Перейти до основного вмісту

Я мав поганий досвід із психологом і тепер не вірю, що психолог здатен мені допомогти?

​​Так ситуації інколи трапляються. Так склалося, через певні стереотипи минулих епох деякі люди і досі відносяться до психологів з обережністю. Існують люди, яким важко навіть просто записатися до психолога, якщо вони ніколи цього не робили раніше. 

🟡 Через таке сприйняття у людини можуть викривлятися уявлення взагалі про те, що є таке психологія. Також з’являються надмірні очікування, особливо коли люди навколо багато розповідають про свій позитивний досвід із роботи з психологом. 

І трапляється таке, що коли людина вже наважилися (але поки не змінила своє ставлення), зробила перший крок, записалася та дійшла на консультацію, переступивши через ці уявлення, і якщо в цій ситуації вона отримала негативний досвід (не вдалося вирішити проблему тощо) є вірогідність, що вона потрапить у пастку очікувань та упереджень і рочаруєтсья у сфері через цей один досвід.

👩‍💻 Насправді психолог - це теж людина. Що це означає?

Щоб знайти саме свого психолога, саме свою людину - треба її шукати. Так само, як ми шукаємо свого лікаря, працедавця, вихователя для дітей, тренера тощо. 

❔Не завжди ж так буває, що з першого разу знаходиться саме та людина з який нам комфортно працювати, правда? 

❕ Важливо розуміти, що ця закономірність працює, коли ми кажемо про психологів також. 

Бо кожен психолог працює у своєму методі, також має теми в яких він сильний, і в яких ні. Він також має сфери які йому подобаються, а які ні. Він також має свій характер та власні моделі спілкування та цінності. І, звичайно, як і в будь-який інший співпраці із людьми, може бути таке що яким би не був класним спеціалістом ваш перший психолог, вам не буде комфортно із ним як з людиною. І це нормально. 

То що ж робити? 🤔

Як і будь-які інші співпраці із людьми - пробувати далі. Якщо у вас так вийшло, що перша консультація вам не сподобалася або не дала результату, спробуйте знайти іншого психолога і так до того часу, доки ви не знайдете саме свого.

Психологи - не маги, психологи - люди. Хоч ми і дуже стараємося 🪄
 
Бажаємо вам скоріше знайти саме свого психолога від зустрічей з яким ви будете отримувати результат та почувати себе краще 🌿

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!

Підтримка психічного здоров’я дорослих. Як впоратися з ізоляцією?

Під час будь-якої епідемії люди зазвичай відчувають стрес і тривогу. Надзвичайні ситуації завжди стресові, але є певні особливості спалаху 2019-nCoV, що впливають на населення. Не останнє місце тут займає інформаційне забруднення, що негативно впливає на психічне здоров’я українців. Як підтримати здоровий психічний стан? Пояснюємо. Як сприяти кращому самопочуттю дорослих Загальні рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров’я: Спалах вірусу та зараження відбувається в багатьох країнах, у багатьох географічних локаціях. Не асоціюйте його з будь-яким етносом чи національністю. Будьте співчутливими до всіх тих, хто постраждав, з якої б країни ця людина не була. Люди, які постраждали від 2019-nCoV, не зробили нічого поганого, і вони заслуговують нашої підтримки, співчуття та доброти.   Не називайте людей із захворюванням як "випадки COVID-19", "жертви", "сім'ї COVID-19" або "хворі". Це - "люди, які мають COVID-19", ...