Перейти до основного вмісту

РОЗМАЛЬОВКИ ДО НОВОГО РОКУ

Тицяти сюди
Новий Рік — сімейне свято на світі, і велика частина населення Землі чекає його з нетерпінням, особливо це стосується малюків. Звичайно, адже головний герой цієї події — Дід Мороз роздає всім дітям, які вели себе добре протягом року, подарунки. Майже в кожній країні є свій Дід Мороз, тільки він відомий під іншими іменами.
Святкування Нового року є одним із найдавніших свят. Уперше ми зустрічаємо згадку про нього в стародавньому Вавилоні понад 4000 років тому. Близько 2000 року до нашої ери вавилонський новий рік починався разом із першим молодиком після свята весняного рівнодення.
Тріскун, Морозко, Студенець — так звали наші давні предки суворого бога зими й північного вітру. 
Ім’я фінського Санти – Йоулупуккі – перекладається як «різдвяний козел». Пов’язано це з давньою місцевою традицією, коли люди переодягалися в козлячі шкури, ходили по домівках, бавили дітей і дарували їм подарунки.
Діда Мороза є дружина Зима, а також внучку –  Снігуроньку. 
Матір’ю Морозу вважалася богиня смерті Мара, а батьком — бог мудрості Велес.
У народних казках Діда Мороза називають різними іменами: Мороз Іванович, Мороз Червоний Ніс, Зимник, Дід Тріскун.
У звичному нам образі Дід Мороз уперше з’явився в 1935 році, так що можна сміливо вважати роком його народження саме цей.
Над образом Діда Мороза попрацювали люди із самих різних епох. Невисокий злий дід із сивою бородою, колишнім богом слов’ян, з приходом християнства подобрішав, підріс і став зватися святим Миколаєм.
Тварин у Діда Мороза також предостатньо. Хоча вважається, що Дід Мороз зобов’язаний їздити на трійці коней, є в садибі та інші упряжні. 
Зараз усе більше дітей плутають Діда Мороза із Санта-Клаусом. Це й не дивно: обидва бородаті, тягають у мішках подарунки і приходять під Новий рік. Також плутанина пов’язана з тим, що в будь-якій новорічній рекламі західного товару діти бачать Санту. Крім численних відмінностей в іміджі конкуруючих дідусів, різниця в тому, що Санта — різдвяний святий, а Дід Мороз позбавлений будь-якої релігійної тематики.
Перша скляна ялинкова куля була зроблена в Тюрінгії (Саксонія) в XVI столітті. Промислове масове виробництво ялинкових іграшок почалося тільки в середині XIX століття також у Саксонії. Майстри-склодуви видували іграшки зі скла, а їх помічники вирізали з картону дзвіночки, сердечка, фігурки птахів і звірів, кулі, шишки, горіхи, які потім розфарбовували яскравими фарбами.



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!

Підтримка психічного здоров’я дорослих. Як впоратися з ізоляцією?

Під час будь-якої епідемії люди зазвичай відчувають стрес і тривогу. Надзвичайні ситуації завжди стресові, але є певні особливості спалаху 2019-nCoV, що впливають на населення. Не останнє місце тут займає інформаційне забруднення, що негативно впливає на психічне здоров’я українців. Як підтримати здоровий психічний стан? Пояснюємо. Як сприяти кращому самопочуттю дорослих Загальні рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров’я: Спалах вірусу та зараження відбувається в багатьох країнах, у багатьох географічних локаціях. Не асоціюйте його з будь-яким етносом чи національністю. Будьте співчутливими до всіх тих, хто постраждав, з якої б країни ця людина не була. Люди, які постраждали від 2019-nCoV, не зробили нічого поганого, і вони заслуговують нашої підтримки, співчуття та доброти.   Не називайте людей із захворюванням як "випадки COVID-19", "жертви", "сім'ї COVID-19" або "хворі". Це - "люди, які мають COVID-19", ...