Перейти до основного вмісту

Про мотивацію


Кожен з нас проходить свій шлях у пошуках сенсів, і у кожного цей шлях різний.  Жити повне життя - це внутрішньо бути згодним з тим, що ти робиш, які вибори обираєш. 

Альфрід Ленгле, екзистенційний аналітик та логотерапевт, спробував визначити чотири фундаментальні мотивації, які проходить особистість до внутрішньої наповненості. Їх можна сприймати як структуру, на якій стоїть фундамент твого життя, або як передумови шляху до сповненого життя. 

1️⃣ Могти та бути у світі

Прийняти і витримати те, що ти маєш, і навчитися жити в цій реальності таким/ою, як ти є. Для цього помічним може бути пошук опор (внутрішніх та зовнішніх), безпечного (чи умовно безпечного місця для себе), а також організація власного простору.

➡️ На що ти опираєшся зараз зовні та всередині себе? 
➡️ Яке місце для тебе є безпечним (чи умовно безпечним)? 
➡️ Що тобі додає сил зараз на твоєму шляху, а що - забирає? 
➡️ Як ти обходишся із тим, коли сил не вистачає? 

2️⃣ Любити та жити

Усвідомити цінність життя в цих умовах, навіть якщо вони неідеальні. Помічним у межах цієї мотивації буде дати собі стільки часу, скільки потрібно для прийняття свого життя, вибудування взаємин з людьми навколо, пошуку близькості. 

➡️ Як ти ставишся до свого життя? Чи любиш його? Чи є у тебе відчуття, що це добре, що ти є і живеш? 
➡️ З ким ти будуєш стосунки? 
➡️ З ким ти відчуваєш себе близьким/ою? Як ти відчуваєш цю близькість?
➡️ Як ти обходишся з неідеальністю життя? Про що сумуєш, з чого радієш? 

3️⃣ Бути собою

На цьому етапі ми переосмислюємо нашу діяльність, життя через взаємини з собою. І тут ми можемо знаходити різні відповіді: можливо, більше не захочеться продовжувати свою справу, а можливо, вдасться побачити нові ресурси для себе чи відчути, що насправді хочеться робити щось інше. Цей етап також підкріплюється увагою з боку оточення та повагою, реалістичним ставленням до себе і світу, саме тут ми можемо визначити цінності своєї ідентичності, що стануть провідниками у пошуках сенсів. 

➡️ Хто ти?  
➡️ Що ти знаєш про себе? Яким/ою ти є?
➡️ Які у тебе стосунки з собою? 
➡️ Що змінюється в тобі протягом життя, а що лишається незмінним?
➡️ Які твої цінності? 
➡️ Що робить тебе - тобою?

4️⃣ Мати сенс

Розуміючи свою ідентичність та цінності, ми можемо наблизитися до сенсів. «Без сенсу життя пусте», - говорить Альфрід Ленгле. Ми розуміємо, якою має бути наша діяльність, з ким комфортно бути на цьому шляху, які широкі горизонти це відкриває для нашого життя. І тому дуже важливо віднайти власні сенси. Оскільки під час переміщення змінюються умови нашого життя та ми самі, то і сенси теж можуть змінюватися. Це – нормально. 

➡️ Що є тим важливим, що надає сенсу твоєму життю зараз? 
➡️ Куди ти рухаєшся?
➡️ Як виглядає твій шлях? 
➡️ Що може бути твоїм наступним кроком у житті?


 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,

Сміх – як ліки, сміх – краще ліків

  Сміх – це чудовий подарунок людям від Матінки-природи, який вирізняє їх серед інших живих істот. Сміх є одним із механізмів адаптації людини до динамічних змін навколишнього середовища. Його неофіційно вважають показником душевного та фізичного здоров’я людини. Щира посмішка та радісний сміх стають сьогодні такими ж популярними атрибутами здорового способу життя, як заняття спортом, здорове харчування та відмова від тютюну, алкоголю, наркотиків. Більше 2000 років тому Гіппократ в одному зі своїх творів звернув увагу на користь сміху та розглядав його як лікарський засіб. У ХVII ст. лікарі визнавали, що “прибуття в місто паяца дає користі для здоров’я більше, ніж десять навантажених ліками мулів”. Канадський лікар і філософ Вільям Ослер називав сміх музикою життя і радив сміятися щодня не менше 10 хвилин. Оздоровче значення сміху Реальне оздоровче значення сміху підтверджує той факт, що вже з 70-х рр. минулого століття цим питанням активно займаються вчені. Основоположником нау

Психологічна підтримка

Для отримання on-line консультації психолога необхідно заповнити електронну форму.  Відповідь буде відправлена на адресу електронної пошти, яку Ви вкажете. Для заповнення форми натисніть   СЮДИ Онлайн-консультації – початок вирішення Ваших проблем. Тут Ви можеш отримати професійну допомогу від психола без осуду й непотрібних порад. Якщо Вас щось турбує, неважливо що, або ж просто потребуєте підтримки – пишіть.  ❗️ Якщо тобі потрібна допомога і ти хочеш поговорити - НЕ МОВЧИ. Безкоштовно і конфіденційно  ❗️