Перейти до основного вмісту

​​Способи реагування на почуття людини

Як ви реагуєте, коли ваша близька людина каже, що переживає щось важке? Щоб допомогти іншим відчути себе менш самотніми і почутими, ми можемо підбирати слова, які підтверджують їхні почуття.

Отже, ділимося з вами кількома способами того, як ви можете підтвердити почуття іншої людини і створити безпечний простір для вашої розмови 🙌

✔️ Зосередьтеся на тому, що людина переживає і хоче до вас донести.

✔️ Визнайте її довіру вам і мужність розповісти про свою ситуацію. Поділіться своєю вдячністю за це. Наприклад, скажіть: «Дякую, що розповідаєш мені про це».

✔️ Слухайте, будьте зацікавленими, уточнюйте інформацію, яку доносить до вас людина, і зосереджуйтеся на її почуттях. Наприклад, «Я правильно розумію, що ти відчуваєш тривогу через свій переїзд?»

✔️ Звертаючи увагу на почуття, укажіть людині на її сильні сторони, які допоможуть їй справитися з проблемою. Наприклад, «Так, це складна ситуація, і ти продемонструвала багато мужності в ній».

✔️ Покажіть те, що ви дбаєте про неї. Наприклад, «Мені важливо, що ти розказала це мені. Я з тобою. Що я можу зробити для тебе, щоб тобі стало краще?»

✔️ Іноді ваші дії можуть підтримати більше, ніж слова. Наприклад, обійми, спільний обід або перегляд фільму разом.

✔️ Час від часу ви можете питати, як справи, щоб запевнити людину у своїй небайдужості.

❕Важливо: чого потрібно уникати говорити, коли хтось поділився з вами чимось складним?

🔸 Переводити розмову на щось інше або на себе.

Коли хтось ділиться з вами своїм болем, природньо відчути дискомфорт і захотіти змінити тему, але це може змусити людину відчути образу і подумати про вашу байдужість до неї.

🔸 Порівнювати ситуацію людини з чиєюсь іншою, показуючи, що все могло би бути гірше і в неї все не так погано.

Може здатися, що такі слова повинні підбадьорити, але насправді вони здатні викликати в людини відчуття, що вона не має права засмучуватися, якщо її становище не є найгіршим варіантом.

🔸 Давати поради, перед цим не запитавши дозволу.

Коли ви відчуваєте, що є практичне рішення, яке б точно вирішило проблему людини, може бути спокусливо дати їй пораду, особливо на основі власного досвіду. Але не все, що підходить нам або вважається корисним, може бути таким для інших.

🔹 Якими словами ви можете виразити свою турботу?

Замість «Я знаю, що ти відчуваєш, я пройшов через подібне».

✔️ Спробуйте сказати: «Я не можу точно уявити, через що ти проходиш, але я тут і ти можеш мені розказати все, що захочеш».

Замість «Ти занадто сильно реагуєш на це».

✔️ Спробуйте сказати: «Я бачу, що тебе це дуже засмутило. Давай поговоримо. Я теж хочу поділитися своєю точкою зору».

Замість «Ти щось собі придумала».

✔️ Спробуйте сказати: «Я так не вважаю, тому що бачу речі по-іншому. Я розумію, що тебе це засмучує. Ти вислухаєш мою думку?»

Замість «Я це не серйозно сказала, просто пожартувала, не будь таким чутливим».

✔️ Спробуйте сказати: «Я не хотіла робити тобі боляче, вибач, тепер я розумію, як це могло прозвучати».

Замість «Просто заспокойся. Немає потреби думати над цим».

✔️ Спробуйте сказати: «Я розумію, що ти засмучена. Я думаю, буде краще, якщо ми зараз зупинимось і повернемося до цієї розмови через 2 години. Це дасть нам можливість усе обдумати».

Діліться з близькими цим дописом, щоб поширювати способи створити затишний і безпечний простір для теплої розмови, де б кожен почував себе важливим, прийнятим і міг відкрити свої переживання.

Будьте уважними до людей навколо вас, підбирайте чуйні відповіді, щоб показати, що ви зацікавлені, щиро піклуєтесь і готові вислухати. Пам‘ятайте, що слова здатні створювати зміни, підтримувати зв‘язок і допомагати іншим долати труднощі! 💪

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!

Підтримка психічного здоров’я дорослих. Як впоратися з ізоляцією?

Під час будь-якої епідемії люди зазвичай відчувають стрес і тривогу. Надзвичайні ситуації завжди стресові, але є певні особливості спалаху 2019-nCoV, що впливають на населення. Не останнє місце тут займає інформаційне забруднення, що негативно впливає на психічне здоров’я українців. Як підтримати здоровий психічний стан? Пояснюємо. Як сприяти кращому самопочуттю дорослих Загальні рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров’я: Спалах вірусу та зараження відбувається в багатьох країнах, у багатьох географічних локаціях. Не асоціюйте його з будь-яким етносом чи національністю. Будьте співчутливими до всіх тих, хто постраждав, з якої б країни ця людина не була. Люди, які постраждали від 2019-nCoV, не зробили нічого поганого, і вони заслуговують нашої підтримки, співчуття та доброти.   Не називайте людей із захворюванням як "випадки COVID-19", "жертви", "сім'ї COVID-19" або "хворі". Це - "люди, які мають COVID-19", ...