Перейти до основного вмісту

Для формування звички потрібен 21 день: правда чи міф?

У 1950-х пластичний хірург Максвел Мартз виявив, що після здійснення операції на носі, його пацієнтам вистачає 21 день, аби звикнути до нового вигляду обличчя. Після цього Максвел вирішив перевірити теорію на собі та підтвердив, що на формування звички йому треба мінімум 21 день.

Після цього Максвел створив власну книжку «Психо-кібернетика». Так він продав 30 мільйонів копій. І саме в цей момент зародилася проблема.
В чому проблема?
Прочитавши книгу, багато людей, серед яких були і науковці, бізнес-тренери, психологи, почали використовувати це правило у своїй практиці та виданнях. Проте дана теорія — лише міф. Чому?
1. Максвел вивчав лише середовище, що оточує його.
2. За словами Максвела, 21 день — це мінімум (!), який потрібен для формування звички.
Скільки часу тоді потрібно?
Філіппа Лаллі, дослідниця у сфері психології здоров’я в University College London, провела власне дослідження. В дослідженні слідкували за поведінкою 96 осіб впродовж 12 тижнів. Кожна особа обрала звичку і мала звітувати про свої дії та відчуття. Були легкі звички як «випивати стакан води кожного ранку» і складніші «бігати 15 хвилин перед вечерею щодня».
Дослідження виявило, що для формування звички потрібно більше 2-х місяців. А точніше 66 днів.
Учасникам подібного італійського дослідження знадобилося від 18 до 254 днів.
Важливо, що «одноразова відсутність можливості виконати щоденне завдання не вплинуло на загальний прогрес».
Що ми маємо пам’ятати?
1. Ведемо блокнот звичок
Проблема: ми засмучуємося, якщо розвиток звички займає занадто багато часу.
Вирішення: ведемо блокнот звичок, де відмічаємо кількість днів, що витратили на розвиток навички. Записуємо свої маленькі перемоги та відчуття.
2. Звикаємо до помилок
Проблема: ми засмучуємося, якщо пропускаємо 1-2 дні розвитку. Вирішення: для підвищення мотивації використовуємо техніку «5 чому». Шукаємо людину, яка почне розвивати звичку з нами, або слідкуватиме за нашими успіхами.
Методика 5 чому — https://www.youtube.com/watch?v=o3hxfAH5vBI
3. Міняємо наш хід думок
Проблема: ми не бачимо результату одразу.
Вирішення: навчаємося сприймати нову звичку як процес і постійний прогрес, а не як одноразову подію.
Не важливо, триває наш шлях 50 або 500 днів. Будь-який шлях починається з Дня 1. Тому заводьте блокнот і починайте свій шлях до нової звички! А більше про формування звичок можна буде дізнатися на нашій сторінці цього тижня!


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Безпечна поведінка підлітків в Інтернеті

  За даними міжнародного дослідницького проєкту  ESPAD , у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.  Сучасні діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"    Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:            поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;           повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.    За даними ЮНІСЕФ в Україні,

Сміх – як ліки, сміх – краще ліків

  Сміх – це чудовий подарунок людям від Матінки-природи, який вирізняє їх серед інших живих істот. Сміх є одним із механізмів адаптації людини до динамічних змін навколишнього середовища. Його неофіційно вважають показником душевного та фізичного здоров’я людини. Щира посмішка та радісний сміх стають сьогодні такими ж популярними атрибутами здорового способу життя, як заняття спортом, здорове харчування та відмова від тютюну, алкоголю, наркотиків. Більше 2000 років тому Гіппократ в одному зі своїх творів звернув увагу на користь сміху та розглядав його як лікарський засіб. У ХVII ст. лікарі визнавали, що “прибуття в місто паяца дає користі для здоров’я більше, ніж десять навантажених ліками мулів”. Канадський лікар і філософ Вільям Ослер називав сміх музикою життя і радив сміятися щодня не менше 10 хвилин. Оздоровче значення сміху Реальне оздоровче значення сміху підтверджує той факт, що вже з 70-х рр. минулого століття цим питанням активно займаються вчені. Основоположником нау

Психологічна підтримка

Для отримання on-line консультації психолога необхідно заповнити електронну форму.  Відповідь буде відправлена на адресу електронної пошти, яку Ви вкажете. Для заповнення форми натисніть   СЮДИ Онлайн-консультації – початок вирішення Ваших проблем. Тут Ви можеш отримати професійну допомогу від психола без осуду й непотрібних порад. Якщо Вас щось турбує, неважливо що, або ж просто потребуєте підтримки – пишіть.  ❗️ Якщо тобі потрібна допомога і ти хочеш поговорити - НЕ МОВЧИ. Безкоштовно і конфіденційно  ❗️