Чому сімейне насильство часто лишається безкарним? Цій темі присвячена відеоробота «Не мовчи», яку на конкурс «Агенти громадської безпеки проти сімейного насильства» подали учні Закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №4 м. Жмеринка.
Насправді кривдники часто уникають відповідальності з різних причин: потерпілі бояться, соромляться, не вірять у правосуддя або ж вірять, що кривдник зміниться.
На практиці ситуація виглядає так: 1800 вироків, які стосуються домашнього насильства, винесли українські суди в період з 01 січня 2019 по 01 вересня 2021.
Під час аналізу встановлено , що близько 40% кримінальних справ направлялись судам з угодами про примирення між кривдником та постраждалою особою, та в подальшому всі без винятку затверджувались судами.
60 % справ були направлені до суду з обвинувальними висновками. Однак, реальне покарання отримали близько 23% кривдників (арешт, обмеження чи позбавлення волі).
При цьому реально відбувати покарання направлялись кривдники, які вдруге або й втретє опинялись на лаві підсудних. Практично у всіх випадках, коли кримінальна відповідальність наступала вперше кривдники отримували покарання у вигляді громадських робіт.
---
Конкурс «Агенти громадської безпеки проти сімейного насильства» проводила НУО "Сучасний Формат" за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні (U.S. Embassy Kyiv Ukraine , Тетяна Подобінська-Штик ). Погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
Коментарі
Дописати коментар