Перейти до основного вмісту

РОЗМАЛЬОВКИ ДО НОВОГО РОКУ

Тицяти сюди
Новий Рік — сімейне свято на світі, і велика частина населення Землі чекає його з нетерпінням, особливо це стосується малюків. Звичайно, адже головний герой цієї події — Дід Мороз роздає всім дітям, які вели себе добре протягом року, подарунки. Майже в кожній країні є свій Дід Мороз, тільки він відомий під іншими іменами.
Святкування Нового року є одним із найдавніших свят. Уперше ми зустрічаємо згадку про нього в стародавньому Вавилоні понад 4000 років тому. Близько 2000 року до нашої ери вавилонський новий рік починався разом із першим молодиком після свята весняного рівнодення.
Тріскун, Морозко, Студенець — так звали наші давні предки суворого бога зими й північного вітру. 
Ім’я фінського Санти – Йоулупуккі – перекладається як «різдвяний козел». Пов’язано це з давньою місцевою традицією, коли люди переодягалися в козлячі шкури, ходили по домівках, бавили дітей і дарували їм подарунки.
Діда Мороза є дружина Зима, а також внучку –  Снігуроньку. 
Матір’ю Морозу вважалася богиня смерті Мара, а батьком — бог мудрості Велес.
У народних казках Діда Мороза називають різними іменами: Мороз Іванович, Мороз Червоний Ніс, Зимник, Дід Тріскун.
У звичному нам образі Дід Мороз уперше з’явився в 1935 році, так що можна сміливо вважати роком його народження саме цей.
Над образом Діда Мороза попрацювали люди із самих різних епох. Невисокий злий дід із сивою бородою, колишнім богом слов’ян, з приходом християнства подобрішав, підріс і став зватися святим Миколаєм.
Тварин у Діда Мороза також предостатньо. Хоча вважається, що Дід Мороз зобов’язаний їздити на трійці коней, є в садибі та інші упряжні. 
Зараз усе більше дітей плутають Діда Мороза із Санта-Клаусом. Це й не дивно: обидва бородаті, тягають у мішках подарунки і приходять під Новий рік. Також плутанина пов’язана з тим, що в будь-якій новорічній рекламі західного товару діти бачать Санту. Крім численних відмінностей в іміджі конкуруючих дідусів, різниця в тому, що Санта — різдвяний святий, а Дід Мороз позбавлений будь-якої релігійної тематики.
Перша скляна ялинкова куля була зроблена в Тюрінгії (Саксонія) в XVI столітті. Промислове масове виробництво ялинкових іграшок почалося тільки в середині XIX століття також у Саксонії. Майстри-склодуви видували іграшки зі скла, а їх помічники вирізали з картону дзвіночки, сердечка, фігурки птахів і звірів, кулі, шишки, горіхи, які потім розфарбовували яскравими фарбами.



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,

Сміх – як ліки, сміх – краще ліків

  Сміх – це чудовий подарунок людям від Матінки-природи, який вирізняє їх серед інших живих істот. Сміх є одним із механізмів адаптації людини до динамічних змін навколишнього середовища. Його неофіційно вважають показником душевного та фізичного здоров’я людини. Щира посмішка та радісний сміх стають сьогодні такими ж популярними атрибутами здорового способу життя, як заняття спортом, здорове харчування та відмова від тютюну, алкоголю, наркотиків. Більше 2000 років тому Гіппократ в одному зі своїх творів звернув увагу на користь сміху та розглядав його як лікарський засіб. У ХVII ст. лікарі визнавали, що “прибуття в місто паяца дає користі для здоров’я більше, ніж десять навантажених ліками мулів”. Канадський лікар і філософ Вільям Ослер називав сміх музикою життя і радив сміятися щодня не менше 10 хвилин. Оздоровче значення сміху Реальне оздоровче значення сміху підтверджує той факт, що вже з 70-х рр. минулого століття цим питанням активно займаються вчені. Основоположником нау

Психологічна підтримка

Для отримання on-line консультації психолога необхідно заповнити електронну форму.  Відповідь буде відправлена на адресу електронної пошти, яку Ви вкажете. Для заповнення форми натисніть   СЮДИ Онлайн-консультації – початок вирішення Ваших проблем. Тут Ви можеш отримати професійну допомогу від психола без осуду й непотрібних порад. Якщо Вас щось турбує, неважливо що, або ж просто потребуєте підтримки – пишіть.  ❗️ Якщо тобі потрібна допомога і ти хочеш поговорити - НЕ МОВЧИ. Безкоштовно і конфіденційно  ❗️