Перейти до основного вмісту

​​Подолання телефонної залежності: які є способи допомогти собі?

Офіційного загальноприйнятого визначення поняття телефонної залежності наразі немає, проте багато медичних працівників і дослідників визнають це поведінковою залежністю.

🧠 Доведено, що постійне надмірне використання телефону може збільшити або зменшити вироблення гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК), яка є одним із головних нейромедіаторів мозку і відіграє важливу роль у формуванні залежності. ГАМК уповільнює передачу нервових імпульсів, що спричинює заспокійливий або ейфоричний ефект.

❗️Якщо вам важко обмежити користування телефоном і це заважає вам, вашій роботі, навчанню чи стосункам, тоді варто звернути на це увагу. 

Які є способи допомогти собі?

✔️З'ясуйте, чи є у вас приховані занепокоєння.
Можливо, у вас є глибші проблеми, які здаються надто складними і важкими, але їх вирішення може стати ключем для подолання телефонної залежності.

✔️Розпізнайте тригери, які змушують вас надмірно користуватися телефоном.
Надмірне користування телефоном може бути способом самозаспокоєння, коли ви знаходитеся у стані стресу і тривоги, або це може бути боротьбою з поганим настроєм, коли ви відчуваєте самотність та сум.

✅ Замість цього можна знайти більш ефективні способи самодопомоги. Наприклад, можна використовувати техніки дихання. Соціальна взаємодія з іншою людиною, встановлення зорового контакту, реагування на мову тіла також може допомогти вам відчути спокій, безпеку та розуміння.

✔️Подумайте над тим, чим зменшення використання телефону допоможе вам, а тоді ставте певні обмеження на використання.
Наприклад, не вмикайте телефон під час використання їжі або не беріть з собою телефон у ванну кімнату.

✔️Поставте лімітні перевірки.
Наприклад, якщо ви перевіряєте свій телефон кожні 15 хвилин, то спочатку ви можете дозволити собі перевіряти його кожні півгодини.

✔️Стримуйте свій страх втратити щось, не заглянувши в телефон.
Подумайте над тим, що відбудеться або не відбудеться, якщо ви витратите час на оточуючі вас речі, а не на перегляд чогось у телефоні.

✔️Замініть використання телефона іншими видами діяльності. Можна скласти перелік інших способів заповнити час і при нагоді користуватися ними.

Якщо вам потрібна додаткова допомога для того, щоб зменшити використання телефона і розібратися в собі, ви можете звернутися до спеціаліста. Наприклад, когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) допомагає висвітлити зв'язки між думками, емоціями та поведінкою. Це може бути ефективним видом терапії, який допоможе вам подолати телефонну залежність.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!

Підтримка психічного здоров’я дорослих. Як впоратися з ізоляцією?

Під час будь-якої епідемії люди зазвичай відчувають стрес і тривогу. Надзвичайні ситуації завжди стресові, але є певні особливості спалаху 2019-nCoV, що впливають на населення. Не останнє місце тут займає інформаційне забруднення, що негативно впливає на психічне здоров’я українців. Як підтримати здоровий психічний стан? Пояснюємо. Як сприяти кращому самопочуттю дорослих Загальні рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров’я: Спалах вірусу та зараження відбувається в багатьох країнах, у багатьох географічних локаціях. Не асоціюйте його з будь-яким етносом чи національністю. Будьте співчутливими до всіх тих, хто постраждав, з якої б країни ця людина не була. Люди, які постраждали від 2019-nCoV, не зробили нічого поганого, і вони заслуговують нашої підтримки, співчуття та доброти.   Не називайте людей із захворюванням як "випадки COVID-19", "жертви", "сім'ї COVID-19" або "хворі". Це - "люди, які мають COVID-19", ...