Перейти до основного вмісту

​​Подолання телефонної залежності: які є способи допомогти собі?

Офіційного загальноприйнятого визначення поняття телефонної залежності наразі немає, проте багато медичних працівників і дослідників визнають це поведінковою залежністю.

🧠 Доведено, що постійне надмірне використання телефону може збільшити або зменшити вироблення гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК), яка є одним із головних нейромедіаторів мозку і відіграє важливу роль у формуванні залежності. ГАМК уповільнює передачу нервових імпульсів, що спричинює заспокійливий або ейфоричний ефект.

❗️Якщо вам важко обмежити користування телефоном і це заважає вам, вашій роботі, навчанню чи стосункам, тоді варто звернути на це увагу. 

Які є способи допомогти собі?

✔️З'ясуйте, чи є у вас приховані занепокоєння.
Можливо, у вас є глибші проблеми, які здаються надто складними і важкими, але їх вирішення може стати ключем для подолання телефонної залежності.

✔️Розпізнайте тригери, які змушують вас надмірно користуватися телефоном.
Надмірне користування телефоном може бути способом самозаспокоєння, коли ви знаходитеся у стані стресу і тривоги, або це може бути боротьбою з поганим настроєм, коли ви відчуваєте самотність та сум.

✅ Замість цього можна знайти більш ефективні способи самодопомоги. Наприклад, можна використовувати техніки дихання. Соціальна взаємодія з іншою людиною, встановлення зорового контакту, реагування на мову тіла також може допомогти вам відчути спокій, безпеку та розуміння.

✔️Подумайте над тим, чим зменшення використання телефону допоможе вам, а тоді ставте певні обмеження на використання.
Наприклад, не вмикайте телефон під час використання їжі або не беріть з собою телефон у ванну кімнату.

✔️Поставте лімітні перевірки.
Наприклад, якщо ви перевіряєте свій телефон кожні 15 хвилин, то спочатку ви можете дозволити собі перевіряти його кожні півгодини.

✔️Стримуйте свій страх втратити щось, не заглянувши в телефон.
Подумайте над тим, що відбудеться або не відбудеться, якщо ви витратите час на оточуючі вас речі, а не на перегляд чогось у телефоні.

✔️Замініть використання телефона іншими видами діяльності. Можна скласти перелік інших способів заповнити час і при нагоді користуватися ними.

Якщо вам потрібна додаткова допомога для того, щоб зменшити використання телефона і розібратися в собі, ви можете звернутися до спеціаліста. Наприклад, когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) допомагає висвітлити зв'язки між думками, емоціями та поведінкою. Це може бути ефективним видом терапії, який допоможе вам подолати телефонну залежність.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Урок-квест "Тест Білборда та кохання в інтернеті"

Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет  - це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. З метою формування у здобувачів освіти уявлення про ризики в Інтернеті, пов’язаних з надсиланням власних відвертих фото та попередження сексуального насильства в цифровому середовищі, практичним психологом Семенюк О.О. було проведено превентивне заняття у формі квесту «Тест Білборда та кохання в інтернеті». Під час заняття учні 7-Б дізналися про секстинг, висловлювали власні думки, виконували цікаві завдання та отримали інформацію про те, як діяти та де шукати допомогу, якщо трапиться небезпечна ситуація. #не_ведусь #stop_sexтинг

7 порад для покращення психічного і фізичного здоров'я

Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.  🌸 Залишайтеся на зв'язку з родиною та друзями. Підтримка стосунків корисна для вашого психічного здоров’я. Телефонуйте та відвідуйте своїх батьків, дітей чи онуків. Якщо у вас поблизу немає сім’ї чи друзів, приєднайтеся до місцевої громадської активності. 🌸 Дайте собі час пристосуватися до серйозних змін у житті. Це включає не тільки очевидні негативні події, такі як смерть але й «позитивні» події, такі як переїзд. Вони можуть супроводжуватися відчуттям втрати. Сумувати про будь-яку втрату природно і необхідно. 🌸 Поставте цілі та пріоритети Розмежування між тим, що потрібно зробити зараз, і тим, що може почекати, допоможе зменшити почуття тривоги та зосередитися на виконанні завдання. Важливо навчитися, говорити «ні». 🌸 Подумайте про те, щоб заве

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,