Перейти до основного вмісту

Я мав поганий досвід із психологом і тепер не вірю, що психолог здатен мені допомогти?

​​Так ситуації інколи трапляються. Так склалося, через певні стереотипи минулих епох деякі люди і досі відносяться до психологів з обережністю. Існують люди, яким важко навіть просто записатися до психолога, якщо вони ніколи цього не робили раніше. 

🟡 Через таке сприйняття у людини можуть викривлятися уявлення взагалі про те, що є таке психологія. Також з’являються надмірні очікування, особливо коли люди навколо багато розповідають про свій позитивний досвід із роботи з психологом. 

І трапляється таке, що коли людина вже наважилися (але поки не змінила своє ставлення), зробила перший крок, записалася та дійшла на консультацію, переступивши через ці уявлення, і якщо в цій ситуації вона отримала негативний досвід (не вдалося вирішити проблему тощо) є вірогідність, що вона потрапить у пастку очікувань та упереджень і рочаруєтсья у сфері через цей один досвід.

👩‍💻 Насправді психолог - це теж людина. Що це означає?

Щоб знайти саме свого психолога, саме свою людину - треба її шукати. Так само, як ми шукаємо свого лікаря, працедавця, вихователя для дітей, тренера тощо. 

❔Не завжди ж так буває, що з першого разу знаходиться саме та людина з який нам комфортно працювати, правда? 

❕ Важливо розуміти, що ця закономірність працює, коли ми кажемо про психологів також. 

Бо кожен психолог працює у своєму методі, також має теми в яких він сильний, і в яких ні. Він також має сфери які йому подобаються, а які ні. Він також має свій характер та власні моделі спілкування та цінності. І, звичайно, як і в будь-який інший співпраці із людьми, може бути таке що яким би не був класним спеціалістом ваш перший психолог, вам не буде комфортно із ним як з людиною. І це нормально. 

То що ж робити? 🤔

Як і будь-які інші співпраці із людьми - пробувати далі. Якщо у вас так вийшло, що перша консультація вам не сподобалася або не дала результату, спробуйте знайти іншого психолога і так до того часу, доки ви не знайдете саме свого.

Психологи - не маги, психологи - люди. Хоч ми і дуже стараємося 🪄
 
Бажаємо вам скоріше знайти саме свого психолога від зустрічей з яким ви будете отримувати результат та почувати себе краще 🌿

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,

Сміх – як ліки, сміх – краще ліків

  Сміх – це чудовий подарунок людям від Матінки-природи, який вирізняє їх серед інших живих істот. Сміх є одним із механізмів адаптації людини до динамічних змін навколишнього середовища. Його неофіційно вважають показником душевного та фізичного здоров’я людини. Щира посмішка та радісний сміх стають сьогодні такими ж популярними атрибутами здорового способу життя, як заняття спортом, здорове харчування та відмова від тютюну, алкоголю, наркотиків. Більше 2000 років тому Гіппократ в одному зі своїх творів звернув увагу на користь сміху та розглядав його як лікарський засіб. У ХVII ст. лікарі визнавали, що “прибуття в місто паяца дає користі для здоров’я більше, ніж десять навантажених ліками мулів”. Канадський лікар і філософ Вільям Ослер називав сміх музикою життя і радив сміятися щодня не менше 10 хвилин. Оздоровче значення сміху Реальне оздоровче значення сміху підтверджує той факт, що вже з 70-х рр. минулого століття цим питанням активно займаються вчені. Основоположником нау

Психологічна підтримка

Для отримання on-line консультації психолога необхідно заповнити електронну форму.  Відповідь буде відправлена на адресу електронної пошти, яку Ви вкажете. Для заповнення форми натисніть   СЮДИ Онлайн-консультації – початок вирішення Ваших проблем. Тут Ви можеш отримати професійну допомогу від психола без осуду й непотрібних порад. Якщо Вас щось турбує, неважливо що, або ж просто потребуєте підтримки – пишіть.  ❗️ Якщо тобі потрібна допомога і ти хочеш поговорити - НЕ МОВЧИ. Безкоштовно і конфіденційно  ❗️