У 1950-х пластичний хірург Максвел Мартз виявив, що після здійснення операції на носі, його пацієнтам вистачає 21 день, аби звикнути до нового вигляду обличчя. Після цього Максвел вирішив перевірити теорію на собі та підтвердив, що на формування звички йому треба мінімум 21 день.
Після цього Максвел створив власну книжку «Психо-кібернетика». Так він продав 30 мільйонів копій. І саме в цей момент зародилася проблема.
В чому проблема?
Прочитавши книгу, багато людей, серед яких були і науковці, бізнес-тренери, психологи, почали використовувати це правило у своїй практиці та виданнях. Проте дана теорія — лише міф. Чому?
1. Максвел вивчав лише середовище, що оточує його.
2. За словами Максвела, 21 день — це мінімум (!), який потрібен для формування звички.
Скільки часу тоді потрібно?
Філіппа Лаллі, дослідниця у сфері психології здоров’я в University College London, провела власне дослідження. В дослідженні слідкували за поведінкою 96 осіб впродовж 12 тижнів. Кожна особа обрала звичку і мала звітувати про свої дії та відчуття. Були легкі звички як «випивати стакан води кожного ранку» і складніші «бігати 15 хвилин перед вечерею щодня».
Дослідження виявило, що для формування звички потрібно більше 2-х місяців. А точніше 66 днів.
Учасникам подібного італійського дослідження знадобилося від 18 до 254 днів.
Важливо, що «одноразова відсутність можливості виконати щоденне завдання не вплинуло на загальний прогрес».
Що ми маємо пам’ятати?
1. Ведемо блокнот звичок
Проблема: ми засмучуємося, якщо розвиток звички займає занадто багато часу.
Вирішення: ведемо блокнот звичок, де відмічаємо кількість днів, що витратили на розвиток навички. Записуємо свої маленькі перемоги та відчуття.
2. Звикаємо до помилок
Проблема: ми засмучуємося, якщо пропускаємо 1-2 дні розвитку. Вирішення: для підвищення мотивації використовуємо техніку «5 чому». Шукаємо людину, яка почне розвивати звичку з нами, або слідкуватиме за нашими успіхами.
Методика 5 чому — https://www.youtube.com/watch?v=o3hxfAH5vBI
3. Міняємо наш хід думок
Проблема: ми не бачимо результату одразу.
Вирішення: навчаємося сприймати нову звичку як процес і постійний прогрес, а не як одноразову подію.
Коментарі
Дописати коментар