Перейти до основного вмісту

Для формування звички потрібен 21 день: правда чи міф?

У 1950-х пластичний хірург Максвел Мартз виявив, що після здійснення операції на носі, його пацієнтам вистачає 21 день, аби звикнути до нового вигляду обличчя. Після цього Максвел вирішив перевірити теорію на собі та підтвердив, що на формування звички йому треба мінімум 21 день.

Після цього Максвел створив власну книжку «Психо-кібернетика». Так він продав 30 мільйонів копій. І саме в цей момент зародилася проблема.
В чому проблема?
Прочитавши книгу, багато людей, серед яких були і науковці, бізнес-тренери, психологи, почали використовувати це правило у своїй практиці та виданнях. Проте дана теорія — лише міф. Чому?
1. Максвел вивчав лише середовище, що оточує його.
2. За словами Максвела, 21 день — це мінімум (!), який потрібен для формування звички.
Скільки часу тоді потрібно?
Філіппа Лаллі, дослідниця у сфері психології здоров’я в University College London, провела власне дослідження. В дослідженні слідкували за поведінкою 96 осіб впродовж 12 тижнів. Кожна особа обрала звичку і мала звітувати про свої дії та відчуття. Були легкі звички як «випивати стакан води кожного ранку» і складніші «бігати 15 хвилин перед вечерею щодня».
Дослідження виявило, що для формування звички потрібно більше 2-х місяців. А точніше 66 днів.
Учасникам подібного італійського дослідження знадобилося від 18 до 254 днів.
Важливо, що «одноразова відсутність можливості виконати щоденне завдання не вплинуло на загальний прогрес».
Що ми маємо пам’ятати?
1. Ведемо блокнот звичок
Проблема: ми засмучуємося, якщо розвиток звички займає занадто багато часу.
Вирішення: ведемо блокнот звичок, де відмічаємо кількість днів, що витратили на розвиток навички. Записуємо свої маленькі перемоги та відчуття.
2. Звикаємо до помилок
Проблема: ми засмучуємося, якщо пропускаємо 1-2 дні розвитку. Вирішення: для підвищення мотивації використовуємо техніку «5 чому». Шукаємо людину, яка почне розвивати звичку з нами, або слідкуватиме за нашими успіхами.
Методика 5 чому — https://www.youtube.com/watch?v=o3hxfAH5vBI
3. Міняємо наш хід думок
Проблема: ми не бачимо результату одразу.
Вирішення: навчаємося сприймати нову звичку як процес і постійний прогрес, а не як одноразову подію.
Не важливо, триває наш шлях 50 або 500 днів. Будь-який шлях починається з Дня 1. Тому заводьте блокнот і починайте свій шлях до нової звички! А більше про формування звичок можна буде дізнатися на нашій сторінці цього тижня!


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Психічне здоров’я особистості

  Існує значне розходження відносно визначення основних дефініцій «здоров’я». У різноманітній літературі підкреслюється необхідність розглядати здоров’я не тільки як категорію медичну, але й соціально-психологічну і філософську. Такий підхід має сенс, оскільки людина – істота не стільки біологічна, скільки соціальна. Прояви її здоров’я або нездоров’я пов’язані не тільки з нормальним функціонуванням організму, а й обумовлені її психосоціальним благополуччям, ефективною соціально-психологічною адаптацією, власною реалізацією у навколишньому світі. Тому категорія «здоров’я індивіда» може і повинна розглядатися у контексті постановки й вирішення цілого ряду питань, що стосуються психологічних характеристик особистості, зокрема проблеми її психічного здоров’я. Тенденція визначення здоров’я з урахуванням соціально-психологічних аспектів життєдіяльності та існування людини простежується у чисельних наукових працях. Багато науковців намагалися дати визначення поняттю «здоров’я», серед них ...

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!

Підтримка психічного здоров’я дорослих. Як впоратися з ізоляцією?

Під час будь-якої епідемії люди зазвичай відчувають стрес і тривогу. Надзвичайні ситуації завжди стресові, але є певні особливості спалаху 2019-nCoV, що впливають на населення. Не останнє місце тут займає інформаційне забруднення, що негативно впливає на психічне здоров’я українців. Як підтримати здоровий психічний стан? Пояснюємо. Як сприяти кращому самопочуттю дорослих Загальні рекомендації від Всесвітньої організації охорони здоров’я: Спалах вірусу та зараження відбувається в багатьох країнах, у багатьох географічних локаціях. Не асоціюйте його з будь-яким етносом чи національністю. Будьте співчутливими до всіх тих, хто постраждав, з якої б країни ця людина не була. Люди, які постраждали від 2019-nCoV, не зробили нічого поганого, і вони заслуговують нашої підтримки, співчуття та доброти.   Не називайте людей із захворюванням як "випадки COVID-19", "жертви", "сім'ї COVID-19" або "хворі". Це - "люди, які мають COVID-19", ...