття у формі квесту «Тест Білборда та кохання в інтернеті». Під час заняття учні 7-Б дізналися про секстинг, висловлювали власні думки, виконували цікаві завдання та отримали інформацію про те, як діяти та де шукати допомогу, якщо трапиться небезпечна ситуація. #не_ведусь #stop_sexтинг

7 порад для покращення психічного і фізичного здоров'я

Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.  🌸 Залишайтеся на зв'язку з родиною та друзями. Підтримка стосунків корисна для вашого психічного здоров’я. Телефонуйте та відвідуйте своїх батьків, дітей чи онуків. Якщо у вас поблизу немає сім’ї чи друзів, приєднайтеся до місцевої громадської активності. 🌸 Дайте собі час пристосуватися до серйозних змін у житті. Це включає не тільки очевидні негативні події, такі як смерть але й «позитивні» події, такі як переїзд. Вони можуть супроводжуватися відчуттям втрати. Сумувати про будь-яку втрату природно і необхідно. 🌸 Поставте цілі та пріоритети Розмежування між тим, що потрібно зробити зараз, і тим, що може почекати, допоможе зменшити почуття тривоги та зосередитися на виконанні завдання. Важливо навчитися, говорити «ні». 🌸 Подумайте про те, щоб заве

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,