Перейти до основного вмісту

​​Способи реагування на почуття людини

Як ви реагуєте, коли ваша близька людина каже, що переживає щось важке? Щоб допомогти іншим відчути себе менш самотніми і почутими, ми можемо підбирати слова, які підтверджують їхні почуття.

Отже, ділимося з вами кількома способами того, як ви можете підтвердити почуття іншої людини і створити безпечний простір для вашої розмови 🙌

✔️ Зосередьтеся на тому, що людина переживає і хоче до вас донести.

✔️ Визнайте її довіру вам і мужність розповісти про свою ситуацію. Поділіться своєю вдячністю за це. Наприклад, скажіть: «Дякую, що розповідаєш мені про це».

✔️ Слухайте, будьте зацікавленими, уточнюйте інформацію, яку доносить до вас людина, і зосереджуйтеся на її почуттях. Наприклад, «Я правильно розумію, що ти відчуваєш тривогу через свій переїзд?»

✔️ Звертаючи увагу на почуття, укажіть людині на її сильні сторони, які допоможуть їй справитися з проблемою. Наприклад, «Так, це складна ситуація, і ти продемонструвала багато мужності в ній».

✔️ Покажіть те, що ви дбаєте про неї. Наприклад, «Мені важливо, що ти розказала це мені. Я з тобою. Що я можу зробити для тебе, щоб тобі стало краще?»

✔️ Іноді ваші дії можуть підтримати більше, ніж слова. Наприклад, обійми, спільний обід або перегляд фільму разом.

✔️ Час від часу ви можете питати, як справи, щоб запевнити людину у своїй небайдужості.

❕Важливо: чого потрібно уникати говорити, коли хтось поділився з вами чимось складним?

🔸 Переводити розмову на щось інше або на себе.

Коли хтось ділиться з вами своїм болем, природньо відчути дискомфорт і захотіти змінити тему, але це може змусити людину відчути образу і подумати про вашу байдужість до неї.

🔸 Порівнювати ситуацію людини з чиєюсь іншою, показуючи, що все могло би бути гірше і в неї все не так погано.

Може здатися, що такі слова повинні підбадьорити, але насправді вони здатні викликати в людини відчуття, що вона не має права засмучуватися, якщо її становище не є найгіршим варіантом.

🔸 Давати поради, перед цим не запитавши дозволу.

Коли ви відчуваєте, що є практичне рішення, яке б точно вирішило проблему людини, може бути спокусливо дати їй пораду, особливо на основі власного досвіду. Але не все, що підходить нам або вважається корисним, може бути таким для інших.

🔹 Якими словами ви можете виразити свою турботу?

Замість «Я знаю, що ти відчуваєш, я пройшов через подібне».

✔️ Спробуйте сказати: «Я не можу точно уявити, через що ти проходиш, але я тут і ти можеш мені розказати все, що захочеш».

Замість «Ти занадто сильно реагуєш на це».

✔️ Спробуйте сказати: «Я бачу, що тебе це дуже засмутило. Давай поговоримо. Я теж хочу поділитися своєю точкою зору».

Замість «Ти щось собі придумала».

✔️ Спробуйте сказати: «Я так не вважаю, тому що бачу речі по-іншому. Я розумію, що тебе це засмучує. Ти вислухаєш мою думку?»

Замість «Я це не серйозно сказала, просто пожартувала, не будь таким чутливим».

✔️ Спробуйте сказати: «Я не хотіла робити тобі боляче, вибач, тепер я розумію, як це могло прозвучати».

Замість «Просто заспокойся. Немає потреби думати над цим».

✔️ Спробуйте сказати: «Я розумію, що ти засмучена. Я думаю, буде краще, якщо ми зараз зупинимось і повернемося до цієї розмови через 2 години. Це дасть нам можливість усе обдумати».

Діліться з близькими цим дописом, щоб поширювати способи створити затишний і безпечний простір для теплої розмови, де б кожен почував себе важливим, прийнятим і міг відкрити свої переживання.

Будьте уважними до людей навколо вас, підбирайте чуйні відповіді, щоб показати, що ви зацікавлені, щиро піклуєтесь і готові вислухати. Пам‘ятайте, що слова здатні створювати зміни, підтримувати зв‘язок і допомагати іншим долати труднощі! 💪

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Урок-квест "Тест Білборда та кохання в інтернеті"

Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет  - це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. З метою формування у здобувачів освіти уявлення про ризики в Інтернеті, пов’язаних з надсиланням власних відвертих фото та попередження сексуального насильства в цифровому середовищі, практичним психологом Семенюк О.О. було проведено превентивне заняття у формі квесту «Тест Білборда та кохання в інтернеті». Під час заняття учні 7-Б дізналися про секстинг, висловлювали власні думки, виконували цікаві завдання та отримали інформацію про те, як діяти та де шукати допомогу, якщо трапиться небезпечна ситуація. #не_ведусь #stop_sexтинг

7 порад для покращення психічного і фізичного здоров'я

Психічне здоров’я так само важливо, як і фізичне здоров’я. Всі ми стикаємося зі змінами в житті, які можуть поставити під сумнів наше емоційне самопочуття. Що б не відбувалося у вашому житті, ставте своє психічне здоров’я пріоритетом.  🌸 Залишайтеся на зв'язку з родиною та друзями. Підтримка стосунків корисна для вашого психічного здоров’я. Телефонуйте та відвідуйте своїх батьків, дітей чи онуків. Якщо у вас поблизу немає сім’ї чи друзів, приєднайтеся до місцевої громадської активності. 🌸 Дайте собі час пристосуватися до серйозних змін у житті. Це включає не тільки очевидні негативні події, такі як смерть але й «позитивні» події, такі як переїзд. Вони можуть супроводжуватися відчуттям втрати. Сумувати про будь-яку втрату природно і необхідно. 🌸 Поставте цілі та пріоритети Розмежування між тим, що потрібно зробити зараз, і тим, що може почекати, допоможе зменшити почуття тривоги та зосередитися на виконанні завдання. Важливо навчитися, говорити «ні». 🌸 Подумайте про те, щоб заве

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,