Перейти до основного вмісту

Публікації

Показано дописи з 2022

Дитина і булінг: що повинні знати батьки? Рекомендації психологині

  Булінг – далеко не нова проблема як для всього світу, так і для України зокрема. За одним цим словом стоять тисячі психологічних проблем у дітей. Відомо, що в Україні приблизно кожна четверта дитина стикається з цькуванням в школах, і майже половина з них нічого і нікому не розповідає, залишаючись зі своїми проблемами один на один. Як зрозуміти, що дитина стала жертвою або провокатором булінгу? Що повинні робити батьки в такій ситуації? Як потрібно виховувати дітей, щоб не допускати таких ситуацій? На ці та інші запитання відповідає практикуюча психологиня Олена Строганова.   Олена Строганова магістрка психології, практикуюча психологиня, рабаніт, лідерка Проекту Кешер     «Б улінг  (цькування) – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітн

Наші долоньки не для побиття!

У КЗ "Жмеринський ліцей №4" проходять заходи в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Учні 2-4 класу долучилися до акції та створили своє неповторне панно «Наші долоньки не для побиття!» А для чого ж тоді долоньки? Звучали різні варіанти. Ці дитячі ідеї - щирі, сповнені взаємопідтримки та толерантності, там не має місця фізичному та психологічному приниженню гідності людини. У них панує дух любові,патріотизму та віри в світле майбутнє!

5 грудня - День волонтера

Сьогодні, 5 грудня, у всьому світі відзначають День волонтера. Для України це однозначно не просто день. Волонтери — наша 2 армія! Волонтери - люди, які за покликом серця першими йдуть на допомогу. Вони не чекають визнання та нагород, відмовляються називати себе героями.  З метою підвищення поінформованості учнів у нашому закладі проведено інформаційні хвилинки "Волонтери - люди доброї волі" з учнями 1-9 класів.  Дякуємо за ваші світлі та невтомні серця, віру в Україну та безкорисну допомогу!

Подяка за участь у VII Всеукраїнській благодійній акції

В ці непрості часи для нашої країни заручниками війни стають домашні та безпритульні тварини, які часто потерпають від наслідків воєнних дій. Але українців єднає на лише лють до російських окупантів та очікування нашої перемоги, але і небайдужість до долі тварин. Підтвердженням цьому стали результати акції «Happy Гав для Сірка». Не зважаючи на дистанційне навчання, вимкнення світла та складнощі у логістиці 63 навчальні заклади України долучились до акції та зібрали допомогу для тварин. Наш заклад не залишився осторонь та долучився до участі у благодійній акції.  Щиро вдячні кожному учню, педагогу та батькам, які долучились до акції!  Разом ми робимо цей світ добрішим!

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені.  В нашому закладі проведено акцію-плакат доброти "Віддаю своє серце тим, хто цього потребує". Метою акції є привернення уваги учнів до понять доброти і милосердя, дружби,  підтримки, турботи по відношенню до людей з обмеженими фізичними можливостями. На сердечках дітки побажали всім людям з обмеженими фізичними можливостями витримки, оптимізму, здоров`я, душевного тепла,   миру, щастя, кохання, благополуччя!

2 грудня - Міжнародний день боротьби за скасування рабства

2 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день боротьби за скасування рабства 2 грудня 1949 року прийняли Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. На жаль, у світі досі існують сучасні форми рабства, такі як сексуальна експлуатація, торгівля людьми, продаж наречених, шлюби з примусу, ряд форм дитячої праці, насильницьке вербування дітей для використання у збройних конфліктах та боргова кабала. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню. Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам. Також Конституцією України забороняється використання примусової праці. Завдання Міжнародного дня боротьби за скасування рабства – об’єднання зусиль урядів, громадянського суспільства та приватного сектора, для в

Сертифікат учасника ІІІ Міжнародного уроку доброти

У нашій країні ІІІ Міжнародний урок доброти проведено у 1260 населених пунктах. Добро та українські серця сильніші за війну та жорстокість, це довів Міжнародний урок доброти, проведений навчальними закладами незважаючи на повітряні тривоги, обстріли, окупацію та відсутність світла. Наш заклад також взяв участь. Проведено 27 уроків доброти! Дякуємо усім, хто долучився!

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня уся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя несе ця глобальна проблема. День започатковано у 1988 році, він покликаний підвищити поінформованість щодо ВІЛ/СНІДу та привернути увагу суспільства до порушень прав і свобод людей, які мають ВІЛ-статус. З метою профілактики негативних явищ, формування толерантного ставлення до хворих на ВІЛ/СНІД, в КЗ "Жмеринський ліцей №4" проведено флешмоб для педагогів "Червону стрічку носять небайдужі", для учнів "Дерево життя" та інформаційну хвилинку для учнів 4-9 класів "СНІД: знати, щоб жити. Хто попереджений, той захищений".  Дякуємо усім, хто долучився до проведення Дня "Червоної стрічки"!

ЧИ ВАРТО ВІДЗНАЧАТИ ЗИМОВІ СВЯТА В УМОВАХ ВІЙНИ?

Поради психологів На 10 місяці війни нервова система більшості українців, ніби оголений дріт. Стрес та втома дають про себе знати. Однак попереду зимові свята, а отже…  ❓І тут виникає дилема: чи взагалі маємо ми право готуватися до новорічних свят, коли у країні триває війна, а більшість областей балансують на межі блекауту?  З одного боку, так хочеться відчути радість та подарувати її близьким. З іншого — почуття провини перед тими, хто постраждав більше, перед захисниками та українцями на окупованих територіях з'їдає зсередини. То як бути?  💬 Ось що стосовно цього думають українські психологи.  👉🏻 Моменти радості дають стимул боротися далі  «Радість — одна з базових емоцій людини, і потреба в її відчутті в нас живе з народження. З якими б складними обставинами не зіштовхнулася людина з дитинства, радість — це те, що несвідомо штовхає її приймати ті рішення, які збережуть її життя. Так вже запрограмований наш мозок, він постійно потребує і шукає стимулів, і саме радість є найпр

"Правила безпеки. Безпечні та небезпечні дотики" для учнів 1-2 класів

29.11-30.11 соціальним педагогом Вусенко А.П. та практичним психологом Семенюк О.О. в рамках акції "16 днів проти насильства" з учнями 1-2 класів проведено заняття "Правила безпеки. Безпечні та небезпечні дотики". Обговорили "6 правил безпеки" і тепер наші діти знають, які дотики є безпечними та небезпечними; як поводитися з незнайомцями та захищати себе. Діти знають, що завжди можуть прийти до дорослого, якому довіряють та розповісти про ситуації, які є небезпечними.

Акція "Сильні не ображають"

В рамках акції "16 днів проти насильства" 28 листопада в КЗ "Жмеринський ліцей №4" практичним психологом Семенюк О.О., соціальним педагогом Вусенко А.П. спільно із вчителем фізичної культури Дудніком О.В. проведено акцію #НеВдарАпідтягнись під гаслом "Сильні не ображають". Метою акції є привернення уваги до недопустимості насильства над жінками та дівчатами.  Всі учасники акції викладалися на повну й довели, що справжня сила проявляється в спорті, а не у взаємовідносинах.

25 листопада "День Білої Стрічки"

25 листопада у світі відзначають «День Білої Стрічки». Дуже важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема. Глобальна ініціатива «Біла стрічка», започаткована чоловіками в Канаді, та є найбільшим світовим рухом, який має на меті залучення чоловіків до вирішення проблеми насильства з боку чоловіків по відношенню до жінок і дівчат. У День білої стрічки чоловіки у різних країнах приколюють до одягу білу стрічку, як символ підтримки у прагненні викорінити насильство щодо жінок, і таким жестом закликають інших підтримати цю ініціативу. Педагогічний колектив КЗ "Жмеринський ліцей №4" не залишився осторонь та доєднався до флешмобу "Біла стрічка - символ захисту жінок від насильства".

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».  Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Чому саме 16 днів? Шістнадцятиденний період акції охоплює такі важливі дати: 🗓️25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок; 🗓️1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом; 🗓️2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством; 🗓️3 грудня – Міжнародний день людей із інвалідністю; 🗓️5 грудня – Міжнародний день волонтера; 🗓️6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі; 🗓️10 грудня – Міжнародний день прав людини. Наш заклад долучився до акції. Практичний психолог Семенюк О.О., соціальний педагог Вусенко А.П., бібліотекар Мазур І.М. спільно організували кни

Міжнародний день толерантності

Щороку 16 листопада в нашій країні відзначають Міжнародний день толерантності, яке запровадили в 1995 році за рішенням ЮНЕСКО.  Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. З нагоди Міжнародного дня толерантності в КЗ "Жмеринський ліцей №4" практичним психологом Семенюк О.О. з учнями 1-4 класів проведено заняття з елементами тренінгу "Крок до толерантності". Головна мета - ознайомлення дітей з поняттями «толерантність» та «толерантна людина», виховання дружніх відносин між дітьми, розвиток у дітей почуття емпатії, терпіння, доброти, поваги.