Перейти до основного вмісту

Конкурсна відеоробота "Не мовчи". Чому сімейне насильство часто лишається безкарним?

Чому сімейне насильство часто лишається безкарним? Цій темі присвячена відеоробота «Не мовчи», яку на конкурс «Агенти громадської безпеки проти сімейного насильства» подали учні Закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №4 м. Жмеринка.
Насправді кривдники часто уникають відповідальності з різних причин: потерпілі бояться, соромляться, не вірять у правосуддя або ж вірять, що кривдник зміниться.
На практиці ситуація виглядає так: 1800 вироків, які стосуються домашнього насильства, винесли українські суди в період з 01 січня 2019 по 01 вересня 2021.
Під час аналізу встановлено , що близько 40% кримінальних справ направлялись судам з угодами про примирення між кривдником та постраждалою особою, та в подальшому всі без винятку затверджувались судами.
60 % справ були направлені до суду з обвинувальними висновками. Однак, реальне покарання отримали близько 23% кривдників (арешт, обмеження чи позбавлення волі).
При цьому реально відбувати покарання направлялись кривдники, які вдруге або й втретє опинялись на лаві підсудних. Практично у всіх випадках, коли кримінальна відповідальність наступала вперше кривдники отримували покарання у вигляді громадських робіт.
---
Конкурс «Агенти громадської безпеки проти сімейного насильства» проводила НУО "Сучасний Формат" за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні (U.S. Embassy Kyiv Ukraine , Тетяна Подобінська-Штик ). Погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,

Сміх – як ліки, сміх – краще ліків

  Сміх – це чудовий подарунок людям від Матінки-природи, який вирізняє їх серед інших живих істот. Сміх є одним із механізмів адаптації людини до динамічних змін навколишнього середовища. Його неофіційно вважають показником душевного та фізичного здоров’я людини. Щира посмішка та радісний сміх стають сьогодні такими ж популярними атрибутами здорового способу життя, як заняття спортом, здорове харчування та відмова від тютюну, алкоголю, наркотиків. Більше 2000 років тому Гіппократ в одному зі своїх творів звернув увагу на користь сміху та розглядав його як лікарський засіб. У ХVII ст. лікарі визнавали, що “прибуття в місто паяца дає користі для здоров’я більше, ніж десять навантажених ліками мулів”. Канадський лікар і філософ Вільям Ослер називав сміх музикою життя і радив сміятися щодня не менше 10 хвилин. Оздоровче значення сміху Реальне оздоровче значення сміху підтверджує той факт, що вже з 70-х рр. минулого століття цим питанням активно займаються вчені. Основоположником нау

Психологічна підтримка

Для отримання on-line консультації психолога необхідно заповнити електронну форму.  Відповідь буде відправлена на адресу електронної пошти, яку Ви вкажете. Для заповнення форми натисніть   СЮДИ Онлайн-консультації – початок вирішення Ваших проблем. Тут Ви можеш отримати професійну допомогу від психола без осуду й непотрібних порад. Якщо Вас щось турбує, неважливо що, або ж просто потребуєте підтримки – пишіть.  ❗️ Якщо тобі потрібна допомога і ти хочеш поговорити - НЕ МОВЧИ. Безкоштовно і конфіденційно  ❗️