Позитивна саморозмова полягає в розмові з самим собою та ставленні до себе з добротою та співчуттям так само, як ви б ставилися до того, кого любите.
🧠 Вона допомагає зберігати концентрацію, посилювати увагу, збільшувати мотивацію, зменшити рівень тривоги та стресу, підвищити впевненість у собі та поліпшити навички опанування себе у різних складних ситуаціях.
❔ Тож як практикувати позитивну розмову з самим собою, щоб поліпшити свій стан?
✔️ Спробуйте перенаправити розмову з собою з негативного русла на позитивне.
Наприклад, замість "я не зможу це зробити" - "я спробую це зробити".
✔️ Переконайтеся, що позитивна розмова виглядає правдивою.
Іноді людина перебуває в самому центрі поганого самопочуття і темряви, тож позитивні твердження можуть здаватися вимушеними та неправдивими. Щоб твердження не здавалося фальшивим, можна його підкорегувати.
Наприклад, замість "я люблю своє тіло" - "я працюю над тим, щоб полюбити своє тіло".
✔️ Змініть свою поведінку, щоб підкріпити нову думку. Якщо ви продовжуєте брати участь у поведінці, яка заперечує позитивне твердження, вам стане ще важче його прийняти. Натомість зміни у поведінці приведуть до прийняття.
✔️ Критично прислухайтеся до своїх думок. Хоча думки можуть здаватися правдивими, пам'ятайте, що вони не завжди є фактами.
✔️ Створіть психологічну дистанцію від себе. В одному дослідженні було виявлено, що учасники, які під час розмови з собою ставилися до себе від другої або третьої особи або використовували власні імена, ставали спокійнішими та впевненішими. Іноді така дистанція необхідна для врегулювання емоцій і зменшення власного дискомфорту.
✔️ Формулюйте щоденні короткі та підбадьорливі фрази для себе.
✔️ Ставтесь до себе як до друга. Принизливі, зневажливі чи негативні розмови лише посилюють стрес. Натомість поговоріть зі співчуттям із самим собою, як би ви говорили з другом.
І пам'ятайте: те, як ви розмовляєте з собою, має значення 🌿
Коментарі
Дописати коментар